Контрольна робота з теми
«Нові тенденції у драматургії кінця XIX–початку XX ст.
Сучасна література.»
Мета: з’ясування рівня засвоєння учнями знань з даної теми і розвиток логічного та аналітичного мислення, пам’яті; ворчих здібностей; вироблення навичок самостійності у здобутті знань.
Тип уроку: контроль знань
Обладнання: тестові завдання.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
IІІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
Інструктаж до написання контрольної роботи.
1-9 завдання оцінюється по 1 балу, якщо відповідь вірна.
10 завдання оцінюється у 3 бали. (виконують усі завдання).
І варіант
Початковий і середній рівні
1. Засновник «нової драми»:
а) Г. Ібсена; б) М. Метерлінка; в) Б. Шоу;
2. За жанром «Синій птах» — це:
а) драма-феєрія; б) соціальна драма; в) психологічна новела.
3. Символом чого у творі М. Метерлінка є Синій птах?
А) символ здоров’я; Б) символ щастя; В) символ любові;
4. Як звали братика і сестру, головних героїв, з твору «У поганому товаристві»?
А) Вася і Валя; Б)Валера й Маруся; В) Вася і Соня;
5. Що символізують Піраміди з твору «Алхімік»?
А) Божий храм, де зберігаються скарби людської душі;
Б) храм багатства, де зберігається золото;
В) храм науки, де можна дізнатися про алхімію;
6. Який екзамен з п’яти склав герой твору «Над прірвою у житі»?
А) американську літературу;
Б) англійську літературу;
В) античну літературу.
Достатній рівень
А) М.Метерлінк А) «Синій птах»
Б) В.Короленко Б) «У поганому товаристві»
В) П.Коельйо В) «Алхімік»
Г) Дж.Селінджер Г) «Над прірвою у житі»
9. Схарактеризуйте особливості постмодернізму?
Виконати одне із завдань.
ІІ варіант
Початковий і середній рівні
1. Що є характерним для «нової драми»:
а) Відкритий фінал; б) Трагічне закінчення; в) Щасливе закінчення;
2. За жанром «Алхімік»:
а) соціально-психологічна драма;
б) роман-притча;
в) інтелектуальна драма.
3. Тільтіль й Мітіль герої твору:
а) «У поганому товаристві»; б) «Синій птах»; в) «Над прірвою у житі»?
4. Імена дітей, які вважалися поганим товариством для заможних дітей, з твору «У поганому товаристві»:
а) Валера й Маруся; б)Вася й Соня; в) Валера й Соня?
5. Що знайшов, здобув Алхімік з твору «Алхімік»?:
а) багатство і хімічні елементи;
б) Еліксир життя й Філософський камінь;
в) добро й розуміння?
6. Яку композицію має твір «Над прірвою у житі»?
а) дзеркальна; б) послідовну; в) кільцева;
Достатній рівень
7. Дайте визначення терміну драма-феєрія.
А) М.Метерлінк А) бельгійську
Б) В.Короленко Б) російську
В) П.Коельйо В) бразильську
Г) Дж.Селінджер Г) американську
9. Схарактеризуйте особливості «нової драми».
Високий рівень
10. Продовжте історію Валери і Марусі із повісті В.Короленка «У поганому товаристві».