Контроль знань з теми " Пізнаємо світ наук"

Про матеріал
Різнорівнева контрольна робота допоможе визначити рівень засвоєння навчального матеріалу з теми" Пізнаємо світ наук" за підручником Біди Д,Д,, Гільберг Т. Г.,Колісник Я.І." Пізнаємо природу"
Перегляд файлу

Тема уроку: Контроль знань з теми:” Пізнаємо світ науки”

Мета уроку: Виявити рівень засвоєння даної теми, рівень знань учнів.

Обладнання : картки з тестовими завданнями у двох варіантах

Хід уроку І Організація учнів до уроку.

Ранкове коло (вітання)

ІІ Актуалізація навчаль ної діяльності.

Емоційне налаштування на виконання тестових завдань.

ІІІ Мотивація навчальної діяльності. Усне пригадування вивчених тем (“Мікрофон”) ІV Повідомлення теми та мети уроку.

Тестові завдання мають три типи різних завдань:

З вибором однієї правильної відповіді.( відповідь оцінюється в 1 бал)

На співставлення відповідностей.(Одна правильна відповідність оцінюється в 1 бал,максимально 3 бали)

Вибір 3-х правильних відповідей з 7-ми.(кожна відповідь оцінюється в 1 бал, максимально 3 бали)

V Виконання письмової роботи.

І -В

І Виконати завдання з вибором однієї правильної відповіді ( 1 бал)

1.Вкажи терміни,які стосуються лише хімії:

А) землетрус,залізо,комета;

Б)випаровування.метал, планета; В)кисень, горіння, пластик;

Г)океан, кисень,орбіта.

2.Відкриття Америки здійснив:

А)Александер Флемінг;

Б)Христофор Колумб;

В)Миколай Копернік;

Г)Володимир Вернадський.

3.Обери рядок з природничими науками:

А)математика, біологія, астрономія;

Б)хімія, біологія, географія;

В)географія, історія, астрономія;

Г)фізика, астрономія, математика.

4.Вивчаючи плід маку, дослідники змогли:

А)освоїти технологію виготовлення паперу;

Б)виготовити застібку - липучку;

В)змонтувати конструкцію сільнички;

Г)виготовити поршневий шприц.

5.Закарпатський школяр Валентин Фречка:

А)для людей з порушенням зору створив пристрій, що розпізнає перешкоди і кольори;

Б)створив рельєфно - точковий шрифт для тих же людей з порушеннями зору;

В)придумав і реалізував технологію виготовлення паперу з опалого листя;

Г)винайшов іграшкову машинку для лікарень KidCare,на якій діти можуть пересуватися навіть з крапельницями.

6.Обери ланцюжок , де вказана правильна схема завдань у відповідь на поставлене питання:

А)зроби висновок, спостерігай,перевір гіпотезу,зроби висновок,гіпотеза підтвердилась чи не підтвердилась;

Б)спостерігай,задай запитання,сформулюй гіпотезу,зроби висновок,гіпотеза підтвердилась або не підтвердилась;

В)зроби висновок,перевір гіпотезу,задай запитання,спостерігай;

Г)спостерігай,зроби висновок,перевір гіпотезу,задай запитання,гіпотеза підтвердилась чи не підтвердилася.

ІІ завдання на встановлення відповідності (  одна правильна відповідність 1 бал, дві - 2 бали,три - 3 бали)

7.Встанови відповідність між терміном і його визначенням:

1  спостереження;                                             А) дослідження явища за спеціальнихобраних  або створених умовах;

Б)спосіб вивчення тіл і явищ природи за допомогою органів чуття: зору, слуху, нюху. дотику, смаку;

2  експеримент;                                                   В)людина,яка вивчає та аналізує явищаприроди,щоб отримати нові знання.

3  дослідник ( дослідниця).

ІІІ Завдання з вибором трьох правильних відповідей з семи. ( одна відповідь 1 бал, дві -2 бали, три - 3 бали)

8.З переліку обери три давні міри довжини:

1  п’ядь;

2  метр;

3  дюйм;

4  кілометр;

5  долоня;

6  дециметр;7 міліметр.

ІІ - В

1 Обери рядок, де терміни стосуються лише географії:

А)метеоритний потік,сонячна система,дихання;

Б)острів,випаровування.тварини; В)землетрус, острів, океан;

Г)насіння, суходіл,планета.

2.Вчений. який відкрив пеніцилін і врятував життя тисячам хворих:

А)Володимир Вернадський;

Б)Христофор Колумб;

В)Александер Флемінг;

Г) Миколай Копернік.

3.З переліку обери природничі науки:

А)фізика. астрономія, хімія;

Б)хімія, фізика. математика;

В)географія, біологія, історія;

Г)математика,фізика, астрономія.

4.Вивчаючи сисний апарат комара вченим вдалося:

А)виготовити застібку- липучку;

Б)сконструювати сільничку;

В)виготовити поршневий шприц; Г) придумати рукавички для скелелазіння.

5.Львівський школяр Дмитро Лопушинський:

А)створив рельєфно - точковий шрифт для погано зрячих людей;

Б)придумав і реалізував технологію виготовлення паперу з опалого листя;

В)створив для людей з порушенням зору пристрій, що розпізнає перешкоди і кольори; Г)винайшов іграшкову машинку для лікарень KidCare, на якій діти їздять навіть з крапельницями.

6.Обери правильний ланцюжок твої дій при використанні дослідницького методу.

Запиши правильну відповідь у послідовності цифр:

1  вивчай явище, досліджуй.описуй, спостерігай;

2  роби висновок про те, чи підтвердилася гіпотеза,якщо ні, - висловлюй іншу і починайусе з початку;

3  плануй і виконуй досліди , чи правильна твоя гіпотеза;

4  запитуй чому все відбувається саме так;

5  висловлюй гіпотезу ( здогад) чому все відбувається саме так.

А)1,4,5,3,2;

Б)5,4,3,2,1; В)1,2,3,4,5;

Г)5,1,4,3,2.

7 Встанови відповідність між терміном і його визначенням:

1  моделювання;          А) дослідження явища за спеціально обраних або створених улабораторії умовах;

Б)спосіб вивчення тіл і явищ природи за допомогою органів чуття: зору,нюху,смаку,слуху,дотику;

В)метод дослідження об’єктів пізнання, що грунтується на заміні оригіналу іншим, подібним до нього.

2  дослідження;

3  спостереження.

8 З переліку обери прилади для вимірювання довжини:

1  мікроскоп;

2  мірна стрічка

3  секундомір;

4  ваги;

5  рулетка;

6  лінійка;

7  годинник.

VI Підсумки уроку зробимо після перевірки робіт.

pdf
Додано
27 лютого 2023
Переглядів
2018
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку