Контрольна робота за темою «Будова слова. Орфографія» (тестові завдання).

Про матеріал
Повторити й узагальнити відомості з теми «Будова слова», перевірити знання учнів із вивченої теми, уміння школя¬рів виконувати тестові завдання, працювати самостійно; розвивати пам`ять, логічне мислення, навички самоконтролю, збагачувати словниковий запас; виховувати увагу до слова; пильність, наполегливість у на¬вчанні.
Перегляд файлу

 Тема.               Контрольна робота  за  темою  «Будова  слова. Орфографія» (тестові завдання).

Мета:

навчальна:повторити й узагальнити відомості з теми «Будова слова»,  перевірити знання учнів із вивченої  теми, уміння школя­рів виконувати тестові завдання, працювати самостійно;

розвивальна: розвивати пам`ять, логічне мислення, навички самоконтролю, збагачувати словниковий запас;

виховна: виховувати увагу до слова; пильність, наполегливість у на­вчанні.

Обладнання: роздавальні матеріали (тестові завдання).

 

Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

II. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань. Проведення інструктажу щодо їх ви­конання.

III.  ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

 

І варіант

 

1. Укажіть спільнокореневі слова:

А )лікувати,лікар,лікоть,лікарня 

Б) океан,океанічний,заокеанський,океанський

В)сталь,стальний,сталевий,сталий 

Г)Вулиця,вуличка,вуличний,вулик

2. Укажіть різні форми одного слова

А) дорога, доріжка, дороги

Б) рука,руки ручний,приручити

В) сніжок;сніг,сніги,сніжний

      Г)   порада,порадити,порадник,пораджу

3. Укажіть слова, які мають  закінчення

А) читати 

Б ) добрий

В )душно 

Г )сильний

4. Укажіть суфікси слів

А )сільський

Б )книжечка

В )Хмельниччина

Г)Сумщина

5.  Укажіть префікси

А) прибіг

Б) прибраний

В )підпишуть

Г)зібрати;

6. Укажіть слова,в яких буква  я  позначає два звуки:

А) крамниця

Б) ялинка

В)рояль

Г)тигреня

7.  М’який знак на місці пропусків уживаємо в усіх словах у рядку:

А) українс..кий, нен..ці, гір..кий

Б )Гор..кий, Хар..ків, тр..ох

В )пал..чик, міл..ярд, чотир..ох

Г )тр..ох, мен..ший, уман..ський

8.  Укажіть слова в яких буква ю позначає один звук

А)ювілей

 Б)люстерко

В )людина

Г) ювіляр

9. Зазначте рядок,у якому всі слова за будовою відповідають схемі:корінь+суфікс+закінчення

       А) секретар,баскетболіст,випадок,корінці

        Б) слово,стрілка,великий,паросток 

        В) прибігти,річка,узлісся,шовк

         Г)верба,помилка,довідка,здоров`я 

10. Зазначте рядок у якому всі  слова незмінні

      А) полиця ,книжка,кафе,кенгуру

      Б)суфле,какаду,зебра,поні

      В) край,дім,земля,кіно

      Г)день,щастя,піаніно,незабаром

 11.Зазначте рядок,у якому всі слова спільнокореневі

       А)мама,матуся,мамонька,мамуся

        Б)їжа,їсти,їжу,їжею

        В)ходити,хідник,ходять,ходиш 

         Г) ніжний,ніжність,ніжним,ніжненькі

12 .Укажіть слова,в яких звуків більше ,ніж букв

       А) пам`ятати

        Б)полюс,

        В)пляма

        Г)узлісся

 

II варіант

 

1.  У якому слові буква ю позначає два звуки [йу]?

А) п’ю 

Б) пюре

В) капелюх 

Г) бюро

2. Укажіть спільнокореневі слова

А) сонце,сонцем,сонячний,на  сонці

Б)вулиця,вуличка,вуличний,вулик

В) бій,бійці,бійниця,забій

Г) квітка,квітник,заквітчати,квітковий

3. Укажіть різні форми одного слова

А )малювати,малюнок,замалювати,малювання

Б )сила,сильний,пересилити,силовий

В) запитати,запитав,запитай,запитали

Г)дощовий,задощити,дощик,дощі

4. Укажіть суфікси  слів

А)гірський

 Б)козацький

В)доньчин

 Г)вільний

5.  Наголошеним є другий склад у всіх словах у рядку:

А )дочка, подруга, вимова;

Б) новий, спина, виразно;

В) завдання, попереду, предмет;

Г) кропива, олень, приятель.

6.  Укажіть рядок слів, у якому подаються форми тільки одного слова

А )троянда,трояндою,трояндами,троянду

Б )зоря,зорею,зірковий,зіронька

В) природа,природний,природничий,природолюб

Г) сад,саджу,саджати,садовий

7.   Зазначте рядок ,у якому буква я позначає два звуки

А)яблуко,явище,рояль,племя 

Б)явний,язик,каятися,яма

В )ясність,ясний,сяйво,сягнути 

Г) рятівник,рясніти,якість,ясла

8. Зазначте рядок,у якому подаються тільки форми одного слова

А) радість,радістю,радісний,радіти 

Б)троянда,трояндою,трояндами,троянду

В )район,районний,райони,районами 

Г)ліс,лісник,лісовий,пролісок

9.Зазначте рядок, у якому всі слова незмінні

      А) шосе,Токіо,пюре,журі

      Б) принтер,Інтернет,сканер,флешка

      В) футбол,регбі,баскетбол,боулінг

      Г )основа ,корінь,префікс,суфікс

10.Укажіть слова з однаковими суфіксами

      А)містечко

       Б) сонечко

        В)словечко

        Г) гніздечко

11 Укажіть рядок,у якому відбувається  уподібнення

     А)зсунути,зшити,вишити,безжурний

      Б)дуб,ложка,просьба,застуда,асфальт

      В)братство,сміється,Вітчизна,легкий

      Г)боротьба,вчишся,легкість,доброта

12 Визначте рядок,у якому всі слова  за будовою відповідають схемі  префікс+корінь

     А)приніс,розділ,гурток,приморський

     Б)порядний,прибити,повернення,провалля

      В)приїзд,зніс,прадід,зшив

     Г)прийшов,спросоння,підпишуть,прибіг

 

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

Рефлексія

► Які завдання були складними? Чому? З якими завданнями впо­ралися легко?

 

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

► Індивідуальне завдання з повторення вивченого матеріалу.

docx
Додав(-ла)
Гаврилюк Алла
Додано
15 лютого 2020
Переглядів
2442
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку