Контрольна робота № 2 "Літературні казки"

Про матеріал
Контрольна робота для 5 класу за темою "Літературні казки" Контрольна робота містить тестові завдання, відкриті запитання та завдання творчого рівня за темами: І.Франко "Фарбований Лис". В.Королів-Старий «Хуха-Моховинка». В.симоненко «Цар Плаксій та Лоскотон». Г.Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії» ТЛ: літературна казка, мова автора і мова персонажів, прозова мова, портрет, віршована мова, повість-казка.
Перегляд файлу

Урок №

Контрольна робота № 2. «Літературні казки»

Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою контролю та корекції; розвивати пам’ять, уміння зосереджуватись, логічне та образне мислення, зв’язне мовлення; виховувати сумлінне ставлення до навчання.

Обладнання: тестові завдання у двох варіантах

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи

2. Виконання контрольної роботи

Варіант І

І–ІІ рівні

(Кожна правильна відповідь – 1 бал.)

1. Хуха-Моховинка з однойменної казки В. Короліва-Старого часто сумувала, живучи в кіз, тому що

А не мала лісових ласощів                                                     Б   була далеко від батьківщини

В боялася, що коза може випадково наступити на неї       Г   остерігалася злого діда

2. Лоскотона з казки В. Симоненка «Цар Плаксій та Лоскотон» упіймали

А сини Плаксуни                                                                     Б  капітан Макака і його посіпаки

В цар Плаксій із охоронцями                                                 Г  робітники й батраки

3. Замість голови був шолом у героя казки Г. Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»

А Першого Недорадника                                                        Б посланця Недочеревика

В хлопчика Недоладька                                                          Г  вартового Недобороди

4. Фарбований Лис із однойменної казки І. Франка назвався

А Небесним королем                                                              Б  царем Остромислом

В імператором Справедливцем                                             Г  князем Мудрославом

5. У казці В. Симоненка «Цар Плаксій та Лоскотон» протиставляються життєві позиції

А реальна й фантастична                                                       Б  гумористична й сатирична

В песимістична й оптимістична                                            Г   активна й пасивна

6. Хуху-Моховинку любили в родині за те, що

А вона була найкрасивішою                                                  Б  вона була добра й працьовита

В вона була найрозумнішою серед сестер         Г  її завжди супроводжували щастя й удача

ІІІ рівень

(Кожна правильна відповідь – 1,5 бала.)

7. Коротко схарактеризуйте образ Лиса Микити з казки І. Франка «Фарбований Лис».

8. З’ясуйте особливості літературної казки, її відмінність від народної.

ІV рівень

(Правильна, змістовна, цікава відповідь – 3 бали.)

9. Виконайте одне із завдань.

А Напишіть, чи поділяєте ви ставлення письменника В. Короліва-Старого до «нечистої сили». Свої твердження обґрунтуйте.

Б Продовжте опис пригод Алі в країні Недоладії.

Варіант ІІ

І–ІІ рівні

(Кожна правильна відповідь – 1 бал.)

1. Хуха-Моховинка з однойменної казки В. Короліва-Старого допомогла злому дідові вибратися із засніженого лісу, тому що

А сподівалася отримати винагороду

Б хотіла, щоб він швидше вибрався з лісу й не наробив ще шкоди

В не пам’ятала зла, всіх прощала

Г хотіла віддячити добрим діткам

2. Лоскотона з казки В. Симоненка «Цар Плаксій та Лоскотон» визволили з в’язниці

А робітники й батраки                           Б   сам цар Плаксій

В капітан Макака                                    Г  добрі дочки царя

3. Країна Недоладія з казки Г. Малик символізує

А невивчені уроки                                           Б  вередливих дітей, що роблять усе навпаки

В справи дорослих, які обманюють дітей     Г  недороблені справи

4. За словами Лиса Микити з казки І. Франка «Фарбований Лис»

А його виліпив Святий Миколай з небесної глини

Б Бог виліпив його з небесної хмари

В морська цариця послала його на землю

Г архангели подарували йому блакитне пір’я й послали царювати в лісі

5. Побачити на власні очі живу Хуху-Моховинку можуть тільки

А старі мудрі люди                                Б  добрі дітки

В чарівниці                                             Г  батьки добрих діток

6. Мешканці країни Недоладії з казки Г. Малик не захотіли повертатися до міста, тому що

А не бажали кидати свого Недороля   Б  боялися Першого Недорадника

В не хотіли покидати батьківщину     Г   їм було зручно недоробляти свої справи

ІІІ рівень

(Кожна правильна відповідь – 1,5 бала.)

7. Схарактеризуйте образ Хухи-Моховинки з однойменної казки В. Короліва-Старого.

8. З’ясуйте особливості змалювання головних та другорядних персонажів казок, мови автора й мови героїв.

ІV рівень

(Правильна, змістовна, цікава відповідь – 3 бали.)

9. Виконайте одне із завдань.

А Висловіть міркування про песимістичний та оптимістичний погляди на життя, спираючись на знання казок та власні спостереження.

Б Продовжте опис пригод Хухи-Моховинки.

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

 На мою думку, я виконав (виконала) контрольну роботу…

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

 

doc
Додав(-ла)
Цибань Тетяна
Додано
22 жовтня 2021
Переглядів
1442
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку