Консультація "Конструювання з різних матеріалів: як організувати вдома"

Про матеріал
Конструювання- це особливий вид образотворчої діяльності. Воно більше від інших пов'язане із грою. Під конструюванням прийнято розуміти різноманітні будівлі з будівельного матеріалу, виготовлення виробів та іграшок із паперу, картону, дерева й інших матеріалів. За своїм характером воно, так само, як і зображувальна діяльність та гра, віддзеркалює навколишню дійсність.
Перегляд файлу

 

Конструювання з різних матеріалів: як організувати вдома

Конструювання- це особливий вид образотворчої діяльності. Воно більше від інших пов'язане із грою. Під  конструюванням прийнято розуміти різноманітні будівлі з будівельного матеріалу, виготовлення виробів та іграшок із паперу, картону, дерева й інших матеріалів. За своїм характером воно, так само, як і зображувальна діяльність та гра, віддзеркалює навколишню дійсність.

Шановні батьки, якщо ви хочете гарно та корисно провести свій час з дитиною, то ви маєте знати, що конструювання одне з найулюбленіших занять дітей дошкільного віку. У процесі конструювання дитина розвиває дрібну моторику, образне мислення, творчу уяву і, звісно, активне мовлення. Вона навчається порівнювати предмети між собою, розділяти на частини, бачити в них спільне і відмінне, знаходити основні частини конструкції, від яких залежить розміщення інших частин і відповідно робити висновки та узагальнення. Усі ці дії дитина супроводжує мовою, збагачуючи свій словник та вдосконалюючи граматичну структуру власного мовлення.

C:\Users\Маина\Desktop\Приклад виготовлення іграшки з смужок паперу.jpgЦікавим та доступним матеріалом для конструювання є папір. Дії з папером виникають ще у ранньому дитинстві – діти люблять м’яти, рвати папір; малюкам подобається шурхіт, колір, перетворення аркуша у жмут. Усе це – корисні для розвитку дитини заняття, адже вони розвивають відчуття, слухову увагу та сприйняття, дрібну моторику.

C:\Users\Маина\Desktop\332445 1.pngКонструювання зі смужок паперу.

З цих елементів можна створювати зображення на площині і об'ємні роботи. В основі вироби - з'єднані в кільця смужки паперу

C:\Users\Маина\Desktop\image007-286x300.jpgОригамі   -

техніка складання з аркуша паперу об'ємних фігур. При створенні фігурки-орігамі ножиці не потрібні.

 

 

 

 

Цікавим матеріалом дитячих ігор можуть бути звичайні ґудзики. Дітям дуже подобається бавитися з ними.

C:\Users\Маина\Desktop\7f023acf4b7c5c85debe5eebe4598ae0.jpg“Картинки з ґудзиків“

Для розвитку творчих здібностей і образного мислення малюка ви можете запропонувати йому викладати з ґудзиків квіточки, доріжки, будиночки, всілякі візерунки, словом, те, що підкаже ваша фантазія і фантазія дитини.

C:\Users\Маина\Desktop\Без имени.pngКольорові заплатки

Підібрати  ґудзики до латочок на предметних зображеннях відповідного кольору.

 

C:\Users\Марна\Desktop\sf10kjbxpsq.jpg“Ґудзикові візерунки

Можна викладати візерунки з ґудзиків на столі, тобто “малювати”. 

 

 

 

 

 

 

 

Цікавим та незвичайним буде конструювання з природнього матеріалу. Діти знайомляться  з можливостями  його використання в різних виробах.

C:\Users\Маина\Desktop\Без имени.jpg«Жучок»

Виліпити з пластиліну ніжки, голову й прикріпити до половинки волоського горіха.

«Сонечко»

Накласти кільце з пластиліну на краї половинки волоського горіха. Викласти навкруги летючки клена й притиснути другою половинкою горіха, яка теж обліплена по краях пластиліном.

«Човник»

C:\Users\Маина\Desktop\korabliki-iz-orehov9.jpgПідібрати велику шкаралупу волоського горіха, вставити неї щоглу (гілочку 8—10 см) і закріпити пластиліном. Натягнути на щоглу вітрило протягнути через щоглу листок або берест, проколотий у двох місцях. Наклеїти прапорець із червоного листочка (дикого винограду, чорноплідної горобини).

 

«Їжак»

C:\Users\Маина\Desktop\gfvhft_21344.jpgПідібрати велику ялинову шишку з розкритими лусочками, підліпити до неї голівку і лапи з пластиліну. Вставити в шишку між лусками соснову гілку. Вуха зробити з гарбузового насіння, закріпивши його між лусками шишки, і очі – з ягід горобини.

C:\Users\Маина\Desktop\79c67283cb464198fe5c57181a9773a8.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також можна викладати цікаві візерунки, фігурки, різноманітні форми.

 

 

 

C:\Users\Марна\Desktop\10468a587fc1df804dbfb60374e9897f.pngC:\Users\Марна\Desktop\images.jpg

 

 

C:\Users\Маина\Desktop\chto-razvivaut-konstruktori.jpgЗвичайно неможна не згадати про конструктори, які є у кожної дитини. Світ конструкторів – це різноманітність форм, матеріалів, кольорів і відповідно завдань, які вирішуються дітьми в процесі гри. Вони дозволяють будувати будівлі, створювати різноманітні фігури, викликають інтерес у дітей та захоплення.

Навички, які розвиває конструктор:

 

  • Дрібна моторика
  • Логіка,
  • просторове мислення і математичні. Адже при складанні часто потрібно порівнювати елементи за розмірами, кольорами, формами і уявляти, що вийде в результаті на кожному етапі гри.
  • Посидючість, самостійність та бажання завершити розпочату роботу .
  • Збагачення словника.   В процесі гри діти вчаться називати компоненти конструкторів своїми іменами, освоюють нову лексику, і таким чином розвивають розмовну мову.
  • C:\Users\Маина\Desktop\цццц.jpgтворче та дивергентне мислення (здатність знаходити багато варіантів вирішення однієї задачі). Це ще дві навички, які тренують діти, граючи з конструктором.

Коли син або дочка не любить слідувати вказівкам, а політ фантазії не обмежений кольоровими книжечками з покроковими алгоритмами виконання – з’являються  креативні та абсолютно несподівані рішення.

Не намагайтеся показувати дитині, як грати, якщо вона не просить. А ось коли виникають сумніви, і дитина підходить з проблемою – обов’язково підкажіть, як рухатися далі, щоб не втратилось бажання розбиратися.

C:\Users\Маина\Desktop\25_konstr.jpg

Підсумовуючи вище сказане, можна підвести підсумок, що ігри з будівельним, природнім, покидьковим  матеріалом і різними конструкторами  розвивають дрібну моторику, просторову орієнтацію - уявлення про розташування предметів в просторі і відносно один одного, уяву, фантазію, творчі здібності , діти дізнаються багато нового, допомагають  удосконалювати елементарні технічні вміння, активізувати словник.

docx
Додано
9 жовтня
Переглядів
73
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку