Українська мова
5 клас
Тема. Контрольна робота за темою «Будова слова. Орфографія» (тестування)
Мета: навчальна — повторити й узагальнити з учнями відомості з теми «Будова слова. Орфографія» з метою контролю та корекції; розвивальна — розвивати пам'ять, зв'язне мовлення, логічне та образне мислення, уміння вирізняти частини слова, використовувати в мовленні слова із суфіксами та префіксами різного значення; виховна — сприяти формуванню шанобливого ставлення до мови, прагнення опанувати всі її багатства, наполегливості, уважності та старанності, відповідальності за результати своєї праці.
Обладнання: тестові завдання.
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ й МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
II. КОНТРОЛЬ І КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
1. Інструктаж до написання контрольної роботи
2. Виконання тесту
Оберіть ОДНУ правильну відповідь
Кожна правильна відповідь – 1 бал
А) літо, літа, літом
Б) мороз, морозиво, заморожений
В) читанка, читанці, читанкою
2. Формами одного слова є всі слова в рядку:
А) читанка, читанці, читанкою
Б) квітка, квітнути, заквітчати
В) мороз, морозиво, заморожений
3. Зазначте рядок, у якому у всіх словах пишуть префікс пре-
А) пр…стол, пр…сісти, пр…йти
Б) пр…довжелезний, пр…мудрий, пр…ніжний
В) пр…їздити, пр…кордоння, пр…злий
4. Зазначте рядок, у якому у всіх словах пишуть префікс при-
А) пр…порошений, пр…звище, пр…гальмувати
Б) пр…рва, пр…вітати, пр…лютий,
В) пр…гальмувати, пр…сісти, пр…вітати
5. Зазначте рядок, у якому у всіх словах пишуть префікс прі-
А) пр..звище, пр..рва, пр..звисько
Б) пр..вичаєний, пр..тишити, пр..значив
В) пр..добрий, пр..швидшено, пр..кладати
6. Усі слова мають нульове закінчення у рядку:
А) хліб, ліс, дуб
Б) будинок, ночами, ліси
В) гриби, хліб, ліхтарі
7. Спишіть слова, позначте в них суфікси
Хлопчисько, котик, діточки, вітерець, лісок.
8. Спишіть слова, позначте в них префікси
Навушник, пролісок, заквітнути, прадавній, премудрий.
9. Замініть виділені слова спільнокореневими із суфіксами емоційне забарвлення.
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Повторити вивчені правила.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
Вправа «Незакінчене речення»
Ø У результаті виконаної роботи я зрозумів (зрозуміла), що ... .