ознайомитися з поняттям моніторингу навколишнього середовища його видами та змістом національної екологічної мережі; розвивати вміння здійснювати самостійну пізнавальну діяльність; вміння використовувати інформацію з різних джерел; формувати самостійність, активність, толерантну взаємодію між собою під час виконання завдань; сприяти формуванню логічного мислення і екологічної культури; виховувати бережне ставлення до природи рідного краю.
Завдання урокуознайомитися з поняттям моніторингу навколишнього середовища його видами та змістом національної екологічної мережі; розвивати вміння здійснювати самостійну пізнавальну діяльність; вміння використовувати інформацію з різних джерел; формувати самостійність, активність, толерантну взаємодію між собою під час виконання завдань; сприяти формуванню логічного мислення і екологічної культури; виховувати бережне ставлення до природи рідного краю.
Моніторинг навколишнього середовища – це система спостереження та контролю за природними й антропогенними ландшафтами , окремими природними комопнентами та процессами з метою прогнозування ,запобігання та усуненння негативних наслідків впливу на них , раціонального використання природних ресурсів. Моніторинг передбачає довготривале спостереження за змінами стану об`єктів і явищ ; багаторазове вимірювання окремих показників, їхню обробку за допомогою певних методів і накопичення даних.
Засадами раціонального використання природних ресурсів є: 1) облік природних ресурсів; 2) планування використання природних ресурсів і їх відтворення; 3) науково-обгрунтоване залучення природних ресурсів до господарського обороту; 4) дотримання екологічних вимог під час використання природних ресурсів; 5) зростання рівня свідомості і еколого-правової культури громадян
З метою охорони та відтворення земельних ресурсів передбачено зменшення ступеня розораності, удосконалення структури земель сільськогосподарського призначення та збагачення їх природними компонентами;впровадження ґрунтозахисної системи землеробства;здійснення консервації сільськогосподарських угідь з дуже деградованими ґрунтами.
Українське товариство охорони природи — громадська екологічна організація,. Держкомприроди України має статус міністерства з 1991 року. Маючи мережу місцевих представництв в областях, м. Києві та м. Севастополі, а також у багатьох районних центрах, Укрприрода сприяє громадській обізнаності з вторинною переробкою відходів ,поширює екологічну освіту та любов до природи у школах, місцевих громадах та серед місцевої влади.
Практична робота № 10 Позначення на контурній карті об'єктів природно-заповідного фонду України. Мета роботи: закріпити знання про природнозаповідний фонд України; навчитися розрізняти категорії природнозаповідного фонду України; сформувати уявлення про розташування найважливіших об'єктів природнозаповідного фонду України.
Джерела https://present5.com/oxorona-landshaftiv-kulturnij-landshaft-•-oxorona/https://www.google.com.ua/search?q=рекультивація+ландшафтів&tbmhttps://uk.wikipedia.org/wiki/Українське_товариство_охорони_природи. Підручник Географія 8 клас В. Ю. Пестушко, Г. Ш. Уварова, А.І. Довгань, - «Генеза» 2016.