Урок №83: 6 клас, українська мова
Тема: Контрольна робота №6 (тестові завдання). Прикметник.
Мета: оцінити рівень засвоєних знань учнів із вивчених тем, розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення; виховувати відповідальне ставлення до навчання.
Тип уроку: контроль та корекції знань.
Урок №83: 6 клас, українська мова
Тема: Контрольна робота №6 (тестові завдання). Прикметник.
Мета: оцінити рівень засвоєних знань учнів із вивчених тем, розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення; виховувати відповідальне ставлення до навчання.
Тип уроку: контроль та корекції знань.
Перебіг уроку
1. Організаційний момент
2. Ознайомлення з темою, метою і завданнями уроку
3. Мотивація навчальної діяльності
4. Виконання тестових завдань
В – 1
1. Якісними є всі прикметники:
А) книжковий, мудрий, розумний; Б) хоробрий, сміливий, відважний; В) комп’ютерний, складний, дрібний; Г) добірний, сортовий, смачний;
Д) східний, західний, високий.
2. Якісними є всі прикметники:
А) теплий, легкий, вузький; Б) рідний, світлий, батьків;
В) джерельний, чистий, холодний; Г) ранній, пізній, близький;
Д) дужий, сосновий, білий.
3. Відносними є всі прикметники в рядку:
А) здібний учень, міський трамвай; Б) чоловічий костюм, чоловіче кіно;
В) ялинкова прикраса, здібне тісто; Г) шкільна перерва, пшоняна каша.
4. Відносними є всі прикметники в рядку:
А) сиве волосся, джерельна вода; Б) дерев’яна рама, осінній день;
В) кам’яна хата, заяча шуба; Г) мідний казан, літня спека.
5. Присвійними є всі прикметники:
А) орлине гніздо, заяча нора; Б) орлиний зір, заячий характер;
В) батькова хата, сталевий трос; Г) золоте серце, сталева натура.
6. Присвійними є всі прикметники у рядку:
А) крокодилячі зуби, вдовин син; Б) шоферова краватка, дідусів фотоапарат;
В) овечий сир, вовча здобич; Г) вишневе варення, Сергієві речі.
7. Ступені порівняння можна утворити від усіх прикметників рядка:
А) сліпий, приємний; Б) красивий, м’яке; В) глухий, чорний; Г) білуватий, лисячий.
8. Ступені порівняння можна утворити від усіх прикметників рядка:
А) далекий, пізній; Б) срібний, могутній; В) гарячий, синій; Г) крижаний, маленький.
9. Суфікс -ев- має прикметник, утворений від слова: А) край; Б) груша; В) кущ; Г) кварц; Д) вечір.
10. Літера і пишеться в закінченні усіх прикметників рядка:
А) пшеничний, більший; Б) срібний, родинний; В) шкільний, голодний; Г) братній, художній.
11. Літера і пишеться в закінченнях усіх прикметників рядка:
А) нижчий, вищий; Б) середній, вчорашній; В) чарівний, трикутний; Г) торішній, сімейний.
12. З подвоєнням -нн- слід писати прикметник:
А) бето…ий; Б) бджоли..ий; В) дерев’я..ий; Г) голуби..ий; Д) жада..ий.
В – 2
1. Якісними є всі прикметники рядка:
А) щедрий, скупий; Б) свинячий, мертвий; В) добрий, злий, веселий; Г) печальний, тужливий.
2. Якісними є всі прикметники:
А) яскравий, широкий; Б) український, блідий;
В) добрий, порожній; Г) кмітливий, дотепний;
3. Відносними є всі прикметники в рядку:
А) водяний млин, смачна страва; Б) лляна скатертина, чудовий подарунок;
В) цегляний будинок, колискова пісня; Г) кавова чашка, Оксанчина усмішка.
4. Відносними є всі прикметники в рядку:
А) кришталевий бокал, висячий комір; Б) кришталева душа, український правопис;
В) свіжа газета, срібна ложка.
5. Присвійними є всі прикметники:
А) собача будка, качиний ніс; Б) генералова дочка, маршальський жезл;
В) материн дім, Петрів костюм; Г) козацькі змагання, осляча впертість.
6. Присвійними є всі прикметники у рядку:
А) куряча лапа, езопова мова; Б) вовчий хвіст, шевченкові твори; В) дівочі уста, риб’ячий хвіст; Г) братова книга, Лесина поезія.
7. Ступені порівняння можна утворити від усіх прикметників рядка:
А) крутий, порожній; Б) солонуватий, дорогий; В) добрий, високий; Г) повний, багряний.
8. Ступені порівняння можна утворити від усіх прикметників рядка:
А) сміливий, чистий; Б) дерев’яний, лихий; В) науковий, темний; Г) палкий, вчорашній.
9. Суфікс -єв- має прикметник, утворений від слова: А) алича; Б) життя; В) мигдаль; Г) емаль; Д) сталь.
10. Літера і пишеться в закінченні усіх прикметників рядка:
А) прадавній, Всевишній; Б) додатний, природний; В) зворотний, літній ; Г) жіночий, пізній.
11. Літера і пишеться в закінченнях усіх прикметників рядка:
А) сердешний, довгошиїй; Б) пекучий, безкраїй; В) самотній, зовнішній; Г) кутній, теперішній, прощальний.
12. З подвоєнням -нн- слід писати прикметник:
А) довгожда…ий; Б) змії..ий; В) полив’я..ий; Г) здорове..ий; Д) солов’ї..ий.
V. Організований збір зошитів для тематичних контрольних робіт
VII. Відповіді на запитання
VIII. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія
- сьогодні на уроці я повторив…
- сьогодні я навчився…
IX. Домашнє завдання
Підготувати повідомлення про числівник.