контрольна робота з теми "Другорядні члени речення" у 5 класі

Про матеріал

"Майстерність вихователя не є якимось особливим мистецтвом, — писав А. Макаренко, — що вимагає таланту, але де спеціальність, якої треба навчитись, як треба навчити лікаря його майстерності, як треба навчити музиканта."

Невід'ємною рисою сучасного вчителя має бути його оптимізм. Він впливає на ефективність навчання школярів, викликає у них позитивні емоції: добрий настрій, зацікавленість і захопленість справою, активність, рішучість, упевненість у своїх силах. "Треба, щоб учитися було переможно, радісно і легко", — говорив дитячий письменник Борис Житков.

Перегляд файлу

Тема. Другорядні члени речення. Тестові завдання
Мета: з'ясувати та оцінити рівень навчальних досягнень п'ятикласників з теми "Другорядні члени речення", вчителеві визначити можливі недоліки в ході опанування мовною теорією та прийняти рішення щодо подальшої організації навчальної та пізнавальної діяльності; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати культуру спілкування, товариськість, толерантність.

Обладнання: тестові завдання, рефлексійна анкета.

                        Хід уроку
I. Організаційний момент.

ІІ. Ознайомлення п'ятикласників з темою, метою та завданнями уроку

ІІІ. Підготовча робота

1. Рефлексія ( О  О  О)

( Перевіряється емоційно - психологічна готовність класу)

2. Ознайомлення учнів з критеріями оцінювання тестових завданнь.

3. Проведення інструктажу щодо виконання завдань тестового характеру.

IV. Виконання тестових завдань

1. Розділ науки про мову , що вивчає словосполучення і речення:

а) будова слова   б) лексикологія    в) синтаксис

2. Назвати розділ науки про мову , який вивчає правила їх вживання на письмі:

а) морфологія  б) фонетика   в) пунктуація

 

57

3. Вид другорядного члена речення , що вказує на ознаку

предмета й найчастіше виражається прикметником:

а) означення   б) додаток   в) обставина

4. Назвати вид другорядного члена речення , що характеризує дію з точки зору місця, часу, причини, мети, способу:

а) означення   б) обставина  в) додаток

5. Другорядний член речення , що відповідає на питання непрямих відмінків ( крім Н.):

а) додаток   б) обставина  в) означення
6.Визначте, яке слово в реченні Низку народних пісень проспівав увечері дідусь є означенням:

а) низку   б) народних   в) пісень

г) проспівав   ґ)      увечері  д) дідусь.

7.Визначте, чи є слово Івана у реченні Виступ Івана обурив всіх присутніх   додатком:

а) так; б) ні

8.Чи є у складі записаних словосполучень обставина? Варіант такого словосполучення виділіть ( якщо є).

а) лісова галявина; б) зустріти друга; в) відпочивати вдома

9.Поширити речення другорядними членами речення: означенням і обставиною. Підкреслити їх.

Любити Батьківщину.

10.Утворити від іменників, записаних у дужках, додатки:

Розпорядок ( день); політ (птах); отруйної ( змія); одяг (льон).

11.Скласти речення за схемою:

Означення, підмет, обставина, присудок, додаток, означення.

58

12.Зробити повний синтаксичний розбір речення

Тихо лягають маленькі сніжинки на поле, на ліс, на дорогу.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА ДЛЯ ОЧЕЙ ( офтальмотренажер Базарова)

V.Підсумок уроку

1) Організований збір зошитів

2) Відповіді на запитання учнів, що виникли під час виконання тестових завдань.

VІ.Рефлексійна анкета

Дайте відповідь на запитання :

  •                  Чого я навчився па уроці?
  •                  Що було найцікавішим?
  •                  Які я виконував завдання і яким способом?
  •                  Мій настрій на уроці.
  •                  Мої побажання ( собі, вчителю, товаришам).

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

VII. Домашнє завдання

Скласти і записати в зошит кросворд, загадку, вірш або гумореску про другорядні члени речення

Оцінювання тестових завдань

Характер       Завдання з вибірковими              Творчі

завдань                         відповідями           завдання

Номер завдання

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

1 1

12

Правильні відповіді

в

в

а

б

б

б

а

в

 

 

 

 

Кількість балів

0,5

0,5

0,5

0,5

1

1

1

1

1,5

1,5

1,5

1,5

 

 

 

 

docx
Додано
7 грудня 2018
Переглядів
11284
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку