Тема . Контрольна робота № 2 . Про минулі часи . Творчість І.Франка , Т.Шевченка .
Мета : з'ясувати рівень знань , умінь та навичок учнів ;
розвивати образне й логічне мислення , пам'ять , мовлення ,уміння висловлювати власні судження ;
виховувати старанність , відповідальність , наполегливість , любов і розуміння до історії рідного народу .
Тип уроку : урок контролю знань , умінь та навичок .
Обладнання : картки із завданнями.
Хід уроку
І. Організаційний момент .
ІІ. Оголошення теми , мети уроку .
Мотивація навчальної діяльності учнів .
ІІІ. Презентація вчителем контрольної тестової роботи .
ІV. Хід контрольної роботи .
Тест
І варіант
1. За жанром твір І. Франка «Захар Беркут» - це 0,5б
а) оповідання; б) історична повість; в) пригодницький роман; в) казка .
2. Захара Беркута знали в окрузі не лише як мудреця, а і як: 0,5б
а) мужнього воїна; б) керівника громади; в) цілителя; г) характерника .
3. Репліка у творі І. Франка «Беркути додержують слова навіть ворогові» належить: 0,5б
а) Захару Беркуту; б) Мирославі; в) Максиму Беркуту. г) Тугару Вовку .
4. 1840 року в житті Т. Шевченка трапилася така подія, як: 0,5б
а) викуп із кріпацтва; б) вихід першого «Кобзаря»;
в) подорож в Україну; г)знайомство з Є.Гребінкою .
5. Автобіографічним є твір Т.Шевченка … 0,5б
а) «Тополя»; б) «Заповіт»; в) «Мені тринадцятий минало; г) «Думи мої …».
6. «Тополя» Т. Шевченка належить до жанру … 0,5б
а) героїко-романтична повісті; б) балади з казково-фантастичними подіями;
в) пейзажної лірики; г)поеми .
7. Установіть відповідність між літературним героєм та його характеристикою: 2б
1. Сивочолий мудрець, цілитель, патріот. |
А. Мирослава |
2. При самій дорозі недалеко коло мене плоскінь вибирала. |
Б. Захар Беркут. |
3. «Випий трошки сього зілля – все лихо загоїть» |
В. Дівчина. |
4. Хто раз бачив її, чув її мову, той до віку не міг забути її лиця,її ходу, її голосу. |
Г. Ворожка |
8. Коротко схарактеризуйте образ Захара Беркута. 2б
9. До чого закликає поет у своєму вірші «Як умру, то поховайте…» 2б
10. Поміркуй і напиши, у чому актуальність заповіту Захара Беркута (міні твір) . 3б
ІІ варіант
1. За жанром твір І. Франка «Захар Беркут» - це … 0,5б
а) історична повість; б) пригодницький роман; в) оповідання; г) поема .
2. Репліка у творі І. Франка «Життя в неволі нічого не варте – краще смерть» належить: 0,5б
а) Захару Беркуту; б) Мирославі; в) Максиму Беркуту; г) Бурунді .
3.У поезії «Заповіт» Т. Шевченка звучить заклик до боротьби , виражений словами : 0,5б
а) «не забудьте пом’янути»; б) «на Вкраїні милій»;
в) «кайдани порвіте»; г) «Все покину ,і полину…».
4. Прийом метаморфози використано у творі Т.Шевченка … 0,5б
а) «Тополя»; б) «Мені тринадцятий минало»;
в) «Заповіт»; г) «Думи мої , думи мої…».
5. Героя вірша Т.Шевченка «Мені тринадцятий минало» втішила й розрадила … 0,5б
а) дівчина; б) мати; в) сестра; г) тітка .
6. У творі Т.Шевченка «Тополя» діє міфічний (чарівний) персонаж - 0,5б
а) домовик; б) ворожка; в) русалка; г) лісовик .
7. Встановіть відповідність між цитататою та твором, з якого її взято: 2б
1. «Не дав мені Бог нічого, і хлинули сльози...» |
А. «Тополя» |
2. «Ті війни – се ганьба, а не заслуга». |
Б. «Мені тринадцятий минало». |
3. «І вражою злою кров'ю волю окропіте». |
В. «Захар Беркут». |
4. «Полюбила чорнобрива козака дівчина» |
Г. «Заповіт». |
8. Коротко схарактеризуйте образ Тугара Вовка. 2б
9. До чого закликає поет у своєму вірші «Як умру, то поховайте…» ? 2б
10. Поміркуй і напиши, у чому актуальність заповіту Захара Беркута ( міні твір ). 3б
V. Підсумок уроку .
VІ. Домашнє завдання .
Підготувати повідомлення або знайти цікаві факти з життя і творчості
Т.Г. Шевченка .