Тести від «На Урок»: Організація дистанційної роботи під час карантину

Консультація для батьків: "Навчаємо дітей грати самостійно"

Про матеріал
У розвитку дитини гра відіграє важливе місце. У грі виробляються норми поведінки, розвиваються комунікативні та фізичні навички, мислення і мова. Само по собі це не відбувається, а тільки за участю дорослих. Батьки вчать дітей грати з іграшками, а під час гри з іншими дітьми вчать відстоювати свої інтереси, поважати партнера, змінюватися і домовлятися. Не відразу з'являються ці навички.
Перегляд файлу

         Як навчити дитину грати самостійно?

 

       У розвитку дитини гра відіграє важливе місце. У грі виробляються норми поведінки, розвиваються комунікативні та фізичні навички, мислення і мова. Само по собі це не відбувається, а тільки за участю дорослих. Батьки вчать дітей грати з іграшками, а під час гри з іншими дітьми вчать відстоювати свої інтереси, поважати партнера, змінюватися і домовлятися. Не відразу з'являються ці навички. Діти до 4 або 5 років вже вміють грати самостійно. Батьки показують, як багато чого цікавого можна отримати, граючи в гру. І дитина цього вчиться. Як навчити дитину грати самостійно, дізнаємося з цієї статті.

 

Спільні ігри корисні і дітям, і дорослим в розвиваючому, комунікативному, емоційному аспекті. В результаті ігор розвиваються взаємовідносини дітей і батьків. Але бувають такі моменти, коли хочеться, щоб дитина самостійно пограв і чим-небудь зайняв себе.

 

Якийсь час діти грають самостійно, але коли це заняття набридає, починають кликати маму. Не варто часто цим зловживати, але іноді така самостійність виручає нас, коли потрібно поговорити по телефону, зробити прибирання, приготувати обід. Є такі діти, які не збираються бути на самоті навіть хвилину. Найбільше, чим їх можна зайняти, це нова іграшка. Але коли вона стає знайомої, дитина буде вимагати маминого присутності. Перш за все, це справа звички, просто він звик, щоб їм хтось постійно займався. Часто буває, що мама не грає, а тільки «демонструє» гру, а залишившись один на один з іграшками, дитина не знає, що з ними робити, начебто у мами все виходило, а у нього все валиться з рук. Виходом буде те, щоб навчити дитину грати самостійно.

 

Діти до півтора років не можуть самостійно грати з іграшками, вони тільки пізнають їх властивості, маніпулюють з предметами. Мал не вміють грати з кубиками, грати з ляльками, не вміють грати з машинками, але дуже люблять все яскраве, шелестке, гремящее. Зараз у продажу багато розвиваючих ігор, цим вони дуже привабливі для дітей. Якщо іграшки набридли, можна захопити дитину чимось незвичайним, новим. Діти люблять кухонний посуд, адже цими предметами мама так вміло орудує. Їх хочеться потримати в руках.

Можна дати дитині кілька каструль з кришками, щоб вони не були небезпечними, важкими. Він із задоволенням буде цим займатися, накривати їх кришками, вкладати їх одна в іншу, і природно стукати, цей шум доведеться потерпіти. Можна і самостійно зробити цікаві іграшки. Візьміть пластикову пляшку і наповніть її до половини водою, а всередину її помістіть фігурки звірів і геометричні фігури, зроблені з різнокольорової фольги. Дитина буде повертати пляшку, і дивитися за тим, як фігурки переміщаються то вгору, то вниз.

Тільки прослідкуйте, щоб кришка була добре закручена, або доведеться робити прибирання. Ще одна спокійна гра: в порожню пластикову пляшку можна покласти різні за кольором фломастери, без стрижнів. Це заняття буде як корисно, так і цікаво, воно розвиває дрібну моторику, координацію рухів і сприйняття кольору. Звичайно, після гри вам доведеться їх збирати по всій квартирі, але для себе ви, таким чином, виділіть півгодини вільного часу. Відмінною грою буде збирання пазлів.

І хоча ця гра розрахована на дітей старше 3 років, але і для маленьких дітей можна зробити пазли. Для цього потрібно наклеїти на щільний картон картинки з окремими елементами, щоб після того, як ви розріжете, на кожному шматку залишиться ціле зображення, а не так, як в звичайних пазлах, тільки його частину. Це може бути кімната, де сидять звірятка, дорога з машинами, галявина з квітами, все залежить від вашої фантазії.

 

Картон потрібно розрізати на великі шматочки, вони повинні бути великими за розміром. Кожен пазл повинен бути з 4 частин, кожна частина ціле зображення, адже дитина ще не в змозі сприймати окремі частини цілого, і він не проявить інтересу. Дитину потрібно навчити грати, щоб він зрозумів, для цього з ним потрібно разом пограти і показати, як збирати пазли. Потім він буде сам розглядати ці картинки і спробує їх скласти.

 

Малюків, які постарше, можна навчити самостійним іграм. Ви з ним будете продовжувати грати в ігри, але не так, як раніше весь вільний час. Намагайтеся, щоб під час спільних ігор він міг проявити ініціативу. Наприклад, ви будуєте піраміду з кубиків, покладіть 2 кубика один на одного і запропонуйте дитині зробити так само. Кожна дія, що ви робите, потрібно описувати: вийшов будиночок, вежа. Якщо не виходить, спробуйте йому допомогти, і весь час підбадьорюйте і хваліть свою дитину. Дійте м'яко, і якщо щось він не хоче робити, не наполягайте.

 

Все, що відбувається коментуйте. Паралельно знайомте дитину  з властивостями іграшок (які м'які волосся у ляльки, як крутяться колеса у машинки, які гострі кути у кубика). Все що показали, давайте йому помацати і на якийсь час залиште його одного. Звичайно, дитина буде крутити іграшку в руках, вивчати і відкривати для себе її нові властивості і якості. Краще чергувати спокійні і рухливі ігри. Якщо недавно він грав з м'ячем, переведіть його на розглядання картинок в книжках, на складання пазлів.

 

Всі діти люблять слухати казки або дитячі пісеньки. Малюк може в цей час займатися іграшками і слухати. Якщо вам потрібно чимось зайняти дитину, включите йому казки, дитячі вірші, музику.

 

Тепер ми знаємо, як можна навчити дитину грати самостійно. Немає єдиного рецепту, як навчати дітей, і до кожної дитини потрібно підходити індивідуально, експериментуючи і фантазуючи, враховуючи при цьому побажання і інтереси вашої дитини. Запасіться терпінням, зберігайте спокій. Намагайтеся розвинути у вашої дитини фантазію, вона допомагає захоплюватися грою і включатися в неї. Головне - любити дитину і знати, що він найрозумніший, здатний і кращий. Цю впевненість ви зможете передати малюкові, і у вас все вийде.

 

 

                      Похожее изображение

 

 

docx
Додано
26 березня 2019
Переглядів
352
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку