«Впровадження інноваційних технологій у практику роботи закладів дошкільної освіти» Підготував:вихователь Очеретинського НВК Толстая О.Ю.
Номер слайду 2
Ст.4.Закону України «Про дошкільну освіту»: забезпечення різнобічного розвитку дитини відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб; формування у дитини дошкільного віку моральних норм, набуття нею життєвого соціального досвіду. Базовий компонент дошкільної освіти: забезпечення гармонійного та різнобічного розвитку особистості; особистісно орієнтована модель дошкільної освіти. Нормативно- правове забезпечення
Номер слайду 3
Інноваційна діяльність Інноваційна діяльність – особливий вид педагогічної діяльності. Характеризується впровадженням нових оригінальних технологій , в результаті яких підвищується ефективність роботи закладу. Мета: впровадження інноваційних технологій у практику роботи дошкільно-навчальних закладів. оновлення освітнього процесу; підвищення ефективності освітньої роботи з дітьми; якість дошкільної освіти.
Номер слайду 4
Алгоритм роботи педагогів над впровадженням інноваційних технологій усвідомлення потреби та визначення можливостей; пошук відповідного нововведення; вивчення досвіду педагогів-новаторів; ознайомлення з навчально-методичною літературою; практичне освоєння новітньої технології; введення технології в навчально-виховну роботу з дітьми; багаторазове повторення нововведення на різних об’єктах; введення інновацій в повсякденну практику; широке використання нововведення на практиці.
Номер слайду 5
Спадщина Софії Русової (“Український дитячий садок”) Суть технології: Софія Русова обгрунтувала умови гармонійного виховання у ДНЗ – виховання повинно бути індивідуальним, пристосованим до природи дитини, національним, відповідати соціально-культурним вимогам часу, вільним, незалежним від тих чи інших урядових вимог, вибудовуватись на грунті громадської організації.
Номер слайду 6
Використання ІКТ Це зручний та ефективний спосіб представлення інформації за допомогою комп’ютерних програм. Він поєднує в собі динаміку, звук і зображення, тобто ті чинники, які найдовше утримують увагу дитини. Одночасний вплив на два найважливіші органи сприйняття – слух і зір– дає змогу досягти набагато більшого ефекту в освітньому процесі дошкільників.
Номер слайду 7
Проектна технологія Суть технології: Проектна діяльність надає можливість кожному учасникові виявити свою індивідуальність і зробити особистий внесок у спільну справу, тобто орієнтує дітей на досягнення особистого та колективного успіху.
Номер слайду 8
Методика Людмили Шульги Суть технології: Діти зображують навколишнє тільки після емоційних зустрічей з ним у процесі спостереження, розгляду картин, слухання музики, читання, розповідання.
Номер слайду 9
Ранкова зустріч Ранкова зустріч - це зустріч на початку дня всієї групи з вихователем. Мета: створити доброзичливу і позитивну атмосферу для роботи в колективі; розвивати логічне мислення, словниковий запас; активізувати працездатність дітей на цілий день, пізнавальну активність.
Номер слайду 10
Методика ТРВЗ Суть технології:Основна ідея технології полягає у тому, щоб переводити завдання з нижчого рівня складності на вищий. Для її успішної реалізації потрібно навчати дитину виявляти проблеми, з’ясовувати, чому легкі завдання розв’язуються просто, а важкі – складно.
Номер слайду 11
Соціо – ігровий стиль роботи Суть технології: орієнтує вихователя на шукання способів такого спілкування з дітьми, при якому стомлива примусова робота вступає місце зацікавленості.
Номер слайду 12
Степ-аеробіка Суть технології: Степ-аеробіка дозволяє в короткий відрізок часу підвищити життєвий тонус, тренує судинну систему, посилює обмін речовин в організмі, впливає на серце та легені, покращує психічний та емоційний стан дитини.
Номер слайду 13
Фітбол - гімнастика Суть технології: Фітболи сприяють максимальній активності всіх сенсорних каналів сприйняття, дозволяють індивідуалізувати оздоровчо-виховний процес. Вправи на фітболах укріпляють м’язи спини, чревного пресу, створюють гарний корсет м’язів, а головне - формують навички правильної осанки.
Номер слайду 14
Гімнастика “Даон-ін” Суть технології: Використання оздоровчих гімнастичних комплексів «Даон-ін» допомагають дітям оволодіти саморегуляцією дихання, навчають керувати своїм тілом і волею, емоціями, звільняють від стресів і напружень. Вправи добре впливають на роботу внутрішніх органів, допомагають попереджувати захворювання.
Номер слайду 15
Міжнародна програма соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку “АФЛАТОТ” Дана програма допомагає дошкільнятам усвідомити, хто вони є і як слід взаємодіяти з іншими людьми, надихає дітей вивчати свої права і обов’язки, вчить планувати бюджет, раціонально використовувати ресурси, оцінювати наявні можливості, формує підприємницькі здібності, а також акцентує увагу на ролі сім’ї та сімейних цінностей у вихованні.
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Освітня програма “Впевнений старт” Освітня програма «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного віку, яка передбачає два рівні впровадження: репродуктивний творчий Відмінним принципом побудови програми є її зорієнтованість на освітній результат – вихователь планує власну діяльність орієнтуючись на очікуваний результат («Що я хочу, щоб засвоїли діти?», «Яким має бути кінцевий результат?»).
Номер слайду 18
У ході тренінгу педагоги опрацювали та отримали авторські роз’яснення щодо використання всіх складових навчально- методичного комплекту
Номер слайду 19
« Технології завтрашнього дня потребують не мільйонів поверхово начитаних людей, готових працювати в унісон на безкінечних монотонних роботах, не людей, котрі виконують накази, не зморгнувши оком, усвідомлюючи, «що ціна хліба – це механічне підкорення владі», а людей, котрі можуть приймати критичні рішення, котрі можуть знаходити свій шлях у новому оточенні, котрі достатньо швидко встановлюють нові стосунки у реальності, що швидко змінюється ». Е.Тоффлер