Тема: Число та цифра 6.
Мета: продовжувати знайомство з цифрами числового ряду, вдосконалювати вміння усного рахунку в межах 10, порядкової лічби, знайомство з цифрою 6, знаходження його місця в числовому ряді, співвідношення кількості предметів з цифрою; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати любов до української казки.
Хід заняття
-Починаємо наше заняття з привітання:
Доброго дня!
Сіли рівно, озирнулись,
Одне одному всміхнулись,
Якщо добре працювати-
Вийдуть гарні результати.
Тож не граємо ми час,
Бо знання чекають нас!
-Діти, відгадайте загадку:
Невеличка та сіренька
В норці мешкає тихенько,
Уночі по хаті нир
Я шукаю сало й сир. (мишка)
- Так, це миша. Але вона загубилася. І не пам'ятає з якої казочки. Давайте, разом їй допоможемо дістатися своєї казочки.
Ось і перше завдання. Д/гра «Стежина»
-Допоможіть викласти стежину з геометричних фігур.
- Скільки трикутників на стежині?
-Якого кольору?
-А чи є ще геометричні фігури такого кольору?
-Скільки квадратів на стежинці?
-Якого кольору вони?
-Яка фігура схожа на квадрат? (прямокутник)
-Скільки їх? Якого кольору?
-Яка фігура не має кутів? ( круг)
-Скільки їх? Якого кольору?
-Яка фігура ще залишилися?( овал)
- Скільки їх? Якого кольору?
Ось і стежина готова. І привела вона нас до казочки. Чи здогадалися, що це за казочка?
Підкажіть.
-Вірно, це « Ріпка".
Давайте, пригадаємо зміст та героїв казочки.
-Що посіяв дідусь? (Насіння)
- Яке воно за розміром? ( маленьке)
- Яка виросла ріпка? Так, велика.
-Хто перший прийшов ріпку рвати?
- Дідусь.
-Хто другий?
- Бабуся.
-Хто третій?
-Внучка
-Хто четвертий?
-Собачка.
-Хто п'ятий?
-Кішка.
-Хто шостий?
- Мишка.
-Так, вірно. Ось і потрапила Мишка до своєї казочки.
-Скільки було героїв без мишки?( п'ять)
-А скільки мишок повернулося в казочку? (одна )
-Скільки всього героїв рвали ріпку?
- Так, шість.
Складаємо приклад: 5+1=6
-Які знаки використали? ( плюс, дорівнює)
- Яка відповідь? (Шість)
Ось ми і отримали число 6.
Послухайте вірш про шістку.
Цифра 6- внизу кружечок
Зачепився за гачечок.
Ніжок шестеро в жука,
А сніжинка ось така!
В неї також шість кінців,
Шість чарівних промінців.
- Знайдемо місце 6 в часовому ряді. Стоїть після 5- ти.
Рахуємо від 1 до 6. І в зворотньому напрямку від 6 до 1.
- А зараз програємо в гру « Пропущене число».
2..4, 3..5, 4..6, 5..7.
Молодці.
Фізхвилинка.
-Подивіться на малюнок і скажіть скільки крапочок у жука- сонечко?
- Скільки рибок плаває в акваріумі?
- Скільки пальчиків показує хлопчик?
-Доберіть відповідну кількість до числа 6. Кого на малюнку 6?
- Так, це бегемотики та пташки. А лисичок скільки? ( 3)
А зараз програємо в гру « Будь уважний».
Правила гри: порівняти зображення на малюнках, знайти відмінності.
А тепер логічні загадки.
- Скільки вух у трьох мишок?
- Скільки хвостиків у чотирьох котів?
- З-під воріт видно чотири котячі лапи. Скільки котів сховалися?
- Що це в нас за гість?
Ніг у нього шість
Крилець він чотири має
Все по квіточках літає.
Не бджоли, не джмелик
Зветься він……….( метелик)
-Молодці! Зі всіма задачками справилися.
От і скінчилося наше з вами заняття.
-Що найбільше сподобалось?
-Кого ми сьогодні врятували та в казочку повернули?
Спасибі вам, діти,
за вашу сумлінність та активність.
Швидко впливають хвилини-
От і прощатись пора.
Я на прощання всім зичу
Щастя, здоров'я й добра!