Конспект заняття з розвитку мовлення з елементами казкотерапії

Про матеріал
Цікаве заняття для діток середньої групи з елементами казкотерапії та театралізації.
Перегляд файлу

Конспект заняття з розвитку мовлення з елементами казкотерапії

для середньої групи

 

Тема: Друзі пізнаються в біді

 Програмовий зміст: розвивати зв'язне мовлення, увагу, пам'ять; формувати навички акторської майстерності; формувати у дітей узагальнене уявлення про дружбу; сприяти розвитку духовності кожної дитини; розвивати здатність розуміти необхідність доброзичнивих стосунків з однолітками та дорослими; формувати вміння висловлювати власну думку, об'єктивно оцінювати свої та чужі вчинки; знайомити дітей з героями казок, закріплювати вміння впізнавати знайомих героїв за описом; розвивати творчість та фантазію;  виховувати доброту, прагнення допомогти слабшому, милосердя та любов.

 Матеріал: настільний театр до казки "Зайчикова хатка" (зайчик, лисичка, ведмідь, вовк, собака, півник), дерево зі стрілочками, хатка, пеньок.

 Попередня робота: бесіди з дітьми на морально-етичну тематику, читання казок "Зайчикова хатка", "Коза-дереза", "Котик та півник".

Хід заняття:

1. Організаційний момент. Ігровий прийом.

- Діти, до нас на заняття завітали гості, давайте привітаємося.

Доброго ранку, сонце привітне!

Доброго ранку, небо блакитне!

Доброго ранку в небі пташки!

Доброго ранку тобі і мені!

- Діти, а ви любите казки? Дружно скажемо наші чарівні слова, щоб потрапити до казки.

Знову в подорож рушаймо,

вже казок багато знаймо,

казкові двері відчиняються,

чудова казка починається!

- Ставайте всі у коло і щоб нам не заблукати та не сваритися один з одним по дорозі до Казкової країни у мене є чарвіний клубок ниточок. Подивіться діти, на клубочок. Зараз я візьму початок ниточки в руку і буду міцно тримати , а клубочок передам далі. І знову клубочок повернувся до мене. Ниточка не порвалася, вона складається з безлічі тонких ниток, які переплелися разом і стали міцними і міцними. Так і у нас: ниточка зв'язала нас, і наша дружба стала міцнішою.

Зібралися всі діти в коло

Ти мій друг і я твій друг.

Разом за руки візьмемося

І один одному посміхнемось.

 

2. Зупинка "Казкова країна"

- Діти, погляньте яке незвичайне дерево зі стрілочками. Думаю нам треба обрати куди іти далі.

- "Праворуч підеш - красиву іграшку знайдеш"

- "Ліворуч підеш - з другом посваришся"

- "Прямо підеш - друга з біди виручиш"

- Діти, який шлях оберемо! Чи є у вас друзі? Як ви гадаєте, чому кожна людина хоче знайти собі друга? Якщо у вашого друга сталася неприємність, що потрібно робити? Молодці діти! Недарма говорять у народі, що друзі пізнаються у біді.

- Ось ми з вами і підійшли до Казкової країни. Подивіться як багато героїв казок нас зустрічають. А спробуйте відгадати з  якої казки ці рядки?

Сидить зайчик на пеньку,

дуже гірко плаче.

Лисичка в хаті на печі

від радості скаче.

- Молодці діти! А зараз я пропоную вам стати  героями цієї казки і виручити зайчика з біди.

3. Інсценізація казки "Зайчикова хатка"

Автор:

Оселились біля річки
сірий зайчик та лисичка.
Зайчик —в хатці луб'яній,
а лисичка — в крижаній.

Ось постукала в віконця
тепла сонячна весна,
і, розтанула на сонці
біла хатка крижана.

Почала лиса зітхати:

Лисичка:
— Як я житиму без хати?
Зараз зайця прожену
й влізу в хатку луб'яну!

Автор:

Де вже зайчику малому
суперечить хижаку!
Довелось тікати з дому
бідолашному звірку.

А лисиця та хвостата
влізла в зайчикову хату
і в хатинці луб'яній
оселилась, як в своїй.

Пострибав по лісі зайчик,
сірий зайчик-побігайчик,
сльози річкою ллючи:
страшно в лісі уночі!

Раптом вовк іде до нього
та й питає:

Вовк:

—Що таке?
Мабуть, в зайчика малого
лихо трапилось тяжке?

  Зайчик:

— Ой, мене прогнала з хати
люта злодійка хвостата!
Ой, куди ж тепер піду?..
Де я захисток знайду?..

Вовк:

— Годі, годі, зайчик, плакать,
витри слізоньки свої.
Знаю я цю розбишаку,
зараз вижену її!

Автор:

Підійшли вони до хати,
вовк гарчить:

 Вовк:

—Ану, хвостата!
Забирайся звідсіля! —
А лисиця відмовля:

Лисичка:

— От як скочу, як підскочу —
полетить від тебе клоччя,
на шматочки роздеру
ще й на порох розітру!

Автор:

Вовк злякався - та й тікати!
А зайча пішло вночі
знову захисту шукати,
сльози річкою ллючи.

Враз ведмідь іде до нього
та й питає:

Ведмідь:

 — Що таке?
Мабуть, в зайчика малого
лихо трапилось тяжке?

Зайчик:

— Ой, мене прогнала з хати
люта злодійка хвостата!
Ой, куди ж тепер піду?..
Де я захисток знайду?..

Ведмідь:

— Годі, годі, зайчик, плакать,
витри слізоньки свої.
Знаю я цю розбишаку,
зараз вижену її!

Підійшли вони до хати.

Ведмідь:
— Геть! — загримав волохатий.
Забирайся звідсіля! —

Автор:

А лисиця відмовля:

Лисичка:

— От як скочу, як підскочу —
полетить із тебе клоччя,
на шматочки роздеру
ще й на порох розітру!

Автор:

Як почув ведмідь цю мову —
враз сховався у кущі,
і побрів наш зайчик знову,
сльози річкою ллючи.

Стріла зайчика собака,
розпитала що та як.

Собака:

— Годі, годі плакать,
не боюсь я розбишак!

Автор:

Підійшла й вона до хати,
загарчала:

Собака:

 — Геть, хвостата!
Забирайся звідсіля! —

Автор:

А лисиця відмовля:

Лисичка:

— От як скочу, як підскочу —
полетить від тебе клоччя,
на шматочки роздеру
ще й на порох розітру!

Автор:

Утекла й собака зразу.
А зайчатко уночі
знов побігло, від образи
сльози річкою ллючи.

Враз іде назустріч півник,
гострі шпори на ногах.

Півник:
— Що з тобою? Дуже дивно
зайця бачити в сльозах!

Зайчик:

— Ой, мене прогнала з хати
люта злодійка хвостата!
Ой, куди ж тепер піду?..
Де я захисток знайду?..

Півник:

— Що ж, провчу я розбишаку! —

Зайчик:

Де вже, півничок, тобі?!
Вовк, ведмедик і собака
відступились в боротьбі...

Півник:

— Ну, за мене  не страшися!
Сам побачиш,—от ходім! —

Автор:

Вийшли друзі на узлісся,
де стояв зайчатин дім.

Місяць виглянув з-за хмари.
Півник крилами ударив.

Півник:
— Годі спать, — ку-ку-рі-ку! —
на чужім пуховику!

Автор:

Вмить лиса продерла очі.

Лисичка:
— Хто там ходить по двору?
От як скочу, як підскочу —
на шматочки роздеру!

Автор:

Не злякався півник смілий
та на ґанок як стрибне.

Півник:
— Забирайся, поки ціла!
Не дратуй, гляди, мене!

Автор:

Відкида лиса запори,
бачить: півник-молодець,
гострий дзьоб, сталеві шпори
ще й червоний гребінець.

Тут лиса аж закрутилась:

Лисичка:
- Бідний Зайчику ти мій,

будеш мати ти свій дім,

ось завдання ці зроби,

та спокійно в нім живи.

Автор:

Звикла лиска хитрувати,

малих звірів ображати.

А сама — мерщій на ґанок,
та — по східцях, та — у ліс!
І зустрінув зайчик ранок
знов веселий, як колись.

Любі друзі ви мої,

 ось завдання ці складні,

допоможете зробити?

лиску злу вже час провчити.

 

4. Завдання від Лисички

- Завдання перше "Розрізані картинки" Перед вами розрізані картинки. Їх потрібно скласти, назвати героїв та визначити з якої вони казки.

- Завдання друге "Добрий і злий герой казки"  Ви добре справилися з першим завданням, а тепер кожен опишіть того героя якого ви складали з пазлів.

- Завдання третє "Склади чарівне слово"  Вам потрібно підібрати букви на які починаються назви тих предметів які у вас зображені на картинках і скласти з них слово та прочитати його.

5. Підсумок заняття

- Діти, хто такий друг?  У вас справжній друг?

Молодці діти, ви дійсно справжні друзі,  ви виручили Зайчика з біди і гарно і швидко справилися із завданнями Лиски. І я хочу вам побажати:

Дружба хай буде з тобою,

дружбою ти вмій дорожити,

знай, що без дружби міцної,

важко на світі прожити!

 

docx
Додав(-ла)
Писана Наталія
Додано
6 жовтня 2021
Переглядів
3040
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку