Контрольна робота з теми «Кількість речовини»

Про матеріал
Цілі уроку: • перевірити рівень знань учнів та їх уміння виконувати розрахунки з використанням понять «кількість речовини», «молярна маса», «молярний об’єм», «відносна густина газу»; • виявити рівень навчальних досягнень учнів з теми. Формування ключових компетеностей: - спілкування державною мовою; - математична компетентність; - уміння вчитися впродовж життя; - розвивати вміння логічно мислити, аналізувати, порівнювати і прогнозувати; - виховувати в учнів допитливістьі самовдосконалення; - виховувати прагнення працювати самостійно. Формування предметних компетентностей: - аналізувати умови задачі; - знаходити Закони формули та вибудовувати математичну модель задачі; - вміти записувати скорочений запис умови задачі; - реалізовувати розв’язування та аналізуодержаних результатів.
Перегляд файлу

Контрольна робота з теми «Кількість речовини»

Цілі уроку:

  • перевірити рівень знань учнів та їх уміння виконувати розрахунки з використанням понять «кількість речовини», «молярна маса», «молярний об’єм», «відносна густина газу»;
  • виявити рівень навчальних досягнень учнів з теми.

Формування  ключових  компетеностей:

  • спілкування державною мовою;
  • математична компетентність;
  • уміння вчитися впродовж життя;
  • розвивати вміння логічно мислити, аналізувати, порівнювати і прогнозувати;
  • виховувати в учнів допитливістьі самовдосконалення;
  • виховувати прагнення працювати самостійно.

Формування  предметних  компетентностей:

  • аналізувати умови задачі;
  • знаходити Закони формули та вибудовувати математичну  модель  задачі;
  • вміти записувати скорочений запис умови задачі;
  • реалізовувати розв’язування та аналізуодержаних результатів.

Обладнання та матеріали: Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, тексти завдань.

Тип уроку: контроль знань, умінь і навичок.

Форми роботи: письмова контрольна робота.

Очікувані результати навчальної діяльності: учні мають застосовувати розрахункові формули для відносної густини газів; обчислювати молярну масу речовини за відомою відносною густиною газу, кількість речовини за молярною масою та молярним об’ємом речовини.

Домашнє завдання: § 22-25.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Письмова контрольна робота.

Учитель нагадує учням зміст завдань, час виконання, розподіляє варіанти, наголошує на ключових моментах оформлення відповідей і системи оцінювання.

1 РІВЕНЬ

• завдання 1-6 тестові, кожне завдання оцінюється в 0,5 бала, у сумі перші шість завдань 3 бали;

2 РІВЕНЬ

• завдання 7-9 оцінюються по 1 балу, разом за десять правильно виконаних завдань 6 балів

3 РІВЕНЬ

• завдання 10-11 оцінюється в 15 бали, разом за одинадцять правильно виконаних завдань 9 балів

4 РІВЕНЬ

• завдання 12 оцінюється у 3 бали разом за дванадцять правильно виконаних завдань 12 балів.

Таким чином, максимальна оцінка за правильно виконану роботу становить 12 балів.

Час на виконання роботи 40 хв.

ВАРІАНТ І

Завдання з вибором однієї правильної відповіді. (0,5 балів)

1 РІВЕНЬ

  1. Виберіть визначення молярної маси:

А) найменша маса речовини, яка визначає її властивості;

Б) маса 1 моль речовини в грамах, що дорівнює відношенню маси речовини до відповідної кількості речовини;

В) маса однієї молекули речовини в грамах;

Г) кількість речовини в грамах, яка бере участь у хімічному перетворенні.     

  1. Укажіть  символ, яким позначається  кількість  речовини:

        а) М;            б) V;            в ) n;             г) ρ.                                                           

  1. Вкажіть значення  молярного об’єму  за  нормальних  умов:

       а) 24,2 л/моль;      б) 22,4 л/моль;       в) 2,24 л/моль;      г) 29 л/моль.                 

  1. Молярна маса міді (г/моль):

       а) 64;             б) 32;           в) 29;           г) 128.                                                             

  1. Стала Авогадро  позначається:

       а) m;              б) n;             в) NA;         г) N.                                                         

  1. Зазначте  який  об’єм займає  вуглекислий  газ, кількістю речовини  0,3 моль за н.у.

      а) 22,4 л;        б) 75 л;        в) 6,72 л;     г) 67,2 л.

 

 

2 РІВЕНЬ

Завдання з вибором декількох правильних відповідей. (1 бал)

  1. Укажіть кількість речовини та молекул у 2 моль води:

        а) 3 моль;          б) 6,02 ∙ 1023;         в) 2 моль;       г) 12,04 ∙ 1023.               

  1. Укажіть кількість молекул і атомів у 0,5 моль СО:

       а) 3 моль;          б) 0,5 моль;             в) 1 моль;       г) 2 моль.                    

  1. Установіть відповідність між величинами та одиницями вимірювання.

1) V

а) г

2) m

б) л

3) P

в) моль

4) n

г) г/мл

                                                                                                                               

3 РІВЕНЬ 

Завдання (1,5 балів)                                                                                                                   

  1. Обчисліть молярну масу сульфур(ІV) оксиду:

а) 32г/моль;       б) 64 г/моль;        в) 96 г/моль;       г) 128 г/моль.

  1. Заповніть таблицю.

Формула газу

Кількість речовини, моль

Молярна маса,

г/моль

Об’єм газу, л

Число молекул

Відносна густина за повітрям

Відносна густина за воднем

H2S

 

 

3,7

 

 

 

C3H8

2,5

 

 

 

 

 

Cl2

 

71

 

 

 

 

 

4 РІВЕНЬ                                                                                                                           

Завдання (3 бали)

  1. Обчисліть відносну густину за воднем газової суміші, що складається з одного об’єму амоніаку NH3 і двох об’ємів карбон(ІV) оксиду.

 

 

 

 

 

 

 

 

ВАРІАНТ 2

Завдання з вибором однієї правильної відповіді. (0,5 балів)

1 РІВЕНЬ

  1. Виберіть визначення молярної маси:

А) молярна маса – це маса 1 моль речовини;

Б) молярна маса чисельно дорівнює відносній атомній, молекулярній або формульній масі;

В) молярна маса – це відношення маси до кількості речовини;

Г) кількість речовини в грамах, яка бере участь у хімічному перетворенні.

  1. Укажіть символ, яким позначають число Авогадро:

       а) М;                б) Na;                в) N;              г) n.

  1. Число Авогадро має таке значення:

       а) 22,4;            б) 6,02 1023;     в) 2,24;         г) 60,2 1023

  1. Молярна маса феруму (г/моль):

а) 64;               б)56;                    в) 29;            г) 128.

  1. Вкажіть об’єм 0,5 моль водню:

а) 11,2 л;         б) 1,12 л;             в) 22,4 л;       г) 1 л.

  1. Зазначте  який  об’єм займає  азот N2, кількістю речовини 2 моль за н.у.

а) 22,4 л;          б) 11,2 л;            в) 44,8 л;        г) 5,6 л.

 

2 РІВЕНЬ

Завдання з вибором декількох правильних відповідей. (1 бал)

  1. Визначте кількість речовини та молекул у 3 моль кисню:

а) 3 моль;         б) 6,02 1023;    в) 2 моль;        г) 18,06 1023.

  1. Визначте кількість молекул і атомів у 3 моль O2:

а) 3 моль;         б) 0,5 моль;      в) 6 моль;        г) 2 моль.

  1. Установіть відповідність між кількістю речовини й числом атомів.

1) 1 моль

а) 60,2 1023

2) 0,5 моль

б) 6,02 1023

3) 10 моль

в) 3,01 1023

4) 0,2 моль

г) 1,204 1023

     

3 РІВЕНЬ

Завдання (1,5 балів)

  1. Обчисліть молярну масу нітроген(ІV) оксиду:

а) 72г/моль;       б) 64 г/моль;       в) 46 г/моль;       г) 28 г/моль.

  1. Заповніть таблицю.

Формула газу

Кількість речовини, моль

Молярна маса,

г/моль

Об’єм газу, л

Число молекул

Відносна густина за повітрям

Відносна густина за воднем

N2

 

28

 

 

 

 

CH4

0,8

 

 

 

 

 

CO2

 

 

25

 

 

 

 

4 РІВЕНЬ

Завдання (3 бали)

  1. Визначте формулу газуватої сполуки Карбону з Оксигеном, якщо його відносна густина за воднем дорівнює відносній густині за воднем нітроген(І) оксиду.

                                                                                                                                 

 

 

docx
Додано
28 грудня 2020
Переглядів
4197
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку