МЕТА УРОКУ: Проконтролювати обсяг знань, здобутих учнями при вивченні даної теми; виявити помилки у розумінні чи трактуванні теми; розвивати зв’язне мовлення та вміння правильно висловлювати свої думки.
ТИП УРОКУ: Розвиток зв’язного мовлення.
ХІД УРОКУ.
І. Повідомлення теми та мети уроку. Ознайомлення учнів із завданням, яке
стоїть перед ними, з умовами написання роботи та вимогами до неї.
ІІ. Завдання для написання контрольної роботи:
Тестові завдання Варіант І
Рівень І (1 правильна відповідь по 1 балу)
А. І—V ст. до н.е.; Б. І—V ст. н.е.; В. V—ХV ст.. н.е.; Г. ХVІІ—ХVІІІ ст. н.е.
А. Заклик до насолоди життям; Б. Уміння описати природу кількома штрихами; В. Оспівування жіночої краси; Г. Використання у тексті плачів.
А. Перська; Б.Таджицька; В. Арабська; Г.Фарсі.
Рівень ІІ (2 правильні відповіді по 0,5 бала за кожну)
А. Відданість сюзерену; Б.Гуманне ставлення до сарацинів; В. Самовпевненість, нерозсудливість; Г. Боягузтво; Д. Теплі родинні стосунки.
А. Музика; Б. фізика; В. математика; Г. астрономія, Д. медицина.
А. Глибокий філософський зміст; Б. Захоплення красою військового подвигу; В. Уславлення потойбічного життя; Г.Афористичність рядків поезій; Д. Оспівування кохання.
Рівень ІІІ (3 бали)
А. «Всі таємниці пильно зберігай, щоб не дізнався нелюд і шахрай…»;
Б. Чоловіки б із піснею орали, жінки б наткали з шовку полотна;
В. В розумного хоробрість не шалена. Розсудок важить більше, ніж завзяття..;
Г. Він блідне, никне, множачи зітхання, спокутуючи гріх свій самохіть…;
Д. Дивлюсь крізь фіранку на місяць осінній…
8. Дати відповідь на запитання:
Що таке сонет і які його ознаки?
Рівень ІV (3 бали) Написати твір-роздум:
Варіант ІІ
Рівень І (1 правильна відповідь по 1 балу)
А. Людина—вінець природи; Б. Земне життя коротке, а загробне—вічне; В. Любити треба не лише Бога, я й людину; Г. Людство несе відповідальність за життя кожної людини.
А. Касида; Б. Сирвента; В. Канцона; Г. Ода.
А. Заклик до війни з загарбником; Б. Поетизація природи; В. Випробування дружби; Г.Засудження війни і поетизація мирної праці.
Рівень ІІ (2 правильні відповіді по 0,5 бала за кожну)
А. Оптимізм; Б. Простота; В. Песимізм; Г. Досконалість форми; Д. Змалювання війни.
А. Нерозважливість; Б. Агресивність; В. Відданість Батьківщині; Г. Справедливість; Д. Кохання.
Рівень ІІІ (3 бали)
1.Лі Бо — Б;
2.Ду Фу — В;
3. Омар Хайям — Г;
4. Данте — А.
А. Коли ж іще й всміхається вона, марніє розум і мовчать уста;
Б. Вітерець навколишній навіть на хвильку не вщухне…;
В. У місті весна зеленіє співочо-строкато;
Г. Всі таємниці пильно зберігай, щоб не дізнався нелюд і шахрай…;
Д. Війська величні, всі полки чудові. Не відділяють їх доли і гори…
8. Дати відповідь на запитання:
Схарактеризуйте особливості жанру рубаї.
Рівень ІV (3 бали) Написати твір-роздум:
9.Доведіть, що Роланд є ідеальним образом героїчного епосу.
ІІІ. Домашнє завдання. Повторити вивчений за семестр матеріал.
Варіант І
Рівень І (1 правильна відповідь по 1 балу)
А. І—V ст. до н.е.; Б. І—V ст. н.е.; В. V—ХV ст.. н.е.; Г. ХVІІ—ХVІІІ ст. н.е.
А. Заклик до насолоди життям; Б. Уміння описати природу кількома штрихами; В. Оспівування жіночої краси; Г. Використання у тексті плачів.
А. Перська; Б.Таджицька; В. Арабська; Г.Фарсі.
Рівень ІІ (2 правильні відповіді по 0,5 бала за кожну)
А. Відданість сюзерену; Б.Гуманне ставлення до сарацинів; В. Самовпевненість, нерозсудливість; Г. Боягузтво; Д. Теплі родинні стосунки.
А. Музика; Б. фізика; В. математика; Г. астрономія, Д. медицина.
А. Глибокий філософський зміст; Б. Захоплення красою військового подвигу; В. Уславлення потойбічного життя; Г.Афористичність рядків поезій; Д. Оспівування кохання.
Рівень ІІІ (3 бали)
А. «Всі таємниці пильно зберігай, щоб не дізнався нелюд і шахрай…»;
Б. Чоловіки б із піснею орали, жінки б наткали з шовку полотна;
В. В розумного хоробрість не шалена. Розсудок важить більше, ніж завзяття..;
Г. Він блідне, никне, множачи зітхання, спокутуючи гріх свій самохіть…;
Д. Дивлюсь крізь фіранку на місяць осінній…
8. Дати відповідь на запитання:
Що таке сонет і які його ознаки?
Рівень ІV (3 бали) Написати твір-роздум:
9.Яким є філософський сенс рубаї Омара Хайяма?
Варіант ІІ
Рівень І (1 правильна відповідь по 1 балу)
А. Людина—вінець природи; Б. Земне життя коротке, а загробне—вічне; В. Любити треба не лише Бога, я й людину; Г. Людство несе відповідальність за життя кожної людини.
А. Касида; Б. Сирвента; В. Канцона; Г. Ода.
А. Заклик до війни з загарбником; Б. Поетизація природи; В. Випробування дружби; Г.Засудження війни і поетизація мирної праці.
Рівень ІІ (2 правильні відповіді по 0,5 бала за кожну)
А. Оптимізм; Б. Простота; В. Песимізм; Г. Досконалість форми; Д. Змалювання війни.
А. Чотиривірш філософського змісту; Б. Чотиривірш з римуванням ААБА; В. Чотиривірш з римуванням ААББ; Г.Чотиривірш патріотичного спрямування; Д. Чотиривірш про кохання.
А. Нерозважливість; Б. Агресивність; В. Відданість Батьківщині; Г. Справедливість; Д. Кохання.
Рівень ІІІ (3 бали)
1.Лі Бо — ;
2.Ду Фу — ;
3. Омар Хайям — ;
4. Данте — .
А. Коли ж іще й всміхається вона, марніє розум і мовчать уста;
Б. Вітерець навколишній навіть на хвильку не вщухне…;
В. У місті весна зеленіє співочо-строкато;
Г. Всі таємниці пильно зберігай, щоб не дізнався нелюд і шахрай…;
Д. Війська величні, всі полки чудові. Не відділяють їх доли і гори…
8. Дати відповідь на запитання:
Схарактеризуйте особливості жанру рубаї.
Рівень ІV (3 бали) Написати твір-роздум:
9.Доведіть, що Роланд є ідеальним образом героїчного епосу.