Конспект заняття за темою: «Видатні люди України. Контрольна робота» з дисципліни "Іноземна мова(за професійним спрямуванням)"

Про матеріал
Конспект заняття за темою: «Видатні люди України. Контрольна робота» з дисципліни "Іноземна мова(за професійним спрямуванням)" студентів ІІ курсів закладів передвищої освіти. Підготувала: Павлова Г.В., викладач ДонДКТУ м. Торецька
Перегляд файлу

ПЛАН     ЗАНЯТТЯ __16___

Тема: «Видатні люди України. Контрольна робота»

Мета заняття:

-ознайомлення з новою лексикою теми;

-практика в читанні та перекладі іншомовних джерел з здобуттям основної інформації;

-розширення кругозору студентів з теми;

-показати велич й могутність рідної мови при перекладі вірша Т.Г. Шевченка англійською;

-залучення студентів до самостійної роботи;

-виховання любові до майбутньої професії;

- розвиток пізнавального інтересу, уваги,  формування естетичного смаку, особистого світогляду  як проекції узагальненого світосприймання;

- виховання шанобливого ставлення до вивчення рідної та англійської мов.

Вид заняття: практичне

Тип  заняття: заняття формування вмінь та навичок

Міжпредметні зв’язки:

Забезпечуючі: «Соціологія»

Забезпечувані: «УМПС»

Методичне забезпечення: навчальна програма, робоча програма, конспект лекції

Література: 1. Верба Л.Г., Верба Г.В. Граматика сучасної англійської мови. Довідник: Мова англ.,  укр. ― Київ: ТОВ «ВП Логос - М», 2011.  ― 352 с. ( Серія «Учням та абітурієнтам»).

2. Мицик Л.В., Арцишевська А.Л., Кузнецова Л.Р. Англійська мова. Комунікативний аспект: підручник для студентів I-II курсів. Львів: «Світ», 2007. – 429с.

СТРУКТУРА     ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент 2хв.

2. Ознайомлення студентів з темою та метою заняття (план заняття)  3хв.

3. Мотивація навчання  2хв.     

4. Актуалізація опорних знань(усне опитування, тести, диктант тощо)   7хв

1. Усне опитування за темою: «Kyiv ― the capital of Ukraine».

2. Продекламуйте вірша Т.Г. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий»/ «The Mighty Dnieper» за темою заняття й обговоріть його.

5. Коментар відповідей та робіт студентів                                                                                         _3хв.

6. Викладання та вивчення нового матеріалу(лекція тощо)                                                           _20хв.

1. Введення лексики з теми.

2. Читання та переклад опорного тексту зі здобуттям основної інформації:

1. «Outstanding people of Ukraine»; 2. «Ukrainian inventors and scientists».

3. Складання 7 речень, використовуючи ЛО(лексичні одиниці) текстів.

4. Дайте відповіді на питання після тексту.

7. Закріплення знань студентів:  (форми: усне чи письмове індивідуальне або фронтальне      38хв.

опитування, самостійна робота) коментар цієї роботи                                                                                                    

1.Виконайте граматичні вправи контрольної роботи за темами: «Пасивний стан дієслова», «Узгодження часів», «Порядок слів у реченні» та «Дієслово».

8. Підсумок заняття                                                                                                                               _3хв.

9. Домашнє завдання                                                                                                                             _2хв.

Читати та перекладати текст,переказувати його; [1], c.65

 

Актуалізація опорних знань

 

1.Усне опитування за темою: «Kyiv ― the capital of Ukraine»

1.What is the capital of Ukraine?

2. Who were the founders of Kyiv?

3. When did the first fortification appear?

4. When did Kyiv become the capital of Ukraine?

5. What do you know about Kyiv of modern times

2.Продекламуйте вірша Т.Г. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» за темою заняття й обговоріть його.

Taras Shevchenko

The Mighty Dnieper

("Prychynna" / "Reve ta stohne Dnipr shyrokyi","Реве та стогне Дніпр широкий")

Translated by John Weir
The mighty Dnieper roars and bellows,
The wind in anger howls and raves,
Down to the ground it bends the willows,
And mountain-high lifts up the waves.

The pale-faced moon picked out this moment
To peek out from behind a cloud,
Like a canoe upon the ocean
It first tips up, and then dips down.

The cocks don't crow to wake the morning,
There's not as yet a sound of man,
The owls in glades call out their warnings,
And ash trees creak and creak again.

 

 

Taras Shevchenko
"Prychynna" / "Reve ta stohne Dnipr shyrokyi"
("Причинна" / "Реве та стогне Дніпр широкий")
1837, S.- Petersburg (С.- Петербург)

 

Викладання та вивчення нового матеріалу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І. Outstanding people of Ukraine

Outstanding people of Ukraine

 

  In the history of humanity there have always been people whose actions and ideas produced a great impact on the lives of other people. They have made a great contribution to the science, culture, social life of this country. That’s why they are called outstanding.
The names of Taras Shevchenko, Lessya Ukrainka, Ivan Franko, Marko Vovchok and Hrygoriy Skovoroda won universal recognition. There’s hardly a country in the world which doesn’t have Taras Shevchenko’s poems translated into its language. Gentle melodies and deep emotions of Lessya Ukrainka’s verses are dear to poetry-lovers throughout the world.

Ukraine has also given the world many outstanding scientists. Such names as Vernandskyi, Zabolotnyi, Bogomolets, Sklifosovskyi, Paton, Filatov are well-known all over the world. Nowadays modern Ukrainian scientists achieved great successes in the field of mathematics, physics, biology and medicine. Great contribution to the world’s historical science was made by such prominent Ukrainian historians as Mykhailo Hrushevskyi, Mykhailo Dragomanov, Dmytro Yavornitskyi and Mykola Kostomarov.
The Ukrainian national composer school is connected with the name of Mykola Lysenko. M. Lysenko’s operas “Taras Bulba”, “Natalka Poltavka”, “Eneida” are still staged at the world’s opera-houses.
The Ukrainian fine art is represented by the names of Kostandi, Murashko, Borovikovskyi and Pymonenko. The Ukrainian culture always developed human traditions of the mankind.

Questions

1.Who won the universal recognition?

2.Whose poems are translated into almost all languages?

3.What are the names of Ukrainian outstanding scientists?

4.Whose operas are staged around the world?

5.Who is your favorite Ukrainian outstanding person?

ІІ. Ukrainian inventors and scientists

   Many Ukrainian inventors and scientists have made a great contribution to the world science for the benefit of Ukraine.

Mykola Kybalchych (1853—1881) was born in the Chernihiv Region. He died at the age of 28, but he managed to create a great deal. While waiting for capital punishment after an attempt upon Alexander II life he prepared in a prison cell an original design of an aircraft with rocket engine.

Petro Kapitsa (1894—1984) was a noted scientist in the field of nuclear physics and technologies of super powerful magnetic fields. Petro Kapitsa was awarded with the Nobel Prize for his works. He was a Ukrainian who made a great contribution into development of physics working in England and Russia.

Anatoly Oleksandrov (1903—1994), another Ukrainian inventor and scientist, was working in the field of nuclear physics. He was born in the village of Tarashcha not far from Kyiv. Anatoly Oleksandrov took part in the creation of nuclear technology. Under his supervision the first in the world atomic-powered vessel was created.

Serhiy Koroliov (1907—1966) was born in the city of Zhytomyr. He was an outstanding, creator of the practical space engineering. In 1924 he finished a professional technical school in Odesa. In 1924—1926 he studied in Kyiv Politechnic Institute. In 1930 he graduated from Moscow higher technical school and at the same time he finished Moscow pilot, school.

Under his supervision new rockets were designed and launched. Among them were ballistic and geographical rockets, rockets-carriers and spacecraft "Vostok" and "Voskhod", the first automatic interplanet station "Zond". The spacecraft designed under his guidance made real the flights to Venus and Mars and walking in the outer space.

Yevhen Paton was born in 1870 in a French town Nizza. Paton was an outstanding constructor and a scientist. Since 1929 Paton was the member of the Ukrainian Academy of Sciences. He graduated from the Polytechnical Institute of Dresden in 1894 and St Petersburg Institute of Civil Engineers in 1896. In 1904—1939 Paton was the professor of Kyiv Polytechnical Institute. Heading the laboratory of testing the bridges, he formulated the main scientific principles and discovered the scientific technology of testing the bridges.

In 1896—1929 he constructed 35 bridges, among them the main bridge across the Dnieper in Kyiv. Now this bridge bears his name. In 1929 Paton organized the laboratory of electric welding, which became an institute in 1934. Yevhen Paton died in 1953 in Kyiv.

Vocabulary

benefit — користь

vessel — судно, корабель

nuclear —ядерний

to launch — запускати

supervision — керівництво, нагляд

guidance — керівництво

constructor — будівник

civil — цивільний

to discover — відкривати

electric welding — електрозварювання

to bear — носити

polytechnical — політехнічний

Questions

1. Where and when was Yevhen Paton born?

2. What was he?

3. What can you tell about Yevhen Paton?

4. What laboratory did he organize in 1929?

5. What are his main contributions to the Ukrainian science?

Закріплення знань студентів:

Виконання вправ контрольної роботи:

ІІІ. Контрольна робота за темами: «Пасивний стан дієслова», «Узгодження часів», «Порядок слів у реченні» та «Дієслово».

Exercise № І. Complete the questions in your own way. Answer  them.

1. Is there much …? 2. Are there many …? 3. Is there little …? 4. Are there a few …? 5. Is there much …? 6. Is there a large number of …? 7. Are there any …?

Exercise ІІ. Translate into English using the construction «there is/there are»

1. На столі багато підручників? — Так, багато. 2. У класі є дошка? — Ні. 3. У класній кімнаті чотири стола та сім стільців. 4. У коробці є крейда? — Так, є. 5. На парті є папір? — Ні, там немає ніяко-го паперу. 6. На столі багато хліба? — Так, багато. 7. Скільки зошитів у сумці? — Вісім. 8. Що є на столі у вчителя? — Підручники, зошити, книги, ручки та шматок крейди.

Exercise № ІІІ. Translate the sentences into Ukrainian using the Passive Voice

1. Де продаються книги та журнали іноземною мовою? 2. Цей красивий палац побудовано багато років тому. 3. Я гадаю, що йому поставлять багато запитань, коли він скінчить говорити. 4. Магазини зазвичай відкриваються о восьмій ранку. 5. Ці книги повернено до бібліотеки вчора. 6. Музей влітку зачинено. 7. Йому дали два дні, щоб закінчити роботу. 8. Ці предмети не вивчаються у нашому інституті, чи не так? 9. Йому сказали, що моя дочка ще вчиться у школі. 10. Мені сказали, що він повернувся. 11. Мене запитали, де я живу. 12. Які запитання йому поставили?

Exercise IV . Translate into English using the Present, Past or Future Continuous Tense

1. Що ти робив о другій годині? — Слухав музику. 2. Я поспішав на роботу, коли зустрів свого давнього друга. 3. Я буду грати на піаніно весь вечір. 4. Чи вона буде займатися англійською з дев’ятої до одинадцятої? — Так. 5. Ми прийдемо о п’ятій годині. — Добре, я буду чекати на вас. 6. Я гадаю, ми зустрінемося зі своїми друзями через декілька днів. 7. Ми подорожували, коли отримали листа від батьків. 8. Ви перекладали статтю чи готувалися до контрольної о другій годині? — Я готувався до контрольної. 9. Я пишу листа своєму другу зараз. 10. Якою мовою вони розмовляють зараз з вашим  другом? — Вони розмовляють англійською, але мій друг також знає німецьку. 11. Поїзд відійде за п’ять хвилин. 12. Завтра у цей час ми будемо проводжати його на вокзал. 13. Ми не виходили тому, що йшов дощ. 14. Що ти робив о цій порі учора? 15. Він обпік руку, коли готував обід.

Exercise V . Translate into English using the Passive Voice

1. He заходьте до аудиторії. Там екзаменують студента. 2. Учора в цей час на вас чекали. 3. Коли я зайшов до зали, моїм однокласникам показували новий фільм. 4. Ці статті переписують зараз. 5. Ці питання обговорюють зараз на зборах. 6. Цей будинок все ще будувався, коли ви приїхали до Києва? 7. Завтра на першому уроці будуть пояснювати нове правило. 8. На нас там зараз чекають. 9. Про нього зараз говорять. 10. Документи не готові, їх зараз передруковують. 11. Цю книгу перекладали на українську мову, коли він подзвонив. 12. Ці речення перекладають зараз на уроці. 13. Про нього говорили, коли ми зайшли до кімнати. 14. Я не користувався машиною минулого тижня. її ремонтували.

Exercise VI. Write down three forms of the verbs

Buy, spend, send, sell, go, come, have, take, see, be, meet, put, do, make, ring, know, get, pay, arrive, lose, give, break, write, forget, burn, drive, rain, read, eat, tell.

Exercise VII . Translate into English. Follow the rules of the Sequence of

Tenses where necessary

1. Завтра я запитаю його, чого він хоче. 2. Він сказав, що дискусія продовжується. 3. Сподіваюсь, що лист прийде вчасно. 4. Вона повідомила про те, що бачила. 5. Я сумнівався, чи він був правий. 6. Наступного разу я зроблю, як він говорить. 7. Цікаво, чому він спізнився. 8. Він помітив, що раптом похолоднішало. 9. Він сказав, що поїхав до того, як вони прибули. 10. Вона зауважила, що стає пізно. 11. Я обіцяв, що прийду. 12. Кажуть, що дослід удався. 13. В газетах сповіщали, що договір вже підписано. 14. Він помітив, що, мабуть, буде дощ. 15. Вона сказала, що хоче бачити мене. 16. Звідки тобі було відомо, що він прийде? 17. Джон сказав, що я помиляюсь.

Exercise VIII . Translate into English

1. Чи ви можете мені допомогти? 2. Що я можу для вас зробити? 3. Я знав, що він зможе зробити цю роботу. 4. Я не міг піти додому тому, що йшов дощ. 5. Хто з ваших студентів зможе працювати перекладачем? 6. Він не міг запросити так багато людей. 7. Один з моїх друзів вміє грати у шахи. 8. Вони нічого не можуть обіцяти. 9. Я знав, що можу відповісти на це запитання. 10. Чи зможете ви дістати квитки на цю виставу? 11. Ви можете пообідати зі мною сьогодні, чи не так? 12. Він міг заповнити бланки до ланчу. У нього був час. 13. Не може бути, щоб він залишив університет.

Exercise IX. Write an email (35–45 words) to your friend about a famous Ukrainian singer. Include the information:

• when and where he / she was born;

• his / her appearance and character;• his / her achievements.

Література: [1], c.65

 

 

docx
До підручника
Англійська мова (10-й рік навчання, рівень стандарту) 11 клас (Карпюк О.Д.)
Додано
30 червня 2020
Переглядів
1229
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку