Тема: Контрольна робота по темі «Розмаїття течій модернізму й авангардизму в європейській ліриці ХХ століття (Г. Аполлінер, Р.М. Рільке, поети «срібної доби»(А. Ахматова, Б. Пастернак, В. Маяковський)»
Мета: визначити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу та їх умінь з даної теми; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, творчу уяву, зв’язне писемне мовлення, вміння аналізувати та застосовувати здобуті знання; виховувати в учнів співчуття, співпереживання, прагнення пізнати прекрасне, прививати любов до мистецтва слова.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Оголошення теми та мети уроку.
ІІІ. Основна частина уроку.
1. Інструктаж щодо написання контрольної роботи.
2. Виконання учнями завдань контрольної роботи.
І варіант
а) Е. Хеменгуей;
б) Гертруда Стайн;
в) Г. Лорка.
2. Хронологічні межі модернізму:
а) 40-50-ті роки ХХ століття;
б) 10-30-ті роки ХХ століття;
в) 90-ті р.р. ХІХ ст.
3. Що таке каліграми:
а) каліграфічно записані вірші;
б) вірші у вигляді малюнка;
в) вірші у прозі.
4. Р.М. Рільке народився:
а) в Празі в сім’ї чиновника;
б) у Франції в родині залізничника;
в) у США в багатодітній родині;
5. Хто із художників справив найбільший вплив на світогляд і творчість Гійома Аполлінера:
а) Пабло Пікассо;
б) Поль Гоген;
в) Сальвадор Далі?
6. Оберіть ім`я жінки, до якої звернені слова Р.М. Рільке «Згаси мій зір - я все ж тебе знайду…»
а) Лу Андреас-Саломе;
б)Анна Керн;
в) Анні Плейден
Середній рівень
Р.М. Рільке Г. Аполлінер А. Ахматова |
«Реквієм» «Сонети до Орфея» «Алкоголі» |
В. Маяковський Г. Аполлінер А. Ахматова Р.М. Рільке Б. Пастернак |
«Міст Мірабо» «Орфей, Еврідіка , Гермес» «Доктор Живаго» «Зимова ніч» «Послухайте» |
Достатній рівень
Високий рівень
Виконайте одне завдання на вибір.
1. Висвітліть письмово питання «Трагічні долі митців «срібного віку» російської поезії».
2. Визначте основну тему й основну думку вірша Г. Аполлінера «Зарізана голубка і водограй».
ІІ варіант
1. «Втрачене покоління» - це
а) молоді люди, що покликані на фронт у віці 18 років, часто ще не закінчивши школу, рано почали вбивати;
б) люди, яким немає що втрачати;
в) люди, які можуть згубити все, що збудовано.
2. Як називається модерністський період розвитку російської поезії кінця ХІХ – початку ХХ століття.
а) «Золотим віком»;
б) «срібним віком»;
в) «бронзовим віком».
3. Хто із поетів писав свої вірші у вигляді каліграм:
а) Р.М.Рільке;
б) Г.Аполлінер;
в) Ф.Гарсіа Лорка;
4. Він творив свої вірші без розділових знаків, бо вважав, що «знаки пунктуації не мають значення, бо справжня пунктуація – ритм і паузи вірша»:
а) Б. Пастернак
б) Р.М.Рільке;
г) Гійом Аполлінер.
5. Відома поема якого з поетів стала реквіємом жертвам сталінського терору?
а) Бориса Пастернака;
б) Володимира Маяковського;
в) Анни Ахматової.
6. Кого з поетів називають «Орфеєм ХХ століття;
а) Г. Аполлінера;
б) Р.М. Рільке;
в) Ф.Г. Лорку?
Середній рівень
А. Ахматова Г. Аполлінер Б. Пастернак |
футуризм акмеїзм кубофутуризм |
Р.М. Рільке Г. Аполлінер А. Ахматова |
Росія Австрія Франція |
Достатній рівень
Високий рівень
Виконайте одне завдання на вибір.
IV. Підбиття підсумків уроку.
V. Домашнє завдання: добрати довідковий матеріал до творчості Дж. Оруелла та його роман-антиутопію «1984»