Тема. Контрольна робота з теми «Вступ. Священні книги людства як пам’ятки культури і джерело літератури»
Мета:
навчальна: перевірити рівень засвоєння навчального матеріалу; визначити, що учні запам’ятали про всесвітній літературний процес і національні літератури; з’ясувати, як вміють розпізнавати пам’ятки світової культури – Веди, Біблію, Коран;
розвивальна: розвивати навички зв’язного мовлення учнів, пам'ять, логічне та образне мислення, вміння узагальнювати та систематизувати вивчене;
виховна: прищеплювати вміння зосереджуватися, вдумливо виконувати роботу.
Тип уроку: урок узагальнення та контролю знань, умінь, навичок.
Обладнання: картки з двома варіантами рівневих тестових завдань.
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми й мети уроку
II. Ознайомлення учнів із завданнями контрольної роботи
ІІІ. Написання контрольної роботи
І варіант
І-ІІ рівень
1.Яка одиниця лежить в основі літератури як виду мистецтва:
а) звук; б) слово; в) рух; г) інтонація?
2.Біблія складається з:
а) трьох книг; б) шістдесяти шести книг; в) дев’яноста восьми книг; г) ста п’ятдесяти книг.
3.Коли були створені Веди:
а) XVI – V ст. до н.е; б) XII ст. до н.е. – ІІ ст. н.е; в) 610 – 632 рр.?
4.Яке походження мають Веди:
а) давньоарабське; б) давньоіндійське; в) давньоєврейське?
5.Кількість сур у Корані?
а) 100; б) 114; в) 144.
6.Веди, Біблія, Коран мають вплив на розвиток світового літературного процесу тому, що ці книги є:
а) розповіддю про минуле людства;
б) енциклопедією знань, культурним фондом, моральним кодексом народів, невичерпним джерелом сюжетів і тем для мистецтва всього світу;
в) зібранням моральних норм окремих народів.
ІІІ-ІV рівень
7.Установіть відповідність між священними книгами та дослівним значенням їх назв:
1 Веди А читання
2 Біблія Б книги
3 Коран В священне знання
Г віщування
8.Установіть відповідність між релігіями та їх священними книгами:
1 Коран А християнство
2 Біблія Б іудейство
3 Веди В іслам
Г індуїзм
9. Установіть відповідність між назвами збірок Вед та їх основним змістом:
1 Регведа А збірка заклинань
2 Самаведа Б збірка гімнів
3 Яджурведа В збірка законів
4 Атхарваведа Г збірка жертовних формул, описів ритуалів
Д збірка пісень
10.Назвіть головні моральні цінності Біблії. Наведіть приклад з прочитаних літературних творів, який ілюструє виконання чи ігнорування біблійних заповідей. Як це позначилося на долі літературних персонажів?
ІІ варіант
І-ІІ рівень
1.Яка одиниця лежить в основі літератури як виду мистецтва:
а) слово; б) звук; в) рух; г) інтонація?
2.Біблія складається з:
а) трьох книг; б) дев’яноста восьми книг; в) шістдесяти шести книг; г) ста п’ятдесяти книг.
3.Коли була створена Біблія:
а) XІI – VІ ст. до н.е; б) XII ст. до н.е. – ІІ ст. н.е; в) 610 – 632 рр.?
4.Яке походження має Коран:
а) давньоарабське; б) давньоіндійське; в) давньоєврейське?
5.Сури Корану складаються з віршів:
а) притч; б) вед; в) айятів.
6.Веди, Біблія, Коран мають вплив на розвиток світового літературного процесу тому, що ці книги є:
а) зібранням моральних норм окремих народів;
б) енциклопедією знань, культурним фондом, моральним кодексом народів, невичерпним джерелом сюжетів і тем для мистецтва всього світу;
в) розповіддю про минуле людства.
ІІІ-ІV рівень
7.Установіть відповідність між священними книгами та дослівним значенням їх назв:
1 Веди А читання
2 Біблія Б священне знання
3 Коран В книги
Г віщування
8.Установіть відповідність між релігіями та їх священними книгами:
1 Коран А християнство
2 Біблія Б іудейство
3 Веди В індуїзм
Г іслам
9. Установіть відповідність між назвами збірок Вед та їх основним змістом:
1 Регведа А збірка законів
2 Самаведа Б збірка гімнів
3 Яджурведа В збірка заклинань
4 Атхарваведа Г збірка жертовних формул, описів ритуалів
Д збірка пісень
10.Назвіть головні моральні цінності Біблії. Наведіть приклад з прочитаних літературних творів, який ілюструє виконання чи ігнорування біблійних заповідей. Як це позначилося на долі літературних персонажів?
IV. Підбиття підсумків уроку
Рефлексія
V. Домашнє завдання
Підготувати короткі повідомлення про епоху античності та особливості літератури.
1