Конспект заняття для дітей дошкільного віку (6-7 років)
Тема: Дикі тварини
Мета: повторити та закріпити назви диких тварин, вчити описувати тварину; розвивати навички усного мовлення та аудіювання, мовленнєву реакцію, пам'ять, увагу, уяву; виховувати любов до природи.
Обладнання: м’яч, флеш-картки з зображеннями диких тварин, дидактичні матеріали до гри «Чарівний мішечок» ( комплект іграшок «Дикі тварини», мішечок), дидактичні матеріали до гри «Хто я?» (комплект наголівників з зображеннями диких тварин).
Тип заняття: комбіноване.
План заняття
І. Уведення в іншомовну атмосферу.
1. Привітання.
2. Мовленнєва розминка.
3. Фонетична розминка. Гра «Впіймай звук».
4. Ознайомлення з темою заняття.
ІІ. Основна частина заняття.
Вірш «Can you hop like a hare?»
ІІІ. Заключна частина заняття.
Хід заняття
І. Уведення в іншомовну атмосферу.
1. Привітання.
П: Good afternoon!
Діти: Good afternoon!
2. Мовленнєва розминка.
Діти розпитують один одного про настій, передаючи м’яч (гра-ланцюжок).
3. Фонетична розминка.
Гра «Впіймай звук».
П: Приготуйте ваші вушка і долоньки. Будемо ловити звуки.
Педагог називає звук, якій треба впіймати, плеснувши в долоні. Потім читає слова, а діти плескають, коли чують потрібний звук у слові.
[r] – rabbit, rat, cat, parrot, tiger, monkey, rhino;
[ɔ] – fox, frog, bear, dog, elephant, crocodile, hippo;
[ӕ] – kangaroo, cat, mouse, rat, bear, hen, parrot.
4. Ознайомлення з темою заняття.
П: До якої теми відносяться слова, які ви тільки що почули?
(Відповіді дітей).
Сьогодні ми продовжуємо вивчати назви диких тварин.
ІІ. Основна частина заняття.
(Діти повторюють назви диких тварин за педагогом, яких демонструє флеш-картки).
П: Давайте пограємо в гру «Show me, please…»
(Педагог називає слово англійською мовою, дитина повинна знайти і показати картку з цим словом).
П: Вас уже чекає чарівний мішечок. Нагадую, він розуміє тільки англійську мову і дасть погратися іграшками тільки тим, хто вгадає іграшку з заплющеними очима і правильно назве її англійською.
(Діти достають з мішечка іграшку і намагаються з заплющеними очима вгадати, що це та назвати англійською).
П: А чи вмієте ви робити те ж саме, що і тварини?
(Діти повторюють слова вірша та рухи за педагогом).
Can you hop like a hare?
Yes, I can.
Hop, hop, hop!
Can you walk like a bear?
Yes, I can.
Walk, walk, walk!
Can you run like a dog?
Yes, I can.
Run, run, run!
Can you jump like a frog?
Yes, I can.
Jump, jump, jump!
Can you swim like a fish?
No, I can’t … But I wish.
П: Вгадайте, про яку тварину я буду розповідати.
(Відповіді дітей).
П: Давайте пограємо в гру «Who am I?»
(Діти одягають наголівники з зображеннями диких тварин і намагаються по підказкам інших вгадати, хто вони.
ІІІ. Заключна частина заняття.
П: Що ми сьогодні вивчали? Чому ви навчилися?
П: Що вам сподобалося найбільше на занятті?