Дата Урок Укр.мова 2 кл.
Тема. Контрольна робота. Перевірка мовних знань і вмінь за темою
«Прикметник. Дієслово»
Мета. Перевірити рівень знань учнів з вивченої теми; розвивати пізнавальні інтереси учнів, увагу, пам’ять, зосередженність; виховувати охайність при роботі в зошиті, любов до рідної мови.
Обладнання. Картки.
Тип уроку. Перевірка знань, умінь і навичок.
Перебіг уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Психологічне налаштування
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ІV. НАПИСАННЯ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ
Ознайомлення із завданнями.
Варіант 1
1. Слова, що називають ознаки предметів (прикметники) відповідають на запитання…
а) хто? що?
б) що робити? що зробити?
в) який? яка? яке? які?
2. Визнач рядок, у якому є тільки прикметники
а) сяйво, сонячний, світле;
б) веселе, радісний, чудова;
в) уважний, повага, щастя.
3. Визнач рядок , у якому записані дієслова , протилежні за значенням.
а) сміятися – реготати;
б) ходити – стояти;
в) замріятися – клювати.
4. Добери по 2 прикметника до іменників.
Сніжинка - … , онук - … .
5. Спиши текст. Підкресли дієслова в тексті.
На Україні дівчата любили плести вінки. Особливо багатими та пишними були весільні вінки. На Одещині їх плели в суботу. Вінок складався з квітів барвінку, чебрецю та кількох зубчиків часнику.
Варіант 2
1. Слова, що називають дії предметів (дієслова), відповідають на питання…
а) хто? що?
б) що робити? що зробити?
в) який? яка? яке? які?
2. Визнач рядок, у якому є тільки прикметники
а) добрий, лагідна, ласкаве;
б) успіх, успішний, здібний;
в) привітний, подяка, вітання.
3. Визнач рядок , у якому записані прикметники , протилежні за значенням.
а) чемний – ввічливий;
б) холодний – гарячий;
в) веселка – райдуга.
4. Добери по 2 дієслова до іменників.
Учень - … , сніг - … .
5. Спиши текст. Підкресли прикметники в тексті.
Україна – це моя рідна земля. Красива й уквітчана весною. Щедра й різнобарвна восени. Строга і засніжена зимою. Солодка і пахуча в теплі літні дні.
Самостійне виконання завдань
V. ПІДСУМОК УРОКУ
Відповіді на запитання.