Конспект заняття з сенсорного розвитку "Овочі і фрукти"

Про матеріал
Конкретизувати і узагальнити уявлення дітей про овочі і фрукти (їх вживають у їжу, спеціально вирощують, овочі ростуть на городі, у полі, фрукти - в саду); Закріплювати знання назв і характерних ознак 6 - 8 найбільш поширених видів овочів, 4 - 5 видів плодово - ягідних культур; Підвести до розуміння, що одержання урожаю потребує праці багатьох людей; Виховувати повагу до праці дорослих
Перегляд файлу

 

 

Конспект заняття

з сенсорного розвитку

на тему:

" Овочі і фрукти"

Молодша група

 

 

 

 

                                                                                                                                           Підготувала:                                                                                                                               вихователь

        Л.О. Бойко

Мета: конкретизувати і узагальнити уявлення дітей про овочі і фрукти (їх вживають у їжу, спеціально вирощують, овочі ростуть на городі, у полі, фрукти - в саду);

Закріплювати знання назв і характерних ознак 6 - 8 найбільш поширених видів овочів, 4 - 5 видів плодово - ягідних культур;

Підвести до розуміння, що одержання урожаю потребує праці багатьох людей;

Виховувати повагу до праці дорослих

Попередня робота: екскурсія на город.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вихователь: До нас забігло маленьке зайченятко. Йому набридло усього боятися, і ось воно завітало до діток. Але в гості завжди ідуть із подарунками і зайчик назбирав у саду  фруктів, склав їх у кошик і приніс малятам. (Ставить кошик на стіл).

Вихователь: Діти, давайте заглянемо в кошик і подивимося, що там є. (Яблука, сливи, груші, вишні).

- Де це ти, зайчику, зібрав такий добрий урожай? (У садку)

А де ми з вами вчора, діти, були? (На городі: виставляє кошик з овочами, ставить поряд із другим кошиком)

Запитання від Зайчика:

  • Що восени дозріває на гроді?
  • Які знаряддя використовують для збирання урожаю?
  • Що роблять із городиною?
  • Куди складають огірки і помідори?
  • Що з ними робитимуть7
  • Як працюють дорослі на городі?

Вихователь: Дуже сподобалася зайчикові ваша розповідь про працю на городі. І він так розвеселився, що почав стрибати і перекинув кошики. Овочі і фрукти розсипалися і всі змішалися. Давайте їх розберемо.( Класифікація овочів і фруктів).

 

Фізкультхвилинка "Зайченятко"

В нашого зайчати

Довгі ноженята,

Дорбгі вушка, довгі лапки,

Малі оченятка.

Зайчик прокидається,

Під кущем ховається,

Звідти виглядає

І малят шукає.

Ось поскочу, пострибаю,

З дітворою я пограю.

Діти за ходом тексту відтворюють рухи.

 

Вихователь: А що можна приготувати з фруктів? Овочів?

Давайте на хвилинку перетворимося на маленьких кухарів і зваримо борщ.

 

Дидактична гра "Зваримо борщ"

Діти перетворюються на маленьких кухарів і складають у горщик овочі, необхідні для приготування борщу.

Вихователь: Зайчику, ану спробуй відгадати, з яких овочів діти зварили борщ?

Сорок сорочок,

Сорок торочок

Вона одягає - не застібає. (Капуста)

 

І печуть мене, і варять, і їдять, і хвалять. (Картопля)

 

Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі. ( Морква)

Вихователь: А тепер Зайчик хоче пограти з вами у гру. Він буде називати страву, а ви будете добирати до неї продукти.

Дякуємо тобі, Зайчику, за те, що ти завітав до нас. А тепер сідай поруч із дітками і пригощайся.

Дидактична гра «Упізнай на смак»

Дітям із заплющеними очима пропонується вгадати на смак запропоновані овочі.

А тепер давайте пограємо із Зайчиком у рухливу гру «Сірі зайчики сидять».

Підсумок.

Вихователь: Ось і згадали ми всі овочі і фрукти, потрібні людині для здоров’я. Діти, не забувайте їх вживати щодня!!!

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Кошелева Анна
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Додано
1 лютого 2022
Переглядів
5917
Оцінка розробки
4.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку