Зимуючі птахи.
Мета: Вчити дітей розпізнавати птахів за зовнішнім виглядом. Дати знання
про особливості зовнішнього вигляду, спосіб живлення, залежність життя
птахів від погодніх умов. Формувати уявлення про зимуючих птахів, місце
та спосіб їх проживання. Розвивати пізнавальний інтерес до об'єктів
природи. Виховувати дбайливе ставлення до птахів.
Зимуючі птахи.
Мета: Вчити дітей розпізнавати птахів за зовнішнім виглядом. Дати знання
про особливості зовнішнього вигляду, спосіб живлення, залежність життя
птахів від погодніх умов. Формувати уявлення про зимуючих птахів, місце
та спосіб їх проживання. Розвивати пізнавальний інтерес до об’єктів
природи. Виховувати дбайливе ставлення до птахів.
Матеріал: Макети дерева, ялинки, зображення птахів (горобець, синичка,
ворона, снігур), картки – пазли.
Хід заняття.
Дидактична гра «Ворони»
Мета: розвивати слухову увагу, вміння рухатись відповідно до тексту вірша, звуконаслідувати.
Обладнання: шапочки ворон.
Хід гри.
Дітям на голівку одягають шапочки ворон. Вихователь починає читати вірш, діти виконують рухи і звуконаслідують.
Слова Рухи
Під ялиною зеленою Діти бігають по кімнаті
Скачуть весело ворони і махають руками.
«Кар-кар-кар» (говорять всі діти)
Цілий день вони кричали:
«Кар-кар-кар» (голосно)
Спати дітям не давали:
«Кар-кар-кар» (голосно)
Тільки вночі замовкають Діти сідають та імітують сон.
І всі разом засинають:
«Кар-кар-кар!» (тихо)
Морозу не боїться
Маленька синиця.
По сніжку стрибає,
Пісеньку співає. Синичка
Серед білих кучугур
На сніжку сидить снігур.
Здалеку він прилетів,
Відпочити захотів. Снігур
Ців – ців - ців,
Край вікна горобчик сів.
Крильцями махає,
Сонце зустрічає. Горобчик
Кожна пташка має ……(крила, хвіст, дзьоб)
Чим живляться птахи?
Яких зимуючих птахів ви запам’ятали.