Конспект заняття "Український віночок - дівочий оберіг".

Про матеріал
Ознайомити дітей з українським віночком; продовжувати знайомити з українськими народними іграми; закріплювати навички розрізнення кольорів, квітів; вчити відповідати на запитання вихователя; поповнювати словник дітей. Викликати радість від гри, бажання гратися, разом з дітьми, вихователем; розвивати спостережливість, мислення, мовлення дітей. Виховувати цікавість до народних традицій, морально-патріотичні почуття.
Перегляд файлу

  Український віночок

Мета: ознайомити дітей з українським віночком; продовжувати знайомити з українськими народними іграми; закріплювати навички розрізнення кольорів, квітів; вчити відповідати на запитання вихователя; поповнювати словник дітей. Викликати радість від гри, бажання гратися, разом з дітьми, вихователем; розвивати спостережливість, мислення, мовлення дітей. Виховувати цікавість до народних традицій, морально-патріотичні почуття.

Попередня робота: ознайомлення дітей з основними кольорами, народними хороводними іграми.

Матеріал: український віночок, лялька Наталочка.

Хід заняття

Вихователь:
Туп, туп, там і тут
По доріжці діти йдуть.
Не біжать, не спішать,
Тільки ніжки тупотять
Хто тихесенько іде
Той ніколи не впаде!

 

Вихователь:Подивіться, дітки, хто це нас чекає на килимку? Так це з ляля Наталочка до нас в гості завітала. Давайте нею привітаємось.(Діти вітаються)

Вихователь:- Ой, дітки, а що це в Наталочки на голівці?

- Віночок!

Вихователь:- Так, дуже гарний віночок у Наталочки, давайте його розглянемо. Які чудові квіти є у віночка.(Діти розглядають квіти і з допомогою вихователя називають їх)

Вихователь:- Здавна в Україні всі дівчатка носили віночки. Вінок — це своєрідний оберіг, «знахар» душі, в ньому є така сила, що біль знімає і береже волосся. Найпочесніше місце у віночку належало деревію. Ось ці дрібненькі біленькі квіточки здалеку нагадують одну велику квітку. Коли квіти відцвітають вітер, розносить насіння далеко-далеко. Та хоч би де проросла ця рослина, вона завжди цвіте. Тому вплітали її в віночок як символ нескореності. А може, хтось знає, які ще квіти тут є? Так, правильно, це барвінок.

- Хрещатий барвінок,Зелена земля,
Ця квітка блакитна —Символ життя.

- Ось ці жовтенькі квіточки — це безсмертник. Він дарує здоров’я роду людському, і ранки він загоює. Безсмертник дає здоров’я людям, з нього відвари роблять, щоб діток напувать.

- Ці квіти скрізь пізнаєш —Вони ростуть повсюди
І нам допомагаютьВсіх хворих лікувать.

Вихователь:- Повторіть, як називається ця квітка?

- А це коричневі із жовтогарячим відтінком квіти чорнобривців. Чорнобривці допомагали позбутися болю голови.

- Коло хати в бабусі ростуть
Духмяні гарні малі чорнобривці.
По-своєму квіточки гарно цвітуть,
і радують цвітом навкруг.

Вихователь:- А це — тендітна синьоока незабудка: допомагає розвивати зір.

- Ту дівчину синьооку
Завжди стрінеш край потоку.
В неї ніжки вмиті в росах,
В неї небо сяє в косах.

Вихователь:- Так, дуже гарні квіти у віночка!

- А, ще, у віночка є стрічечки! Якого кольору стрічечки?

Вихователь:- Соня, покажи мені, будь-ласка, синю стрічечку.

- Марина покажи нам білу стрічечку!

- Максимко, покажи зелену стрічечку!

- Артеме, покажи нам червону стрічечку!

- Кожна стрічка на віночку, як і квітка, має своє значення.

 

Коричнева стрічка — символ матері-Землі (вплітається в центрі); зелена — символ молодості; жовта — це промінь сонця; блакитна — символ неба; жовтогаряча — символ життя; рожева — символ чистоти і добра; червона — символ пам’яті.

Стрічки ув’язували так, щоб вони були довші за косу. Вважалося, що вони оберігають її від злого ока.

- Ось такі віночки сплетені з квітів і стрічок одягали дівчатка на свята та ходили розважатися: танцювати, співати, хороводи водили. Давайте і ми з вами пограємось з віночком.

Рухлива гра «Передай віночок»

Діти стають у коло. Під веселу українську мелодію передають віночок одне одному. Коли музика зупиняється, дитина, у чиїх руках опинився віночок, виходить на середину і танцює з віночком на голові довільні рухи. Коли це хлопчик, то він вибирає собі дівчинку і танцюють удвох. Решта дітей весело плескають у долоні. Гра повторюється 3 рази.

Вихователь:- Ну, що дітки, сподобалось вам гратися з віночком? Наталочці теж сподобалось у нас, але їй час додому повертатися. Давайте подякує моїй і скажемо до побачення.(Діти дякують і прощаються).

1

 

docx
Додано
31 серпня 2019
Переглядів
454
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку