23 червня о 18:00Вебінар: Практика реалізації проєктів та відеопроєктів у НУШ

Корінь.Кореневі системи.Видозміни кореня

Про матеріал

Презентація до уроку " Корінь,кореневі системи. Видозміни кореня"

Мета уроку: Ознайомити учнів із будовою та функціями кореня рослини. Дати поняття коренева система. Розкрити біологічне значення видозмін коренів у природі.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Лук'янченко Л.В. Учитель біології ХЗОШ №40

Номер слайду 2

Ко́рінь — вегетативний орган з необмеженим ростом, який забезпечує закріплення рослин у субстраті, поглинання і транспорт води та розчинених у ній мінеральних речовин та продуктів життєдіяльності ґрунтових мікроорганізмів і коренів інших рослин, первинний синтез органічних речовин, виділення в ґрунт продуктів обміну речовин і вегетативне розмноження.

Номер слайду 3

Закріплюють рослину в ґрунті. Поглинають і транспортують воду і розчинені в ній поживні речовини. Вегетативне розмноження. Первинний синтез органічних речовин. Виділення в ґрунт продуктів обміну речовин.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Сукупність всіх коренів (головного, бічних різних порядків та додаткових) утворює кореневу систему. За формою розрізняють два типи кореневих систем: стрижневу і мичкувату.

Номер слайду 6

Кореневі системи Стрижнева Мичкувата

Номер слайду 7

Стрижнева має добре виражений головний корінь, який займає в ґрунті вертикальне положення; від нього відходять бічні корені, що розміщуються в ґрунті радіально. Вона трапляється у більшої частини дводольних рослин.

Номер слайду 8

У мичкуватої немає добре вираженого головного кореня, системи всі корені майже однакові за розмірами, за походженням це додаткові корені, які пучком ростуть від основи стебла. Мичкувата коренева система формується під час кущіння. При цьому на підземній частині стебла утворюється вузол кущіння, з якого розвиваються додаткові корені, що й веде до утворення мичкуватої кореневої системи. Така система характерна для більшості однодольних рослин.

Номер слайду 9

Корнеплоди утворюються з головного кореня та з нижніх частин стебла. В них накопичується велика кількість органічних речовин. Корнеплоди морква, буряк, редиса, ріпи – важливі овочеві культури.

Номер слайду 10

поживні речовини відкладаються в бічних коренях

Номер слайду 11

вбирають воду з повітря.

Номер слайду 12

утримують рослину (кукурудза, баньян)

Номер слайду 13

закріплюють рослину (плющ).

Номер слайду 14

у паразитичних рослин (повитиця,заразиха).

Номер слайду 15

забезпечують дихання у болотних рослин .

ppt
Додано
22 квітня 2018
Переглядів
1886
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку