Конспект заняття
Тема: Диференціація звуків [Ж]-[З] у складах, словах,реченнях.
Мета: Закріпити правильну вимову звуків [Ж]-[З]. Розвивати фонематичний слух, навички звукового аналізу і синтезу. Розвивати мовне дихання, координацію рухів, формувати творче мислення, увагу, зосередженість.
Обладнання: Букви «Ж» - «З» ,предметні малюнки.
Хід заняття.
-Прослухати, повторити чистомовки:
Язик донизу – за-за-за,
У бабусі є коза.
Язик вгору – жа-жа-жа,
по річці пливе баржа.
Язик донизу – за-за-за,
навесні гримить гроза.
Язик вгору - жа-жа-жа,
живе в лісі ведмежа.
2. Розвиток фонематичного сприймання:
Гра «Світлофор»
На звук З діти піднімають зелений прапорець.
На звук Ж – жовтий.
Слова: жираф, їжак, ножі, береза, лижі, мімоза,
моржі, ожина, вози, Женя, зуби, вуж, газета,
казочка,гараж, паровоз,жито, звук, жовтень,
загадка,пожежа, зозуля
-Визначити де знаходиться заданий звук
-Читання складової таблиці
ЗА – ЖА ЖО – ЗО ЗУ – ЖУ
ЗЕ – ЖЕ ЖИ – ЗИ ЗІ – ЖІ
-Вправи на чітке й правильне вимовляння слів зі звуком
Ж:
жало, жовтий, журавлі, жито, жетон, чиж, стриж
-Вправи на чітке й правильне вимовляння слів зі звуком
З:
заєць, золото, зуби, зима, зебра, береза, гарбуз мороз
- Уважно слухай та чітко вимовляй пари слів, слідкуй за вимовою звуків З – Ж:
кажан – казан кажу - вазу стережу – березу
жадний – задній жук – звук ожина – озимі
жувати - взувати біжи – вези жаліти - залізо
4. Відповіді на запитання, скласти речення.
- Яка тварина має довгу шию?
- Яка пташка не будує гнізда?
5. Фізкультхвилинка.
Букви стали по порядку,
Всі зібрались на зарядку.
Руки вгору підняли
До сонечка потягли,
В різні боки розвели,
Й полетіли, попливли
Потім їх вперед зімкнули
І в долоні всі сплеснули,
Як закінчили плескать,
Стали долі опускать.
Ніжками затупотіли.
І за парти тихо сіли.
6. Відгадайте загадки.
В нас гуляє біля тину,
Має носик-намистину,
Сам він схож на будячок
Це колючий…
( Їжачок)
У савані проживає,
Чорно-білі смужки має.
І весела, і пригожа,
На конячку нашу схожа
( Зебра )
Сам чорний, та не ворон,
Є роги , та не бик,
Шість ніг без копит
( Жук )
В хлівці два ряди баранців
І всі біленькі.
( Зуби)
7.Робота в зошиті
Вставити Ж або З - прочитай та запиши слова
* ук, * ебра, *аба, *амок
Га * ета, дру*ба, моро * иво, кни * ка,
8. Прочитати та пояснити прислів’я
Дружба дорожча за золото.
Знаєш – кажи, не знаєш мовчи.
-Як зрозуміли значення цих прислів’їв. Виділити слова із звуками [Ж]-[З]
9.Підсумок.
Ось і пролунав дзвінок,
Закінчився вже урок.
За роботу по заслузі
Щиро дякую вам,друзі.