Конспект заняття з економічного виховання для старшої групи "Подорож в містечко Економіка"

Про матеріал
Мета: формувати розуміння, що люди мають різні професії, тому їх сумлінна праця потрібна іншим членам суспільства. Дати уявлення про рекламу як засіб привернення уваги до товару, який хочуть продати. Дати елементарне уявлення про банк, його призначення. Розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, уяву. Виховувати інтерес до світу економіки. Матеріал: група оформлена відповідно до сюжетно-рольових ігор “Магазин”, “Кав’ярня”, “Банк”, “Ательє”, шапочки для звірів, різноманітні товари.
Перегляд файлу

 

 

Конспект заняття

з економічного виховання

(для старшої групи)

 

Тема: «Подорож до містечка Економіка»

Мета: формувати розуміння, що люди мають різні професії, тому їх сумлінна праця потрібна іншим членам суспільства. Дати уявлення про рекламу як засіб привернення уваги до товару, який хочуть продати. Дати елементарне уявлення про банк, його призначення. Розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, уяву. Виховувати інтерес до світу економіки.

Матеріал: група оформлена відповідно до сюжетно-рольових ігор “Магазин”, “Кав’ярня”, “Банк”, “Ательє”, шапочки для звірів, різноманітні товари.

 

Хід заняття

Привітання.

У садочку новий день.

Всім говорим: “Добрий день”!

“Добрий день” тобі й мені

Усім людям на землі.

Вихователь. Сьогодні ми з вами вирушаємо в подорож до казкового містечка «Економіка». Ви вже запаслися гаманцями з грошима. Ми подивимося, як живуть і ведуть своє господарство казкові герої. Спочатку завітаємо до кав’ярні мишки, потім до магазину жабки, далі в ательє до їжачка, потім в галантерею до лисички, згодом до ведмедика, який продає запашний мед, і завершимо подорож відвідуванням зайчика, який працює в банку. Отже, ми починаємо!

Зараз ми завітаємо до мишки, яка випікає та продає смачну випічку. Запрошую вас.

Діти. Доброго дня!

Мишка. Доброго дня. Я рада бачити вас в своїй кав’ярні.

Я мишка - норушка,

              Я в фірмі служу.

              «Гранат» - так кличуть фірму мою.

              Я вас нагодую, я вас напою,

              За першим класом вас обслужу.

                Раніше тут бабуся пекарню тримала,

                Вона всіх звірів пирогами годувала.

                Стояла, бідолашна, біля печі всі дні,

                Адже не було у неї СВЧ - печі!

Я тільки на кнопочку натискаю

І пиріжки з неї виймаю.

Вони і ситні, вони і смачні,

Не такі вже й дорогі.

Вихователь. Дітки, а що це за піч така? Ви знаєте?

Діти. Це мікрохвильова піч. Або електрична духовка.

Вихователь. А як вона допомагає людині? (вона полегшує працю, економить час). Давайте і ми придбаємо запашну випічку.

1-а дитина. Я хочу купити булочку.

2-а дитина. А мені, будь ласка, бубликів в’язочку.

Мишка. Ось тримайте. Дякую за покупку. Приходьте ще.

Вихователь. Спасибі тобі, мишка. Тепер вирушаємо далі. Тепер завітаємо до жабки, яка вирощує та продає соковиті овочі та фрукти.

Діти. Доброго дня!

Жабка. Доброго дня! Дякую, що завітали до мене.

Відкрила у лісі я магазин,

Іде покупець один за одним.

Щедра осінь в лісі побувала,

Овочі та фрукти щедро дарувала,

Тож всі подивіться, що я тут зібрала.

Але біда, не знаю як все це продати. Що мені може допомогти?

Діти. Реклама.

1-а дитина. Ти що не знала?! Зараз ми тобі допоможемо.

Діти виходять з рекламою овочів та фруктів.

1-а дитина.  Купуйте, купуйте усі бараболю.

Варіть і смажте із соллю, без солі.

Сто страв господиня з картоплі зготує,

Картопля, як хліб, вона всіх нагодує.

 

2-а дитина.  Беріть помідори, вони пречудові!

До вашого столу хоч зараз готові!

 

3-а дитина.  Ця морква під сонечком щедрим зростала,

Земелька водою її напувала.

Тому-тоця морква така соковита,

Морквяного соку вам треба попити.

 

4-а дитина.  Хто гострого хоче – часник хай придбає!

Він всякі мікроби вогнем вижигає!

 

5-а дитина.   Скуштуйте ці груші, солодкі, духмяні,

У роті, немов медок вона тане.

 

6-а дитина.  Кошики з яблуками не минайте,

Які до смаку вам, такі й обирайте.

Сортів тут багато, усі вони різні,

Ось яблуко раннє, ось яблуко пізнє.

 

7-а дитина. Купуйте капусту, вона вітамінна,

І солена в бочці, в салатах відмінна.

У борщику, в супі, в смачних голубцях,

І смажена в маслі, і терта в млинцях.

 

8-а дитина. Погляньте, цибуля яка уродила -

Велика, ріпчаста, ну справжнеє диво!

Цибулю тушкують, варять,

Навіть сирою вживають.

Жабка. Дякую вам за таку рекламу. Може й ви щось придбаєте?

2-а дитина. А скільки коштує цей бурячок?

Жабка. 3 гривні.

2-а дитина. Ось візьміть гроші.

Жабка. Дякую за покупку. Їжте на здоров’я.

Вихователь.  Дякуємо, жабко. А ми мандруємо далі. На нас вже чекає їжачок  в своєму ательє, де шиє та продає всім звірятам одяг.

Діти. Доброго дня!

Їжак. Доброго дня. Дякую, що завітали до мене в ательє.

В містечку я кравець чудовий,

Шию звірям всім обнови.

Для ведмедя  – кожушки,

Для лисички – чобітки,

Зайцю  – валянки на лапки,

І для вовка теплу шапку.

Вихователь. Дітки, але ж у їжачка дуже багато роботи. Щоб пошити такі чудові наряди потрібні спеціальні інструменти. Які? (голка, ножиці, нитки, тканина, швейна машинка).

Їжак. Чим я можу вам допомогти?

3-я дитина. Я хочу купити ось цю шапку. Скільки вона коштує?

Їжак. 10 гривень.

3-я дитина. Ось візьміть гроші.

Їжак. Дякую за покупку. Носіть не один рік.

Вихователь. Дякуємо, їжачку. А ми вирушаємо далі. Зараз завітаємо в галантерею до лисички, де продаються товари не тільки для хлопчиків, але й для дівчаток. Щоб завжди виглядати красивими та вродливими.

Діти. Доброго дня!

Лисичка. Доброго дня! В моїй галантереї є безліч товарів для вашої краси та здоров’я. Що ви хочете купити?

4-а дитина. Я хочу придбати парфуми, можна понюхати?

Лисичка. Так, звичайно. Це дуже солодкий аромат.

4-а дитина. Мені подобаються. Скільки вони коштують?

Лисичка. 50 гривень.

4-а дитина. Ось візьміть гроші.

Лисичка. Дякую за покупку. Приходьте ще.

 

 

Вихователь.Дякуємо, лисичці. А я ще пропоную завітати до ведмедика, он там   за рогом він продає смачний та запашний медок. Ходімо туди.

Діти. Доброго дня!

Ведмедик. Доброго дня!

Я мед запашний поставляю,

                 Всі звірята його полюбляють.

                 Мед корисний, запашний,

І солодкий і смачний.

Вибір великий, вибирайте.

5-а дитина. Я купую ось цю баночку. Скільки коштує?

Ведмедик. 150 гривень.

5-а дитина. Ось тримайте гроші.

Ведмедик. Дякую. Їжте на здоров’я.

Вихователь. Дякуємо, ведмедику. А ми мандруємо далі. І на завершення ми відвідаємо ось цей величезний лісовий банк, де працює зайчик. Давайте, завітаємо.

Діти. Доброго дня!

Заєць. Доброго дня! Вітаю вас в своєму офісі.

Відкрив я нещодавно банк в містечку

           Звірів я всіх у свій банк запрошую.

           Клієнтів я не обману

          І гроші в банку збережу.

Що будете купувати: долари, євро, гривні?

6-а дитина. Можна мені гривні на долари обміняти.

Заєць. Звичайно, ставайте в чергу.

Вовк. Знаю, любите працювати,

           Знаю, гроші є у вас.

           Мені працювати не годиться.

           Захворію в той же час.

      Я краще гроші відберу,

      І у великий мішок їх покладу,

 Ага! Злякалися , затремтіли!

 Відкривайте гаманці, віддавайте грошики!

Діти. А у нас  їх немає. А у нас всі гроші в банку.

Вовк. Ну, так я цю банку вмить відшукаю. А яка вона: залізна або скляна?

Діти . Банк – це приміщення, де зберігають гроші.

Вовк. Ох , я нещасний залишився без грошей.

Вихователь. Не переймайся, вовчику.

                        Ти попроси жителів містечка,

                        Може, вони візьмуть тебе до себе працювати?

Вовк.  Діти, ви мене пробачте.

            Звірі, на роботу до себе візьмете.

            Буду містечко охороняти,

            Від ворогів вас захищати!

Звірі. Гаразд, будеш у нас охоронцем.

Вихователь.Сьогодні ми з вами багато мандрували. Побували в магазинах, різні речі купували, навіть у банку побували. Що вам найбільше сподобалось?

 

1

 

docx
Додано
10 жовтня 2022
Переглядів
4101
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку