Контрольна робота № 1 з теми «Розчини» у 9 класі

Про матеріал
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми «Розчини»; з’ясувати рівень засвоєння знань, умінь і навичок про процеси, що протікають у розчинах, рівень розуміння основних понять, уміння використовувати їх на практиці
Перегляд файлу

                      Контрольна робота № 1 з теми «Розчини»  у 9 класі

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми «Розчини»; з’ясувати рівень засвоєння знань, умінь і навичок про процеси, що протікають у розчинах, рівень розуміння основних понять, уміння використовувати їх на практиці

 

Тип уроку: контроль і коригування знань, умінь і навичок

 

Форма роботи: письмова контрольна робота

 

Обладнання: періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва, таблиця розчинності

 

Хід уроку

 

І. Організація классу

   Л. да Вінчі писав : «Якщо запастися терпінням і проявити старання, то посіяне насіння знання неодмінно дасть добрі сходи. Навчання – корінь гіркий, та плід солодкий».  То ж бажаю вам гарних результатів у написанні контрольної роботи.

ІІ. Письмова контрольна робота

 

    Система оцінювання:

1 рівень: завдання 1- 6 – тестові, кожне завдання містить одну правильну відповідь, оцінюється по 0,5 бала, в сумі перші шість завдань – 3 бали;

 

2 рівень: завдання 7 - 9, оцінюються по 1 балу, в сумі -  3 бали;

 

3 рівень: завдання 10 – 11, оцінюються по 1,5 бала, в сумі – 3 бали;

 

4 рівень: пропонується виконувати учням, які претендують на оцінку 12 балів, оцінюється в 3 бали.

 

Максимальна оцінка за правильно виконану роботу становить 12 балів.

 

Час виконання роботи – 40 хвилин

 

ІІІ. Домашнє завдання

 

 

                                                       

 

 

 

 

                                                            Варіант 1

1 рівень

 1.  Закінчіть    речення:    «Гетерогенна    система, у якої дисперсна фаза і дисперсійне середовище перебувають у рідкому агрегатномку стані — це ...»:

а) піна;   б) емульсія ;  в) суспензія;    г) розчин

2. Вкажіть групу йонів, що складається тільки з аніонів:

    а) Zn2+, Na+, Al3+;      б) CO2, H2, H2O;    в) SO42- , Cl-, NO3-;      г) Bа2+, PO43-, S2-

3. Вкажіть речовину, яка належить до електролітів:

    а)  барій карбонат;   б)  натрій нітрат;   в)  арґентум  хлорид;   г) карбон (ІV) оксид

4. Одночасно в розчині не можуть перебувати йони:

а) Al3+ і OH  ;     б) K+ і Cl;       в) Mg2+ і SO42- ;         г) Н+ і NO3–

5. Позначте ту пару йонів, яка бере участь у хімічній реакції між Са(OH)2 і HNO3  у розчині.

    а) Са2+  і NO3¯;     б) H+  і  NO3¯;      в) H+ і OH¯;     г)  Са2+  і  OH¯

6. Вкажіть рН кислотного середовища:

     а) рН >7;     б) рН =7;       в) рН <7;       г)правильної відповіді немає

2  рівень

7. Встановіть відповідність між йонами та реактивами, що дають якісні реакції:

    1) Сl-

A) фенолфталеїн

    2) OH-

Б) BaCl2

    3) SO42-

В) AgNO3

    4) СО32-

Г) Н2SO4

 

Д) Н2О

 

8. Напишіть рівняння дисоціації електролітів:

    а) FeCl3;       б) Mg(OH)2;     в) H2SO4

9. Обчисліть і вкажіть масу сульфатної кислоти, що міститься у розчині масою 400 г з масовою часткою кислоти 60%:

   а) 160 г;      б) 240 г;     в) 60 г;   г) 24 г

 

3  рівень

10. Установіть відповідність між умовами перебігу реакцій йонного обміну до кінця та реагентами

          Умови перебігу реакцій                                                      Реагенти

    1) випадання осаду                                                          а) NaOH + H3PO4

    2) виділення газу і води                                                  б) FeCl2  + KOH →

    3) утворення води                                                            в) Zn(NO3)2 + NaCl  

                                                                                               г) K2CO3 + HBr 

    Напишіть молекулярні та йонні рівняння.

11. Скласти молекулярні та повні йонні рівняння за схемами:

     а) Zn2+ + 2OH- →Zn(OH)2 ;         б) 3Ca2+ + 2PO43- → Ca3(PO4)2

4  рівень

12. Який об’єм газу виділиться при взаємодії кальцій карбонату з  63 г  30%-го розчину хлоридної кислоти за н.у. ?                                                   

                                                              Варіант  2

1 рівень

 1.  Закінчіть    речення:    «Однорідна  (гомогенна)  система змінного складу, яка складається з двох і більше компонентів, — це ...»:

а) піна;   б) емульсія;   в) суспензія;   г) розчин

2.  Вкажіть групу йонів, що складається тільки з катіонів:

    а) Mg2+, K+, Al3+;      б) CO2, O2, H2O ;    в) SO42- , Cl-, NO3-;      г) Cа2+, PO43-, S2-

3.Вкажіть речовину, яка належить до неелектролітів:

    а)  калій карбонат;   б) натрій нітрат;   в) барій хлорид;   г) карбон (ІV) оксид

4.  Позначте пару йонів, які можуть одночасно перебувати в розчині:

 а) Са2+  і Br¯;     б) H+ і OH¯;     в) СO32¯ і  H+;     г) Zn2+  і  OН¯

5. Позначити  пару йонів, яка бере участь у хімічній реакції між ZnSO4 і Ba(NO3)2  у розчині.

     а) Zn2+  і NO3¯;     б) Zn2+  і Ba2+ ;    в) Ba2+ і SO42¯;       г) NO3¯ і  SO42¯

6.  Вкажіть рН лужного середовища:

     а) рН >7;     б) рН =7;       в) рН <7;       г) правильної відповіді немає

2  рівень

7. Встановіть відповідність між йонами  та реактивами , що дають якісні реакції:

     1) SO42-

а) AgNO3                                          

     2) H+                                              

б) H2O

     3) CO32-                                             

в) BaCl2

     4) Br -                                                

г) HCl

 

д) лакмус

 

8. Напишіть рівняння дисоціації електролітів:

    а) Zn(NO3)2;       б) Ba(OH)2;     в) H2SiO3

9. Обчисліть і вкажіть масу солі, яку потрібно взяти для приготування розчину масою 150 г з масовою часткою цинк хлориду 40% :

    а) 60 г;     Б) 30 г;    В) 6 г;     Г) 90 г

 

3  рівень

10. Установіть відповідність між умовами перебігу реакцій йонного обміну до кінця та реагентами

          Умови перебігу реакцій                                                      Реагенти

    1) випадання осаду                                                          а) MgSO4 + KOH →

    2) виділення газу і води                                                  б) Al2(SO4)3 + NaCl →

    3) утворення води                                                            в) K2CO3 + HNO3

                                                                                               г) LiOH + H2SO4

    Напишіть молекулярні та йонні рівняння.

11. Скласти молекулярні та повні йонні рівняння за схемами:

     а) 2Н+ + SiO32- → H2SiO3 ;         б) 2Fe3+ + 3S2- → Fe2S3

4 рівень

12.  Знайти масу води, яку можно отримити в результаті реакції нейтралізації 40 г 45%-го розчину калій гідроксиду з ортофосфатною кислотою.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Чех Лідія Степанівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Хімія, 9 клас, Розробки уроків
До підручника
Хімія 9 клас (Григорович О.В.)
Додано
15 лютого 2022
Переглядів
6489
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку