Конспект заняття з розвитку мовлення (навчання грамоти) для старшого дошкільного віку Тема: Складання простих і складних речень.«Подих Весни»

Про матеріал

Мета цього заняття розширювати знання дітей про весну та весняні явища;закріплювати уявлення малят про те, що в реченні може бути

різна кількість слів ; учити складати дво- ,три-чотирислівні

речення ,відтворювати їх графічне зображення;

удосконалювати вміння ділити слова на склади;

закріплювати у дітей вміння здійснювати звуковий аналіз

слова, використовуючи фішки і інтонаційно виділяти звуки в

слові; розвивати зорову увагу, пам'ять, мислення.

Перегляд файлу

Конспект заняття з розвитку мовлення (навчання грамоти) для старшого дошкільного віку

 

Тема: Складання простих і складних речень.«Подих Весни»

 

Мета :  розширювати знання дітей про весну та весняні явища;           

            закріплювати уявлення малят про те, що в реченні може бути

            різна кількість слів ; учити складати дво- ,три-чотирислівні

            речення ,відтворювати їх графічне зображення;

            удосконалювати вміння ділити слова на склади;  

            закріплювати  у дітей вміння здійснювати звуковий аналіз

            слова, використовуючи фішки і інтонаційно виділяти звуки в

            слові; розвивати зорову увагу, пам'ять, мислення.

 

Матеріал: сюжетні картинки,фішки,картки для звукового аналізу,схеми речень,іграшка Крош.

Хід заняття

-Діти,до нас на заняття завітали дорогі гості – це вихователі нашого садочка! Давайте з ними привітаємось!

-Добре! А давайте на початку заняття згадаємо наш девіз?

Не просто слухаю,а чую

Не просто дивлюся ,а бачу

Складаю, малюю,

Ліплю та міркую

Плідно працюю!

- Молодці! Дітки,подивіться ,хто до нас завітав? Так це Крош із м/ф "Малишарікі"!Він звернувся до нас з проханням ,допомогти йому підготувати фільм про  перший подих весни. Але про весну він нічого не знає.Допоможемо йому?

1. Бесіда

- Діти,вже закінчується зима.І вже відбулося свято "Стрітення", коли весна виборювала свої права у зими.А ви були активними учасниками того свята.

-  Діти,скажіть будь ласка,а хто переміх на святі, весна чи зима?

- Але якщо ми погляно в віконце,то побачимо , що зима не хоче відступати. На землі ще лежить сніг,а вночі зима ще лякає морозом.

- Для того,щоб зима заспокоялась і відступила , приділемо їй трохи уваги.

 

2. Звуковий аналіз слова.

-Для цього нам потрібно зробити звуковий аналіз слів ,таких як :зима та мороз.

-Але  спочатку пригадаємо , які бувають звуки.( голосні , приголосні).

- Порахуйте ,скільки звуків у слові «Зима»?

- Скільки приголосних звуків. Назвіть їх

- Скільки голосних звуків?Назвіть.

- А скільки складів в слові «Зима»?

-У вас на столах є картки для звукового аналізу цих слів, а фішки вам приготував Крош.

(Таким же чином розбираємо слово «Мороз»)

-Молодці!Ви постаралися й зима відступає і незабаром мі відчуємо перший подих весни.

2. Чистомовки.

- Діти, тепер для того ,щоб ми з вами далі добре працювали і змогли допомогти Крошу, розімнемо свої язички.

 Ма-ма-ма —  холодна зима.

На-на-на — тепла весна. 

Ди-ди-ди – успішні завжди .

Ки-ки-ки – смішні малюки.

3. Дидактична вправа «Складаємо речення»

- Малята,ми знаємо,що  весна  має свої місяці. Давайте їх назвемо.

- Молодці!Давайте для того ,щоб допомогти Крошу,поскладаємо речення  про Весну .

 -Давайте з вами пригадаємо,які бувають речення?(прості,складні)

- Які це прості речення ?А складні…?

- Зараз ми будемо дивитися на картинки та з’ясуємо,що ж це за пора року така  «Весна» і що ж відбувається у природі весною.

(Запропонувати скласти речення за сюжетною картинкою,визначити яке це речення та відтворити їх графічне зображення.)

Приклади речень: Повертаються птахи;птахи повертаються з теплих країв;з являються підсніжники; являються перші квіти - підсніжники; діти саджають квіти; тато копає землю; мама біле стовбури дерев; світе сонечко;світе яскраве і тепле сонечко.

4. Фізкультхвилинка

- Зупинись навчання час. Фізкультпауза у нас.

 

Встаньте , діти, усміхніться,

Землі рідній поклоніться.

І до сонця дотягніться.

Веретенцем покрутіться.

Потанцюйте ,пострибайте,

Рухи дружно повторяйте.

Раз – присядьте, два – присядьте

І за столики сідайте.

 

 5. Мовна гра «Так чи ні»

- Настала весна, усі птахи полетіли в теплії краї.

- Навесні з являються підсніжники.

- Діти зраділи ,що почалася весна і побігли кататися на ковзанах,санчатах ,лижах.

- Навесні повітря стає теплішим, а небо блакитним та сонячним.

- Весною збирають врожай.

- Землю вкриває пухнастий сніг.

6. Мовна гра « Вгадай відповідність»

- Я вам зараз буду називати погодні явища, а ви відгадувати та називати до якої пори року ці явища відносяться. Добре?

(Дощ.Сніг.Завірюха.Ожеледиця.Тепло.Мороз.Сонячно.)

 

7. Підсумок

- Молодці, малята,  гарно впоралися зі всіма завданнями!

 - Про яку пору року ми сьогодні розмовляли?

- Малята, а за що ви любити весну?

- Скажіть, а вам сподобалося  заняття?

- Що ти кажешь, Крош?Малята ми допомогли Крошу дізнатися про весну,а він нам навдячність приготував фільм "Перший подих весни",ходімо подивимся?

-На цьому наше заняття закінчилося ,дякую вам діти ! Дякую нашим гостям за увагу!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
14 лютого 2019
Переглядів
5442
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку