Корекційне заняття з розвитку
мовлення для дитини з ООП (ТПМ)
Тема: Формування вмінь складати мовленнєве висловлювання.
Переказ тексту знайомої казки «Троє Поросят».
Мета: Зв’язне мовлення:
Вчитись переказувати знайому казку, використовуючи декорацію та персонажів;
закріпити вміння давати відповіді на питання;
розвивати вміння висловлювати своє ставлення до твору;
вміння давати оцінку вчинкам персонажів.
Словникова робота:
Вчити добирати до слів назв предметів якісні ознаки, розширити словниковий запас дитини.
Звукова культура мовлення:
Розвивати звукову виразність мовлення, почуття ритму, слухову увагу.
Розвивати вміння конструювати з кольорових гумок будиночок.
Матеріал:
книжка «Троє поросят» вид-во «Ірис», І. Волкова «Пальчикові ігри» вид-во «Ранок», кольорові кеглі з прикріпленими словами, геоборд з кольоровими гумками (авторська методика О. Музики), фіксований набір «Розумні кубики».
Хід заняття
Вступний етап (3-5 хв)
-Розкладаю картинку-декорацію до казки
-Гра «Кеглі» (методика Тан-Содерберг). На кеглі прикріплюємо слова. Дитина збиває кеглю, читає слово та знаходить на малюнку, підбирає ознаку до цього предмета.
Основний етап (15 хв)
-Де жили поросята?
-Яка біда їх застала?
-З чого склав хатку менший братик?
-З чого збудував хатку середній?
-Який дім збудував старший брат?
-Кого злякались поросята?
-Що зробив вовк з будинками двох братиків?
-Як поступив старший брат?
-Що сталося з вовком?
-Чи сподобалась кінцівка казочки?
3.Пальчикова гра «Дім»
4.Короткий переказ казки,в ході якого учень приклеює персонажів на картинку-декорацію
Заключний етап (5 хв)
1.Викладає дитина назву казки з кубиків
2.Конструює будиночок на геоборді з кольорових гумок