ТЕМА УРОКУ: Контрольна робота за творчістю письменників бароко і класицизму.
МЕТА УРОКУ: Проконтролювати обсяг знань, здобутих учнями при вивченні даної теми; виявити помилки у розумінні чи трактуванні теми, розвивати творче мислення дітей.
ХІД УРОКУ
І. Повідомлення теми та мети уроку. Ознайомлення учнів із завданням, яке
стоїть перед ними, з умовами написання роботи та вимогами до неї.
ІІ. Робота над темою уроку. Завдання для написання контрольної роботи за творчістю письменників бароко і класицизму.
І варіант
Рівень І (одна правильна відповідь по 1 балу)
А. серед буржуазії
Б. серед діячів церкви
В. в університетських колах;
Г. серед аристократів.
А. трактати Сенеки;
Б. «Філософія» Платона;
В. «Література» Софокла;
Г. «Поетика» Арістотеля.
3. Класицизм та Відродження споріднює:
А. віра в можливості людини;
Б. віра в гармонійність світу;
В. віра в розум;
Г. віра в почуття.
Рівень ІІ (дві правильні відповіді по 0,5 бала)
4. Укажіть, де зародилося мистецтво бароко:
А. В Іспанії;
Б. У Франції;
В. В Англії;
Г. Німеччині;
Д. В Італіїі .
5. Слово «бароко» в перекладі з італійської означає:
А. Химерне;
Б. Розклад;
В. Дивне;
Г. Занепад;
Д. Відродження.
А. час
Б. герой;
В. суспільство;
Г. дія;
Д. епоха.
Рівень ІІІ (3 бали)
А. Джон Донн—3 ;
Б. Педро Кальдерон—4 ;
В. Ганс Гріммельсгаузен—2 ;
Г. Торквато Тассо—5 .
1.Франція —
2.Німеччина —
3.Англія —
4.Іспанія —
5.Італія — .
8. Дайте відповідь на запитання:
Прокоментуйте думку із сонета Дж.Донна про те, що людина—це «клубок із протиріч».
Рівень ІV Твір-мініатюра (3 бали)
9. Висловіть власне судження про рівень освіти у ХVІІ столітті, виходячи із змісту комедії Мольєра «Міщанин-шляхтич».
ІІ варіант
Рівень І (одна правильна відповідь по 1 балу)
А. Людина і природа;
Б. Людина і влада;
В. Людина і сусп.-ство;
Г. Людина і Бог.
А. куртуазна література;
Б. романтична література;
В. антична драма;
Г. середньовічна міська література.
А. поєднання релігійних і світських мотивів;
Б. монументальність;
В. спроба примирити розум і віру;
Г. релігійність.
Рівень ІІ (2 правильні відповіді по 0.5 бала)
А. Гете;
Б. Данте;
В. Тассо;
Г. Руссо;
Д.Джон Донн.
А. оспівуванні кохання;
Б. контрастах;
В. змалюванні щасливого життя;
Г. метафорах;
Д. епітетах.
А. Античність;
Б. Новітній час;
В. Середньовіччя;
Г. Ренесанс;
Д. Просвітництво.
Рівень ІІІ (3 бали)
А. Любов кляну—3 ;
Б. Німий в мольбі—4 ;
В. Впадаю в гріх—5 ;
Г. Вогонь я—2 .
1. —…враз стаю сумним;
2. — …й лід;
3.—…й хвалу їй шлю навстріч;
4. — …великий у малім;
5. — …й розкаююсь у нім.
8. Дайте відповідь на запитання:
Як світобаченні бароко відобразилось у вірші «Галерник» Луїса де Гонгора-і-Арготе?
Рівень ІV Твір-мініатюра (3 бали)
9. Розкрийте суть новаторства Мольєра в комедії «Міщанин-шляхтич».
ІІІ. Підведення підсумків уроку, виставлення оцінок
ІV. Домашнє завдання. Підготувати інформацію про життя і творчість Антуана де Сент-Екзюпері; читати «Маленький принц».
Творчість письменників бароко і класицизму
Тестові завдання
І варіант
Рівень І (одна правильна відповідь по 1 балу)
1.Класицизм зародився:
А. серед буржуазії
Б. серед діячів церкви
В. в університетських колах;
Г. серед аристократів.
2.Теоретичним підґрунтям класицизму є твори давньогрецьких філософів;:
А. трактати Сенеки;
Б. «Філософія» Платона;
В. «Література» Софокла;
Г. «Поетика» Арістотеля.
3. Класицизм та Відродження споріднює:
А. віра в можливості людини;
Б. віра в гармонійність світу;
В. віра в розум;
Г. віра в почуття.
Рівень ІІ (дві правильні відповіді—1 бал)
4. Укажіть, де зародилося мистецтво бароко:
А. В Іспанії;
Б. У Франції;
В. В Англії;
Г. Німеччині;
Д. В Італії.
5. Слово «бароко» в перекладі з італійської означає:
А. Химерне;
Б. Розклад;
В. Дивне;
Г. Занепад;
Д. Відродження.
6.Що входило до класицистичного правила «трьох єдностей»:
А. час
Б. герой;
В. суспільство;
Г. дія;
Д. епоха.
Рівень ІІІ (3 бали)
7.Установіть відповідність між автором і країною:
А. Джон Донн— ;
Б. Педро Кальдерон— ;
В. Ганс Гріммельсгаузен— ;
Г. Торквато Тассо— .
1.Франція
2.Німеччина
3.Англія
4.Іспанія
5.Італія
8. Дайте відповідь на запитання:
Прокоментуйте думку із сонета Дж.Донна про те, що людина — це «клубок із протиріч».
Рівень ІV Твір-мініатюра (3 бали)
9. Висловіть власне судження про рівень освіти у ХVІІ столітті, виходячи із змісту комедії Мольєра «Міщанин-шляхтич».
Творчість письменників бароко і класицизму
Тестові завдання
ІІ варіант
Рівень І (одна правильна відповідь по 1 балу)
А. Людина і природа;
Б. Людина і влада;
В. Людина і суспільство;
Г. Людина і Бог.
А. куртуазна література;
Б. романтична література;
В. антична драма;
Г. середньовічна міська література.
А. поєднання релігійних і світських мотивів;
Б. монументальність;
В. спроба примирити розум і віру;
Г. релігійність.
Рівень ІІ (2 правильні відповіді—1 бал)
А. Гете;
Б. Данте;
В. Тассо;
Г. Руссо;
Д.Джон Донн.
А. оспівуванні кохання;
Б. контрастах;
В. змалюванні щасливого життя;
Г. метафорах;
Д. епітетах.
А. Античність;
Б. Новітній час;
В. Середньовіччя;
Г. Ренесанс;
Д. Просвітництво.
Рівень ІІІ (3 бали)
А. Любов кляну…— ;
Б. Німий в мольбі…— ;
В. Впадаю в гріх…—;
Г. Вогонь я…—.
1. —…враз стаю сумним;
2. — …й лід;
3.—…й хвалу їй шлю навстріч;
4. — …великий у малім;
5. — …й розкаююсь у нім.
8. Дайте відповідь на запитання:
Як світобаченні бароко відобразилось у вірші «Галерник» Луїса де Гонгора-і-Арготе?
Рівень ІV Твір-мініатюра (3 бали)
9. Розкрийте суть новаторства Мольєра в комедії «Міщанин-шляхтич».