Конспект
«Їжте овочі та фрукти - вітамінні всі продукти»
Мета: формувати у дітей інтерес до знань про овочы та фрукти.
Корекційні завдання:
Методи і прийоми: - практичні, - наочні ,- словесні ,- ігрові
Попередня робота: Бесіди про овочі та фрукти - корисні продукти. Розглядання ілюстрацій, муляжів; читання загадок, розучування віршів; дидактичні ігри.
Матеріали та обладнання: ілюстрації із зображенням городу, фруктового саду; силуети овочів - помідор, огірок, морква, капуста; муляжі - яблуко, груша, слива; кошик; мішечок.; шапочки із зображенням овочів та фруктів (цибуля, морква, помідор, яблуко, груша, слива).
Хід заняття
-Ой, хтось плаче, піду подивлюся. (Входить з зайцем на руці
- Що з тобою, зайчик-попригайчик?
Заєць. Здрастуйте,. Зубки у мене болять, Очі погано бачать, Ніжки у мене не ходять, Силушки йдуть.
- Та ти напевно вітаміни не їв.?
Заєць. Вітаміни - це що? Де я їх візьму?
-Ддавайте ми з вами поїдемо в країну «вітамінну» і візьмемо з собою зайчика. А на чому ми можемо поїхати? (Відповіді дітей).
Країна «вітамінна» далеко, і тому ми поїдемо на поїзді.
Я - паровоз, а ви -вагончики. Всі причепилися? Поїзд відправляється.
Ось наш поїзд їде, колеса стукають,
А в цьому поїзді діти сидять. Чу-чу-чу, чу-чу-чу!
Пихкає паровоз Далеко-далеко.діток він повіз.
1.1 зупинка, Ходімо гуляти!
Заєць. Ой, куди ми приїхали? (Ілюстрація із зображенням городу).
- Діти, що це? (город)
Давайте розповімо зайчику, що тут росте? (відповіді дітей).
А на нашому городі крім ріпки нічого не росте. Давайте посадимо овочі.
1.2 Я загадаю вам загадки, Ви відгадки всі знайдіть і посадіть на городі.
1.3 А зараз ми пригостим зайчика самим смачним та корисним салатом як називається салат з моркви? (морквяний) Давайте його приготуємо.
Пальчикова гра «Салат з моркви»
«Ми моркву чистимо, чистимо (Діти виконують стоячи пальчикову гру.)
Ми морквину тремо, тремо. (Ковзні рухи долонею об долоню.)
Сахарком її посиплемо (Показують як «посипають цукром», збираючи пальці правої руки разом)
І поллємо сметаною. («Поливають сметаною», складаючи пальці в кулак)
Ось такий у нас салат, (Витягують руки вперед.)
багатий вітамінами".
Смачний і корисний. (Гладять живіт)
2. А тепер поідемо далі. Ми йдемо по доріжці в сад зелений ми зайдемо.
Що росте тут, подивіться, і зайчику розкажіть.(ілюстрациія із зображенням фруктового саду). - що це? (фруктовий сад)
Як хорош він, літній сад, фруктами завжди багат.
Вишень струнких цілий ряд - Рубіном ягоди горять.
Поруч тут росте і слива, соковита та красива.
Груш і яблук аромат, з'їсти їх кожен рад.
Дидактична гра «Чудовий мішечок»
«Знайди на дотик, не дивлячись у мішечок, що хочеш. А тепер скажи, що ти взяв? Чому ти так думаєш» (дитина дістає з мішечка фрукт і описує його). По черзі
завдання виконують всі діти.
Так що було в мішечку? (відповіді дітей)
Стиглі, соковиті, різнокольорові,
На деревах всім помітні! Найкорисніші, чудові, що це? -(Фрукти).
Казка
Жили, не тужили овочі на городі ( одягає дітям шапочки «овочів»).
По сусідству з ними жили фрукти на деревах (одягає дітям шапочки «фруктів»).
І ось одного разу овочі затіяли суперечку, хто з них корисніше.
Морква стверджувала:Пам'ятайте істину просту -
Краще бачить тільки той.хто сирую їсть морковь чи п'є морквяний сік.