Конспет уроку літературного читання у 4 класіна тему "Т.Кузьменко "Подарунок"

Про матеріал
В даному конспекті уроку розроблено матеріал для вивчення оповідання Т.Кузьменко "Подарунок" з вправами для актуалізації знань дітей, для розвитку креативного мислення та навиків швидкого та свідомого читання.
Перегляд файлу

Літературне читання  4 клас

Тема: Тетяна Кузьменко «Подарунок»

Мета:  познайомити учнів з твором Тетяни Кузьменко «Подарунок»»;

виробляти навички виразного читання, вчити розповідати про свої враження від прослуханого твору;

розвивати критичне мислення,уміння висловлювати свої думку, увагу, пам’ять;

 виховувати почуття взаємодопомоги, доброзичливе ставлення до людей.

 

Формування ключових компетентностей:

володіння  рідною мовою: вміння висловлювати й тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди; усвідомлювати роль ефективного спілкування;

навчання впродовж життя: визначати навчальні цілі та способи їх досягнення, оцінювати власні результати навчання;

соціальні і громадські компетентності: уміння працювати в парах, групах на результат;

громадянської: виховувати  почуття  взаємодопомоги, доброту;

загальнокультурна грамотність: формувати власні мистецькі смаки, самостійно виражати ідеї, почуття за допомогою слова.

 

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: мультимедійний комплект, картки для ігрових завдань.

 

                 ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент   3хв

Розминка

А) робота з таблицями для розчитування

Б) конкурс  скоромовок

 

ІІ. Актуалізація опорних знань  4хв

   Робота в групах 

 -  Діти, прочитайте слова, поділіть їх на 2 групи. Поясність свій вибір.

 

 доброта                людяність             чуйність          злість            ненависть допомога              піклування             щирість          лінь                жадібність  турбота                 милосердя             вдячність      пасивність       толерантність

   

Вправа «Магазин  людських чеснот»

Якби ви пішли в магазин, де продаються людські якості, що б ви там залишили і що купили б?  (роздуми дітей)

 

Гра «Шифрувальник».   3хв

    - Пригадайте алфавіт і розшифруйте назву твору, над яким ми будем працювати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

19

6

1

21

24

18

19

15

   -Що ви уявляєте під словом подарунок?

-Що вам подобається більше :дарувати подарунки чи отримувати? Чому?

_Який подарунок вважаєте найкращим?

  ІІІ.  Мотивація навчально-пізнавальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

   - Отже, сьогодні на уроці ми будем працювати над твором Тетяни Кузьменко   «Подарунок».

ІV. Вивчення нового матеріалу

1.Вправа «Передбачення».  1хв

       - Прочитайте загаловок оповідання.

      - Висловіть власні припущення,  чому саме так називається твір?

 

2.  Словникова робота. Стіна слів.  2хв 

Хреще́на (духовна мама)               

Ми́ттю  (швидко)

А́кція (зменшення; дія, операція)

Заду́мі (стан людини, яка заглибилась в думки)

Фармаце́вт (аптечний працівник)

Ти́цьнув (показав)

Скуйо́вдила (сплутати, кошлатити)

Аж дух забило (дуже вражений)

Із-за рогу будинку (вугол будинку)

 

3. Робота над твором      8хв

А)Стратегія «Читання з зупинками». 

Текст поділено на незавершені частини (6 частин).

         ● Читання тексту учителем (1ч.)

       -  Як ви думаєте, як далі розгортатимуться події?

        ● Читання 2 частини учнями.

- Що почув Ілько?

- Як ви думаєте, чому бабуся була засмучена?

         ● Читання 3 частини учнями.

- Чи здійснилось ваше передбачення?

- Які почуття у вас викликала розповідь бабусі?

- Як ви думаєте, як поведе себе Ілько?

         ● Читання 4 частини учнем.

 - Чи справдилися ваші передбачення?

         ● Читання 5 частини учнем.

- Як ти ставишся до Ількового вчинку?

- Як ви думаєте, чи можна було у цій ситуації поступити інакше, не так, як Ілько? Чому?

         ● Читання 6 частини учнями самостійно

- Чи очікували ви таку кінцівку оповідання?

- Яка важлива тема підіймається у цьому оповіданні?

 - Чи отримали ви сьогодні новий досвід? Який саме?

 

Б) Стратегія  «Обери позицію»      2хв

                            Фізкультхвилинка   під   музичний супровід

 

V. Закріплення вивченого матеріалу     

1. Стратегія «Кубик Блума         3 хв

 2.Читання для друга                   1хв

3. Читання разом з другом           2 хв

  4. Письмо для себе                      2 хв

  5. Вибіркове читання                 3 хв

  6. Тести                                       3 хв

1.До якого літературного жанру належить даний твір?

А)Казка     Б)Байка     В)Оповідання     Г)Легенда

2.Як звали хлопчика?

А)Іванко     Б)Ілько     В)Мишко     Г)Славко

3.Від кого отримав гроші у подарунок  хлопчик?

А)Від батька   Б)Від мами     В)Від брата   Г)Від хрещеної

4.Про які іграшки мріяв хлопчик?

А)Монстр-трака на радіокеруванні     Б)Трансформерадонобота

В)Ігрову приставку      Г)Айфон

5.Хто сидів на лавочці біля будинку?

А)Товариш     Б)Старенька бабуся      В)Старенький дідусь  Г)Дівчинка

6.Чому плакала бабуся?

А)Вона не могла знайти ключі в своїй сумочці

Б)Вона не могла знайти гаманець у своїй сумочці

В)До неї не приїхав син

Г)Вона переживала за онука

7.Як повівся хлопчик коли дізнався про бабусине горе?

А)Він порадив їй дочекатися наступної пенсії

Б)Він вирішив їй допомогти

В)Він послухав бабусю і просто їй поспівчував

Г)Він не став з нею розмовляти

8.Як відреагував хлопчик, коли дізнався, що за ліки потрібно більше заплатити, ніж дала бабуся?

А)Він повернув рецепт бабусі            Б)Він викинув рецепт

В)Він заплатив свої гроші за ліки       Г)Він порвав рецепт

9.Що сказав хлопчик мамі, коли вона запропонувала йому піти до магазину іграшок?

А)Я передумав поки що                Б)Я загубив гроші

В)Ще позбираю трохи грошей    Г)Я вже дорослий і мені не потрібні іграшки

10.Як би ти поступив на місці  хлопчика?

А)Купив би ліки бабусі                  Б) повернув би рецепт назад і вибачився

В) просто пішов  би додому

 

  7. Складання плану (робота в парах )      3хв

  8.Робота з деформованими реченнями ( робота в групах)  2 хв

дяЛюність родожча аз вес.

Людяність дорожча за все.

 

лоді    ребДо лосмі   биро.

     Добре діло роби сміло.

 

VІ.  Домашнє завдання

      Придумати кінцівку до оповідання:

      Чи розповість хлопчик мамі правду про те, куди він витратив гроші?

      Якщо так, як відреагує мама?

VІІ.   Підсумок уроку

 Рефлексійна вправа «Мікрофон».   

       Ознайомлення із твором дало мені…

       Найцікавішим на уроці для мене було…

       З уроку я взяв(-ла) для себе… 

Самооцінка  діяльності на уроці 

  

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Будаєва Олена Олександрівна
    Нарешті я знайшла крутезний урок по НУШ, а не совдеп та кальку, дякую!!!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
25 лютого
Переглядів
397
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку