Тема: Звук [р] та позначення його буквою. Співвідношення звука і букви, визначення місця звука і букви у слові.
Мета: Ознайомити дітей з буквами Рр і звуком [р]; вчити знаходити і чути звук [р] в мовленні, визначати місце звука і букви у слові, називати послідовно звуки у слові, моделювати букву; розвивати фонетичний слух, аналітико-синтетичні вміння роботи зі звуком; збагачувати словниковий запас, удосконалювати мовлення учнів.
Обладнання: проектор, ноутбук, картки.
Хід заняття:
І. Організаційний момент:
Нам урок уже давно час розпочинати.
Будемо знов мовлення
Наше розвивать.
ІІ. Основний етап
Повідомлення теми, мети заняття.
Учні, зараз з Вами пригадаємо вивчені літери.
Гра «Впізнай та назви букву».
Молодці!
Учні приголосний звук [р] на письмі позначається буквами Рр. Роздивіться їх.
Упіймай звук [Р]. Вчитель називає слова, де є звук [р] потрібно плескати в долоні.
Корзина, тростина, зошит , корова,
Людина , праска , капелюх, мороз,
друзі, спокій, рис, сон, шолом, сир.
Визнач місце звука і букви [р]у назвах тварин.
Назви фігури визнач місце звука і букви [р]
Фізхвилинка.
Гра «Відшукай звук [р]» в картинках.
Гра «Назви слово» та запиши його.
- Назвіть слово та запишіть , яке починається із звука [р].
- Назвіть слово, в якому звук [р] в середині.
- Назвіть слово, в якому звук [р] в кінці.
- Назвіть слово - назву рослини.
- Назвіть слово – назву тварин.
ІІІ. Заключна частина Підведення підсумків
1. Скажіть, що цікавого ви дізналися про букву [ р ]? (Відповіді учнів.)
2. Що сподобалося найбільше?
3. На цьому наше заняття закінчується. Ви молодці.