Конспект заняття «Зима» для немовленнєвих дітей
Мета:
Освітні: закріпити знання дітей про зиму, закріпити вміння дітей правильно виконувати артикуляційну гімнастику.
Розвиткові: дрібну та загальну моторику, увагу, мовлення, мислення.
Виховні: виховувати любов до природи; бажання говорити; відповідальність за природу.
Обладнання: малюнки до завдань, матеріал до аплікації, логопедичне дзеркало, сніжинки для вправ.
Хід заняття
«Пташки взимку»
Прилітайте, пташки!
Сала дам синочку. («ріжемо» долонею по долоні)
Приготую крихти, ( «кришимо хліб»)
Хлібу трошки. (терти подушечки пальців)
Ці крихти – голубам, (витягуємо долоню правої руки)
Ці крихти – горобцям. (витягуємо долоню лівою руки)
Галки та ворони,
Їжте макарони! (тремо долоньки)
Автор: невідомий
Дитині надають малюнок зими, розрізаний на 2 частини.
«Вітер та сніжинки» дитина дує на сніжинки, уявляючи, що вона вітер.
«Спіймай сніжинку язиком» дитина висовує язик та тримає в цьому положенні 3-5 сек.
«Вітер» дитина складає губи в трубочку.
«Льодова горка» дитина утримає язик за нижніми зубами.
«Снігова баба» дитина надуває повітрям щоки.
За-за-за
Зи-зи-зи
Зу-зу-зу
Зі-зі-зі
Зо-зо-зо
У володарки Зими
Трішечки замерзли ми.
Грудень каже:
Пострибай!
Січень просить:
Присідай!
Встали — сіли,
Встали — сіли,
Розігріли наше тіло.
Лютий місяць нагадав:
Час нам братися до справ!
Сіли, дітки, всі гарненько,
Спинки держимо рівненько,
Книги відкриваємо —
Знання здобуваємо!
Автор: невідомий
Дитині показують малюнки та вона їх називає (зима, сані, дід Мороз, снігова баба).
Дитині дають приклеювати різні сніжинки на малюнок ялинки, промовляючи зи-ма.