Конспект заняття для старшої групи
Дитина у світі природи
Підготувала:
Вихователь
Петренко Ю.П.
Дитина у природному довкіллі
Група: старша
Тема: «Як хлопчик хотів приголубити сніжинку»
Програмовий зміст: закріпити знання дітей з сезонними змінами в природі, формувати уявлення про характерні ознаки зими в неживій природі; вчити досліджувати та робити самостійно висновки; закріпити знання дітей про властивості снігу;розвивати зв’язне мовлення, увагу, спостережливість; виховувати шанобливе ставлення до природи, цікавість, уміння бачити красу природи.
Методи і прийоми: зацікавлення, показ, пояснення, бесіда, худ/слово
Матеріал: лупа для кожної дитини, сніг, лід, дид/гра: «Створи сніжинку»
Попередня робота: спостереження під час прогулянок, розглядання ілюстративних матеріалів із зображенням характерних ознак зими, читання художніх творів про зиму
Хід заняття:
I. Організаційний момент
- Діти, а ви знаєте, яка зараз пора року? (зима)
Послухайте уважно загадку, щоб дізнатися, що за гостя до нас завітала на заняття.
Вихователь загадує загадку дітям.
Зіронька красива, біла – біла
На мою долоньку сіла.
Поки її розглядала.
Зірка крапелькою стала…. (сніжинка)
- Про що ця загадка? (про сніжинку)
- Сніжинки, які? (гарні, холодні, кришталеві, легкі, пухнасті…..)
Психогімнастика: « Ми сніжинки»
- Падає ніжний, пухнастий сніжок. Ми – сніжинки, що летять і кружляють у повітрі. Нам легко, радісно, весело. Подув вітерець, немов грає ніжна. Загадкова музика. Ми танцюємо. Вдих на повні груди – нас переповнює радість – видих.
II. Основна частина
Розповідання дітям оповідання «Як хлопчик хотів приголубити сніжинку».
Бесіда:
- Як ви гадаєте, що трапилося зі сніжинкою?
- Чому вона розтанула?
- Чи придивлялись ви коли не будь до сніжинки?
Дослід №1 (розгляд сніжинок через лупу)
- А ви ловили сніжинки на долоньку?
Дослід №2 (закріплення властивостей снігу, вихователь пропонує дітям взяти сніг на долоньку і спостерігати за ним).
Фізкультхвилинка під музичний супровід.
Ми в небі народилися,
Сніжиночки малі,
А нині ми спустилися
До рідної землі.
Веселими, грайливими
Літаєм навкруги
І стелем білі килими
На поле, на луги.
Дидактична гра: «Створи сніжинку»
- Яку гарну сніжинку ви створили, молодці.
Сніжинка пропонує дітям послухати історію про її народження.
Вихователь розповідає дітям про народження сніжинки
Вихователь пропонує дітям розглянути сніг і лід, внесений з вулиці у групу.
- Що сталося зі сніжинками? снігом? льодом?
- Що розтало швидше? Чому?
- Де з’явилося більше води?
- Розгляньте воду, що залишилася. Що ви можете розповісти про неї?
Вихователь підводить дітей до розуміння, що після того, як розтанув сніг, лід – вода залишається холодною і брудною. У жодному разі не можна їсти сніг та лід.
III. Підсумок
Взимку зірка біла
З неба прилетіла
Шість промінців має,
На сонечку сяє.
- Вам сподобалося заняття?
- Що вам сподобалося та запам’яталося найбільше?