Узагальнити, систематизувати та поглибити знання з теми; перевірити ступінь засвоєння учнями теоретичних знань та практичних вмінь навичок з вивченої теми.
I семестр |
клас |
дата проведення |
Урок 33
Тема: Контроль і корекція навчальних досягнень учнів з теми: “Збереження та реалізація спадкової інформації”.
Мета: узагальнити, систематизувати та поглибити знання з теми; перевірити ступінь засвоєння учнями теоретичних знань та практичних вмінь навичок з вивченої теми.
Хід уроку
І. Самостійна робота учнів із роздатковими картками.
Варіант 1
Завдання 1. Відкриті тести.
Завдання 2. Закриті тести.
а) подвійний ланцюжок ДНК;
б) набір хромосом даного організму;
в) система запису генетичної інформації у вигляді послідовності нуклеоті ДНК (ІРНК);
г) певна послідовність амінокислот у поліпептиді.
а) підготовчий і заключний;
б) реплікація ДНК;
в) транскрипція і трансляція;
г) анаеробний і аеробний.
а) “впізнавання” амінокислот тРНК;
б) подвоєння молекули ДНК;
в) синтез іРНК;
г) перенесення послідовності нуклеотидів іРНК у послідовність амінокис поліпептиду.
а) профазі і метафазі мітозу;
б) пресинтетичному і синтетичному періоді інтерфази;
в) синтетичному періоді інтерфази;
г) постсинтетичному періоді інтерфази.
а) еритроцити й лейкоцити;
б) епітеліальні клітини;
в) статеві клітини;
г) нервові клітини.
а) екто- й ентодерму;
б) стадія формування систем органів;
в) гастроцель і бластопор;
г) стадія закладки осьових органів.
8. Постембріональний розвиток з метаморфозом спостерігається у видів:
а) що живуть у наземно-повітряному середовищі;
б) що живуть у водному середовищі;
в) яйцеклітини яких містять малу кількість жовтка.
Складіть схему, яка б відображала подвійне запліднення квіткових рослин.
Завдання 4. Завдання відкритого типу.
Варіант 2
Завдання 1. Відкриті тести.
Завдання 2. Закриті тести.
а) хемосинтезуючі і хвороботворні бактерії;
б) сапрофітні і фотосинтезуючі бактерії;
в) гриби, тварини і деякі протисти;
г) рослини і деякі протисти.
а) універсальністю; в) виродженістю (надлишковістю);
б) унікальністю; г) триплетністю і неперекривністю.
а) перенесення амінокислот до рибосоми;
б) подвоєння молекули ДНК;
в) перенесення послідовності нуклеотидів іРНК у послідовність амінокислот у поліпептиді;
г) синтез іРНК на кодуючому ланцюзі ДНК.
а) АЦУ; б) АУГ; в) УАГ; г) АУЦ.
а) профазі й метафазі мітозу;
б) пресинтетичному і синтетичному періоді інтерфази;
в) синтетичному періоді інтерфази;
г) постсинтетичному періоді інтерфази.
а) статевий процес;
б) прямий поділ еукаріотичних клітин;
в) непрямий поділ еукаріотичних клітин;
г) прямий поділ прокаріотичних клітин.
а) статевих залоз;
б) ембріональної тканини;
в) прокаріотів та епітелію кишечника;
г) епітелію сечового міхура й ушкоджених тканин.
а) голкошкірі, черви і молюски;
б) голкошкірі, комахи і павукоподібні;
в) кишковопорожнинні, черви і членистоногі;
г) голкошкірі і хордові.
Складіть схему, яка б відображала ембріональний розвиток хордових тварин.
Завдання 4. Завдання відкритого типу.
II. Домашнє завдання.
Повторити про сутність біологічних дисциплін.