Контрольна робота «Гумористичні твори».
Мета: виявити рівень учнівських знань, умінь та навичок із вивченої теми, закріпити їх; розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення; вміння застосовувати здобуті знання під час виконання практичних завдань; акумулювати здобуті знання, формувати кругозір школярів; виховувати інтерес до наслідків власної праці, пошану до творчої діяльності, пунктуальність, раціональність у використанні навчального часу.
Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.Обладнання: тестові завдання і питання для контролю за темою у 2-х варіантах з різними рівняннями навчальних досягнень школярів.
I. Організаційний моментII. Оголошення теми, мети урокуIII. Пояснення вчителем питань, які стосуються проведення контрольної роботиIV. Виконання завдань контрольної роботи
І варіант
1.Укажи, хто з митців творив у жанрі співомовки:
А П. Глазовий;Б Л. Глібов;В С. Руданський;Г Т. Шевченко
2. Коли відбувається дія в байці Л. Глібова «Муха і Бджола»?
А навесні;Б улітку;В восени;Г узимку
3.Хто з письменників підписувався псевдонімом Дідусь Кенар?
А Степан Руданський;Б Павло Глазовий;В Леонід Глібов;Г Степан Олійник.
4. Яку рису характеру людини Л.Глібов критикує на прикладі поведінки Жаби («Жаба й Віл»):
А лінь;Б підступність;В заздрість.Г жорстокість.
5. Чим частували козаків у польського короля (С. Руданський. «Запорожці у короля»):
А пивом і м’ясом;Б медом і сметаною;В борщем і варениками;Г млинцями і вином.
6. З якого твору П Глазового ці рядки: «Наука доводить, Що людина, безперечно, Від мавпи походить»?
А «Найважча роль»;Б «Заморські гості»;В «Еволюція»;Г «Похвала».
7. Установи відповідність між героями й рисами, які вони уособлюють у творі.
1 Лисиця («Щука» Л. Глібова); |
А прагнення працювати; |
2 Запорожці («Запорожці у короля» С. Руданського); |
Б хитрощі, корисливість; |
3 Муха («Муха й Бджола» Л. Глібова; |
В вихованість, культурність; |
|
Г гідність, кмітливість; |
4 Туристи («Заморські гості») |
Д пихатість. |
8. Гумор це…
9. Поясни мораль байки «Муха і Бджола».
10. Напиши твір-мініатюру на одну із поданих тем.
1. Кмітливість і дотепність як риси українського національного характеру.
2. Чого нас навчають байки Л. Глібова?
3. Таємниця сміху у творах П. Глазового
ІІ варіант
1. Серед поданих письменників виберіть, хто писав гумористичні твори:
А Т. Шевченко;Б П. Глазовий;В В. Близнець;Г І. Калинець.
2. Якої байки Л. Глібова стосується таке прислів’я: «Без труда — нема плода»?
А «Жаба і Віл»;Б «Щука»;В «Муха і Бджола»;Г «Лебідь, Рак і Щука».
3. Який із цих творів алегоричний?
А «Жаба й Віл» Л. Глібова;Б «Запорожці у короля» С. Руданського;
В «Еволюція» Павло Глазового;Г «Найважча роль» П. Глазового.
4. У якому з цих творів викривається пихатість, зарозумілість, бажання виділитися будь-якою ціною?
А «Запорожці у короля» С. Руданського;
Б «Похвала» П. ГлазовогоВ » Жаба й Віл» Л. Глібова;Г » Найважча роль» П. Глазового.
5. Що означає слово шаплик (за байкою Л. Глібова «Щука»)?
А самець щуки;
Б посудина з ручками для носіння рідини;
В адвокат, захисник обвинуваченого в суді;
Г урочистий обід, що влаштовують на честь кого-небудь.
6. З якого твору П. Глазового ці рядки: «Він на сцені в третій дії Викочує бочку!»?
А «Найважча роль»;Б «Заморські гості»;В «Еволюція»;Г «Похвала».
7.Установіть відповідність між теоретичними поняттями і їхніми визначеннями.
1. Байка. |
А Гостре висміювання, критика чогось або когось. |
2. Гумор. |
Б Доброзичливий, жартівливий сміх. |
3. Мораль. |
В Двопланове художнє зображення, що ґрунтується на приховуванні реальних осіб, явищ. |
4. Сатира. |
Г Невеликий ліро-епічний твір повчально-алегоричного змісту. |
|
Д Повчальний висновок наприкінці твору. |
8. Алегорія це…
9. Доведи, що твір С. Руданського «Запорожці у короля» є співомовкою.
10. Напиши твір-мініатюру на одну із поданих тем.
1. Гумор — велика сила.
2. Чого нас навчають байки Л. Глібова?
3. Таємниця сміху у творах П. Глазового.
V. Підсумок уроку
VI. Домашнє завдання