Конспекту уроку. Тема "Спостереження за основними ознаками речення."

Про матеріал
Конспект розроблений, щоб навчити спостерігати за основними ознаками речення; розвивати усне зв’язне мовлення; удосконалювати навички написання великої літери на початку речення; закріпити знання про розділові знаки в кінці речення; продовжити розвивати вміння записувати слова під диктовку вчителя; виховувати каліграфічну навичку письма, уважність.
Перегляд файлу

Тема. Спостереження за основними ознаками речення.

Навчаюся розпізнавати речення за його основними ознаками.

Мета: навчити спостерігати за основними ознаками речення;  розвивати усне зв’язне мовлення; удосконалювати навички написання великої літери на початку речення; закріпити  знання про розділові знаки в кінці речення; продовжити розвивати вміння записувати слова під диктовку вчителя; виховувати каліграфічну навичку письма, уважність.

Обладнання:  предметні малюнки, таблиця «Речення», Lego,індивідуальні картки.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

Клас: 2                                      

Навчальний предмет: Українська мова ( за підручником М.Вашуленко, С.Дубовик).

Хід уроку

І. Організація класу.

Хвилинка- аутотренінг

  • Подивіться мені в очі, погляньте одне на одного, посміхніться.

Сьогодні на уроці ми будемо слухати, мислити, працювати, висловлювати свої думки.

Отже, ми сьогодні будемо:

не просто слухати, а …(чути),

не просто дивитись, а …(бачити),

не просто відповідати, а … (міркувати),

дружно і плідно … (працювати)

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Перевірка домашнього завдання
  2. Гра «Так чи ні». Використання слайду.

Вчитель задає питання, а учні відповідають, використовуючи цеглинки відповідного кольору. ( Ні – червоний колір, так – зелений колір)

  • В українській мові 7 голосних звуків. (Ні)
  • Два звуки можуть позначати букви я, ю, є, ї, коли стоять після голосного звука, після апострофа, на початку слова. (Так)
  • До службових слів ми можемо поставити питання. (Ні)
  • Писати, малювати, бігати – це іменники. (Ні)
  • Червоний, м’який, високий – це прикметники (Так)
  1. Гра « Хто? Що?». Малюнковий  диктант.

Вчитель показує предметні малюнки. Учні повинні записати їх у дві колонки назви предметів: перша колонка – слова, які відповідають на питання Хто?;  друга колонка – слова, які відповідають на питання Що?.

Людина, книжка, ведмідь, автобус, шофер, верба.

  1. Каліграфічна хвилинка. Словникова робота.

Че ет те ве ер Четвер

Гра ,, Склади прислів’я’’

    2.в

   1.Хто

    3. четвер

   5. той

    4. скаче

    6. у

8. плаче.

    7. п’ятницю

 

( Хто в четвер скаче, той в п’ятницю плаче. )

 ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Вправа ,, Передбачення’’

Діти роглядають уважно схему і висловлюють свої міркування щодо вивчення нової теми.

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

 На сьогоднішньому уроці ми навчимося розпізнавати речення за його основними ознаками.

ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

  1. Дослідження мовних явищ.

      Робота за таблицею.  (Діти читають матеріал, який подано в таблиці).

Читав, Дмитро, бібліотека, книжка, у.                                                                                                                    Дмитро читав у бібліотеці книжку.

  • Як ви гадаєте, де буде речення ? Чому ви так вважаєте?
  • Отже, який висновок ми можемо зробити? Пригадайте розділові знаки, які ми ставимо в кінці речення?

          Кілька слів, одне чи два –

           І думка утворилася,

           Це не просто вже слова –

           З них речення зробилося.

                         І. Гущак

(Речення виражає закінчену думку.

Слова в реченні зв’язані між собою за змістом)

  1. Ознайомлення з правилом.  с.104.

Гра «Я – учителька. Я - учитель».

(Діти читають правило і розповідають його.)

  • Яку думку виражає речення?
  • Як зв’язані слова в реченні між собою?
  1. Робота за підручником с.104-105.

Вправа 1.

  • Прочитай текст.
  • Понижуйте голос і  робіть паузи в кінці речень.
  • Полічіть кількість речень.
  • Запишіть друге речення. Поясніть думку, виражену в цьому реченні.

Робота за малюнком:

-Що зображено на малюнку?

- Займіть місце у цьому малюнку.

- На вашу думку, про що розмовляють діти?

    Обговорення змісту прочитаного, вправа ,, Крісло автора’’

              Фізкультхвилинка

Звірі в лісі проживають

 І роботу також мають.

Тож виходять на полянку

І зарядку роблять зранку.

Встали й ми побіля парт.

Встали всі: - Мерщій на старт!

Лапки вгору, лапки вниз,

Землі- матінці вклонись,

Сонцю руки простягни,

До проміння поверни.

А тепер прогнімо спини,

І завмремо на хвилину,

Розігнулись, пострибали,

Потім трішки політали

І за парти посідали.

Виконання вправи 2.  Робота в парах.

- Поєднайте в речення сполучення спів обох колонок.

- Запишіть утворені речення.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1) Ознайомлення з правилом  с.105 

2) Виконання вправи 3. 

3) Завдання із мішечка.

Діти витягують написані слова і складають з ними речення.                                                                                                    

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

  • Найбільше мені на уроці сподобалося …..
  • Сьогодні я запам’ятав ….
  • Мені було важко ……

VII. Домашнє завдання.

Вправа 4.

З кожної групи слів скласти і записати речення.

 

docx
Додано
14 лютого 2023
Переглядів
650
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку