Урок №
Контрольна робота № 6. «Твори Є. Гуцала, Гр. Тютюнника, М. Вінграновського»
Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою контролю та корекції; розвивати пам’ять, уміння зосереджуватись, логічне та образне мислення, зв’язне мовлення; виховувати сумлінне ставлення до навчання.
Обладнання: тестові завдання у двох варіантах
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
Хід уроку
I. Організаційний етап
II. Оголошення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
III. Робота над темою уроку
1. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи
2. Виконання контрольної роботи
Варіант І
І рівень
(Кожна правильна відповідь – 0,5 бала)
А із сусіднього села, де був у лісника, що його виростив Б з тайги
В з мандрівного зоопарку Г із заповідника
А змирився з тим, що мусить загинути Б намагався приспати дитячу пильність
В дуже знесилився, а до того ж звик до людей Г у дітей не було зброї
А старшого брата Б меншого брата В дядька Шпичака Г лося
А «Дивак» Гр. Тютюнника Б «Сіроманець» М. Вінграновського
В «В бур’янах» С. Васильченка Г «Лось» Є. Гуцала
А неслухняний, усе робить по-своєму Б дуже розумний, виросте – буде професором
В розбишакуватий, дуже задерикуватий Г смирний, не такий, як усі, дивакуватий
А кожна людина неповторна, індивідуальна
Б всі люди однакові
В кожна людина добра, талановита, щира
Г дивакам важко як у спілкуванні з людьми, так і в спілкуванні з природою
А батько Сашка Б Сашко В Василь Чепіжний Г Побігайло
А найстарішим самотнім вовком
Б сином вовка й собаки, тому не боявся людей
В молодим довірливим вовком, який тягнувся до дітей, хотів з ними гратися
Г ручним вовком, який утік із зоопарку й не знав, що тепер самому робити
А працівники заповіднику Б діти із сусіднього села В артилеристи Г військові льотчики
ІІ рівень
ІІІ рівень (кожне питання по 1,5 б)
Назва твору |
Епізод |
1. Є.Гуцало «Лось» 2. Гр. Тютюнник «Дивак» 3. М.Вінграновський «Сіроманець» 1Б 2Г 3 В |
А Перестрибуючи з однієї крижини на іншу, хлопець опиняється у воді. Б Хлопець рубає лід, щоб допомогти тварині врятуватися. В Хлопець через дах пробирається до кузні, щоб урятувати друга. Г Хлопець через лід розглядає, що діється в річці. |
1. Сіроманець – найхитріший вовк у світі, – сказав тато. 2. Ти і не подумав тікати, бо ти у мене розумний, вовчику. Пиріжка з печінкою хочеш? 3. Тепер, на старість, вовк осліп. Бурхлива темнота зацарювала в його очах. |
А метафора Б зменшувально-пестливі слова В епітет Г гіпербола 1В 2Б 3А |
IV рівень
(Правильна, змістовна, цікава відповідь – 2 бали.)
Варіант ІІ
І рівень (Кожна правильна відповідь – 0,5 бала)
А на нього напали вовки Б на нього полювали мисливці
В він потрапив у яму-пустку Г з ним бився інший лось-самець
А втікаючи від вовків, вирішив перебігти через річку
Б хотів напитися з ополонки, а весняний лід виявився неміцним
В біля ополонки звіра сполошив постріл з рушниці і він утратив рівновагу
Г потрапив у розкладену людьми пастку
А дядька Шпичака Б батька дітей В дітей Г річки
А Федько Тойкало Б учителька Матільда Петрівна Г Олесь В дід Прокіп
А він мав незвичайний талант до малювання дивовижних картин
Б він був тихий, сором’язливий, вразливий, не такий, як усі його однолітки
В він багато фантазував, перекручував усе навпаки
Г роздавав усе, що мав, біднішим
А любити людей, берегти природу
Б бути справедливим, відстоювати свою позицію
В читати, писати и малювати
Г де треба, бути підлабузником, де треба, робити так, щоб усі його боялися
А «Дивак» Гр. Тютюнника Б «Сіроманець» М. Вінграновського
В «В бур’янах» С. Васильченка Г «Лось» Є. Гуцала
А смутку и безнадії Б щастя й тривог В страху Г брехні
А наполегливість школярів у навчанні
Б винахідливість і спритність людей у знищенні хижих тварин
В милосердне й співчутливе ставлення до тварин
Г дії дорослих, які не дозволяють дітям гратися з тваринами
ІІ рівень
ІІІ рівень
Назва твору |
Епізод |
1. Є.Гуцало «Лось» 2. Гр. Тютюнник «Дивак» 3. М.Вінграновський «Сіроманець»
1Г 2А 3В |
А Школяр на уроці замість горщика малює дятла та без дозволу виходить із класу. Б Хлопець переходить річку, перестрибуючи з однієї крижини на іншу, й падає у воду. В Хлопець подорожує кілька днів пішки, щоб дістатися до лікарні в Одесі. Г Хлопці обурені поведінкою свого родича |
1. Нагрітий за літо яр дихав Сашкові в обличчя перецвілими будяками. 2. Тихо пливло павутиння, і тоненька хмариа лежала над яром, наче капустяний листок. 3. Чепіжний був урочистий, і його буряковий кулак грізно здіймався над фланелевими снігами. |
А гіпербола Б метафора В порівняння Г епітет 1Б 2В 3Г |
IV рівень (Правильна, змістовна, цікава відповідь – 2 бали.)
IV. Підбиття підсумків уроку
Інтерактивна вправа «Мікрофон».
– На мою думку, я виконав (виконала) контрольну роботу…
V. Домашнє завдання
1