Контрольна робота №6 з теми «Фонетика. Орфоепія. Орфографія»

Про матеріал
Мета: • навчальна: перевірити знання учнів з теми «Фонетика. Орфоепія. Орфографія»; • розвивальна: розвивати логічне мислення, мовленнєві навички, уміння виконувати тестові завдання; самостійно працювати; • виховна: виховувати шанобливе ставлення до мови.
Перегляд файлу

Тема: Контрольна робота  № 6             

Мета:

  •  навчальна: перевірити знання учнів з теми «Фонетика. Орфоепія. Орфографія»;
  •  розвивальна: розвивати логічне мислення, мовленнєві навички, уміння виконувати тестові завдання; самостійно працювати;
  •  виховна: виховувати шанобливе ставлення до мови.

Внутрішньопредметні зв'язки: орфоепія, фонетика, орфографія, пунктуація.

Міжпредметні зв'язки: виконання тестових завдань (формування ключової компетенції).

Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.

 

                                                 Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
 

II. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань закритої й відкритої форми. Проведення інструктажу щодо їх виконання.
 

III. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

 

                                                                      1 варіант

1.Укажіть слово, у якому є дзвінкий приголосний, що уподібнюється наступному глухому.

А нагідка               Б казка           В нігті        Г стежка

2.Укажіть слово, у якому спрощення позначається на письмі.

А  хворос..няк           Б  шіс..надцять      В хвас..ливий             Г виїз..ний

3.Укажіть випадок, коли треба обрати прийменник у.

А (у,в) озері    Б викиди (у,в) атмосферу   В (у,в) обличчя     Г працював (у,в) полі

4.Укажіть слово, у якому пишеться апостроф.

А духм..яний       Б горохв..яний       В мереф..янський    Г присв..ячений

5.Укажіть слово, у якому не пишеться м’який знак.

А т..охкати     Б тон..ший           В  різ..бяр         Г біл..ше

6.Укажіть слово, у якому при словозміні відбувається чергування приголосних.

А день          Б село        В пух         Г заєць

7. М’який знак на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка
А Пол..ща, л..вівський, низ..кий, мен..ше            Б терноніл..ський, ніч..ка, дяд..ко,бат..ко
В вуз..кий, б’єт..ся, бад..орість, нян..чин            Г біл..ше, Гуцул..шина, київс..кий, піс..ня                                                  Д л..отчик, Уман..щина, їдал..ня, взірец..

8. М’який знак на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка
А волен..ці, навчаєт..ся, камін..чик           В карпатський, слиз..кий, матусен..ці
В ошукан..ство, сяд..те, мадярс…кий          Г колодяз..ний, лікарен.., азовс..кий

 Д винос..те, поділ..ський, заволз..кий

9. М’який знак на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка
А щиріс..ть, ковал..ський, війс..ковий         Б піднос..ся, виріз..блений, людс..кість
В розріс..ся, слов’янс..кий, брин..чати           Г кам’янобрід..ський, яблун..ці, кин..те

 Д дитин..ці, товарис..кий, кишен..ці

10. Знайти слово, у корені якого ставиться апостроф:

А медв..яний;         Б духм..яний;       В моркв..яний     Г рум..яний.

 11. Знайти слово, у корені якого не ставиться апостроф:

А дерев..яний;   Б олов..яний;   В мавп..ячий;    Г круп..яний.

 12. Знайти слово, у якому після р ставиться апостроф:

А р..ясний;   Б бур..ян;   В кучер..явий;   Г бур..як.

                                                  2 варіант

1.Укажіть слово, у якому є дзвінкий приголосний, що уподібнюється наступному глухому.

А розвідка           Б берізка       В кігті              Г доріжка

2.Укажіть слово, у якому спрощення позначається на письмі:

А  контрас..ний      Б  пес..ливий    В тиж..невий         Г  зап’яс..ний

3.Укажіть випадок, коли треба обрати прийменник в.

А (у,в) першому вагоні   Б завітав (у,в) гості В  зайшла (у,в) аптеку Г  поїхав (у,в) відрядження

4.Укажіть слово, у якому пишеться апостроф.

А мавп..ячий  Б мор..яцький  В св..ятковий   Гторф..яний

5. Укажіть слово, у якому не пишеться м’який знак.

А мен..ше   Б дон..чин    В т..мяний    Г сл..ози

6 .Укажіть слово, у якому при словозміні відбувається чергування приголосних.

А  голуб   Б віз   В  горох    Г пень

 7. Знайти слово, у якому після р не ставиться апостроф:

А сузір..я; Б дір..явий;  В подвір..я;  Г матір..ю.

8. Знайти слово, у якому апостроф після префікса ставиться:

А з..агітувати;    Б без..іменний ;    В з..уміти;     Г без..ядерний.

9. Знайти слово, у якому апостроф після префікса не ставиться:

А з..ясувати;   Б роз..єднати;    В з..економити;  Г під..їхати.

10. М’який знак на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка
А нян..чин, рибон..ці, кружал..це            Б іран..ський, сторонон..ці, мудрец.. 

В промін..ці, чотир..ох, Вас..ці
Г облич.., з’ясуєт..ся, друкарен..          Д тюр..ма, цвірін..кати, годит..ся

11. М’який знак на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка
А громадян..ство, нян..чити, вишен..ці             Б піт..ма, хвац..куватий, зган..бити  

  В гордіс..ть, консул..ський, річен..ці
Г корін..чик, виход..те, купал..ський             Д русал..чин, погод..ся, лял..чин

12. М’який знак на місці пропуску треба писати в усіх словах рядка
А відчуваєт..ся, черешен..ці, Хар..ків          Б різ..блений, близ..кість, він..чати

В жен..шень, тридцят.., пот..мяніти             Грибон..ці, Гор..кий, тайван..ський   

 Д трипіл..ський, турец..кий, хатин..ці

 

docx
Додано
3 квітня 2019
Переглядів
5330
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку