Контрольна робота (різнорівневі тестові завдання). 8 клас. "Злет людського духу в літературі доби Відродження" (життєвий і творчий шлях М. де Сервантеса Сааведри)
Урок зарубіжної літератури. 8 клас
Тема. Контрольна робота «Злет людського духу в літературі доби Відродження» (життєвий і творчий шлях М. де Сервантеса Сааведри)
Мета: перевірити рівень засвоєння учнями знань, уміння орієнтуватися у вивченому матеріалі; сприяти розвитку навичок самостійної роботи.
Обладнання: різнорівневі тестові завдання.
Тип уроку: урок контролю знань.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми й мети уроку
III. Робота над темою уроку
1. Повідомлення критеріїв оцінювання робіт
2. Виконання учнями тестових завдань
I-II рівні
Позначте правильну відповідь. (За кожну правильну відповідь – 1 бал.)
1. Хто вперше використав термін «Відродження» (XVI ст.)?
а) Дж. Боккаччо;
б) Дж. Вазарі;
в) Л. да Вінчі;
г) П. Кальяні (Веронезе).
2. У якій галузі культури Ренесанс виявився найяскравіше?
а) В архітектурі й живописі;
б) у філософії;
в) у літературі;
г) у музиці.
3. Яку країну доби Відродження вважають класичною?
а) Іспанію;
б) Англію;
в) Італію;
г) Францію.
4. Кого вважають зачинателем літератури іспанського Відродження?
а) П. Кальдерона де ла Барка;
б) М. де Сервантеса Сааведру;
в) Л. де Мендоса;
г) Лопе де Вегу.
5. Творчість якого художника є вершиною розвитку реалізму в іспанському живописі?
а) Ель Греко;
б) Х. де Ребери;
в) Ф. Сурбарана;
г) Д. Веласкеса.
6. Хто став хрещеним батьком М. де Сервантеса Сааведри в літературі, проголосивши його «своїм дорогим і улюбленим учнем»?
а) Тірсо де Моліна;
б) Маркес Торрес;
в) Гуан Лопе де Ойоса;
г) Джуліо Аквавіва.
7. Хто автор віршових слів: «Життя його – низка і горя, і мук, та іншого він не бажає…»?
а) І. Франко;
б) Б. Грінченко;
в) І. Тургенєв;
г) Г. Гейне.
8. До якого жанру належить твір М. де Сервантеса Сааведри «Дон Кіхот»?
а) Роман;
б) повість;
в) новела;
г) оповідання.
9. Де було розпочато роботу над романом «Дон Кіхот»?
а) У колегії;
б) в армії;
в) у полоні;
г) у в’язниці.
10. Якого року було написано I частину роману Сервантеса «Дон Кіхот»?
а) 1597;
б) 1602;
в) 1605;
г) 1615.
11. Кому з героїв роману М. де Сервантеса Сааведри «Дон Кіхот» належать слова: «Мета всіх моїх поривань блага, а саме: робити всім добро і нікого не кривдити»?
а) Санчо Пансі;
б) Дон Кіхоту;
в) Дульсінеї;
г) Ніколасу.
12. Яку людину називають Дон Кіхотом?
а) Благородну;
б) самовпевнену;
в) безпринципну;
г) мудру.
Ключ: 1 – б; 2 – а; 3 – в; 4 – в; 5 – г; 6 – в; 7 – б; 8 – а; 9 – г; 10 – в; 11 – б; 12–а
III рівень (2 бали за кожне завдання)
13. Установіть послідовність подій у біографії М. де Сервантеса Сааведри:
а) служба у посла папи Пія П’ятого, монсеньйора Джуліо Аквавіва-і-Арагона;
б) навчання в колегії єзуїтів упродовж чотирьох років;
в) участь у морській битві при Товарині;
г) п’ять років, проведених у лавах іспанських військ в Італії.
Ключ: 1 – б; 2 – а; 3 – г; 4 – в.
14. Установіть послідовність подій в романі Сервантеса «Дон Кіхот»:
а) рятування хлопчика-пастушка Андреса;
б) напад на жалобну процесію;
в) посвята в рицарі;
г) бій із вітряками.
Ключ: 1 – в; 2 – а; 3 – г; 4 – б.
IV рівень (8 балів)
Виконайте одне із завдань на вибір.
М. де Сервантеса Сааведри «Дон Кіхот»?
М. де Сервантеса Сааведри антиподами?
IV. Рефлексія. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
Повторити відомості про добу Відродження.