Контроль знань із теми
«Основні класи неорганічних сполук»
Мета уроку: визначити рівень навчальних досягнень учнів із теми
«Основні класи неорганічних сполук»
Тип уроку: контролю й корекції знань, умінь і навичок учнів.
1. Організаційний етап
2. Етап контролю знань
2.1. Інструктаж щодо оформлення роботи.
2.2. Інструктаж щодо виконання завдань, пояснення загальної оцінки (у скільки балів оцінюється кожне завдання), акцентування на завданнях, що є більш складними або вимагають особливої уваги.
2.3. Виконання роботи.
І варіант
Початковий рівень
Завдання 1–4 мають по чотири варіанти відповіді. У кожному завданні лише одна відповідь правильна.
1. Укажіть формулу хром(ІІІ) гідроксиду:
А Cr(OH)3;
Б Cr(OH)2;
В CrOH;
Г Cr3OH.
2. Укажіть рядок, у якому наведено лише оксиди:
А K3PO3; H2O; CaSO3;
Б NaCl; MgO; H2SO4;
В Na3PO4; HCl; BaO;
Г K2O; CaO; Li2O.
3. Укажіть сполуку, яка не належить до кислот:
А H2S;
Б H2SO3;
В H2O;
Г HBr.
4. Укажіть рядок, у якому наведено лише оксигеновмісні кислоти:
А H2S; H3РO4; HРO3;
Б H2SO3; H2SO4; HBr;
В H3PO4; H2SO3; H2SO4;
Г HF; H3AsO4; H2S.
Середній рівень
5. Установіть відповідність між назвами й формулами сполук:
Назви сполук Формули сполук
А Манган(ІІ) сульфід; 1 MnSO4;
Б манган(ІІ) сульфат; 2 Mn(OН)2;
В манган(ІІ) гідроксид; 3 Mn2O7;
Г манган(VIІ) оксид. 4 MnSO3;
5 MnS.
Достатній рівень
6. Складіть рівняння реакцій сульфатної кислоти із:
а) залізом; б) цинк оксидом; в) натрій карбонатом.
7. Яка маса калій гідроксиду витратиться на нейтралізацію 0,1 моль сульфатної кислоти?
Високий рівень
8. Складіть рівняння реакції ,за якими можна здійснити такі перетвореня :магній гідроксид → магній оксид→магній хлорид → магній фосфат.
9. Який об′єм сульфур (IV) оксиду ( н.у.) був поглинутий кальцій гідроксидом, якщо в результаті утворилося 12 г кальцій сульфіду ?
ІІ варіант
І рівень
Завдання 1–4 мають по чотири варіанти відповіді. У кожному завданні лише одна відповідь правильна.
1. Укажіть формулу ортофосфатної кислоти:
А НРО3;
Б РН3;
В Н3РО4;
Г НF.
2. Укажіть клас сполук, до якого належить речовина з хімічною формулою BaCl2:
А оксиди;
Б солі;
В кислоти;
Г основи.
3. Укажіть рядок, у якому наведено лише солі:
А HPO3; CaO; K2SO4;
Б NaCl; MgS; Fe2(SO4)3;
В K3PO4; HCl; NaOH;
Г HF; CaBr2; Li2S.
4. Укажіть рядок, у якому наведено лише трьохосновні кислоти:
А H3AsO4 ; H3PO4; H3PO3;
Б H2S; H2SO3; HBr;
В H3PO4; HCl; H2SO4;
Г HF; H3AsO4; H2S.
Середній рівень
5. Установіть відповідність між назвами й формулами сполук.
Назви сполук Формули сполук
А Ферум(ІІІ) сульфат; 1 FeS;
Б ферум(ІІІ) гідроксид; 2 Fe(OН)3;
В ферум(ІІ) оксид; 3 FeSO4;
Г ферум(ІІ) сульфід. 4 Fe2(SO4)3;
5 FeO.
Достатній рівень
6. Напишіть рівняння реакції хлоридної кислоти з :
а) цинком; б) купрум (I I) оксидом; в) ферум (I I I) гідроксидом.
7. Який об′єм водню ( н. у.) виділиться,якщо з водою провзамодіє о,5 моль натрію?
Високий рівень
8. Складіть рівняння реакцій , за якими можна здійснити такі перетворення :
а) алюміній гідроксид → алюміній оксид → алюміній сульфат → алюміній хлорид.
9. Який об′єм водню ( н.у.) виділиться , якщо із сульфатноф кислотою прореагувало 0,08 г алюмінію?
Домашнє завдання.
Завдання для всього класу.
Підручник : опрацювати параграф
Підбиття підсумків уроку