Корисні та шкідливі сторони Всесвітньої мережі Інтернет та формування правил безпечного використання інтернету

Про матеріал
У сучасному світі інтернет відіграє надзвичайно важливу роль у житті людей. Його використання розповсюджується на всі сфери нашого існування, включаючи освіту, розваги, спілкування та отримання інформації. Для дітей інтернет також став неодмінною частиною їхнього щоденного життя. Однак, разом з безліччю переваг, які він надає, існують і певні ризики та небезпеки. У цій презентації ми розглянемо користь і шкоду Інтернету для дітей і проаналізуємо, як ми можемо забезпечити їх безпеку та позитивний досвід використання цього потужного інструменту.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

«Корисні та шкідливі сторони Всесвітньої мережі Інтернет та формулювання правил безпечного використання інтернету»

Номер слайду 2

В історії людства налічується три інформаційні революції: перша - це винахід писемності,друга – це винахід книгодрукування. Зараз ми знаходимось на початку третьої інформаційної революції – поява глобальної мережі.

Номер слайду 3

Ця мережа з’явилася на наших очах протягом двох останніх десятиліть шляхом об’єднання багатьох локальних та територіальних мереж.

Номер слайду 4

Сьогодні ми живемо в світі різноманітних технологій, інновацій та дивовижних винаходів людства. Одним з таких винаходів є Інтернет. Це слово, яке знайоме кожному з нас. Без нього наше життя може здаватися сумним та нецікавим. Інтернет дає нам багато можливостей у різних сферах. Людство, отримав Інтернет, отримало безмежні можливості та набагато спростило вирішення багатьох питань.

Номер слайду 5

Вихід в Інтернет замінив нам похід до бібліотеки… До пошти…

Номер слайду 6

До крамниць… Навіть заробляти гроші можна за допомогою Інтернету.

Номер слайду 7

АКТУАЛЬНІСТЬ Враховуючи те, що у наш час комп’ютери відіграють важливу роль в повсякденному житті людини, дозволяють нам створювати комфортніші умови для проживання, роботи на підприємствах, навчання, то досить актуальним буде врахувати всі позитивні й негативні сторони Всесвітньої мережі Інтернет.

Номер слайду 8

Позитив Інтернету в нашому життіПокупки в онлайн-магазинах та банківські операції. Електронні платіжні системи. Групи новин, погода. Блоги. Веб-форуми. Освітні проєкти. Електронна пошта та списки розсилки.Інтернет-радіо та інтернет-телебачення. Передача файлової інформації без використання зовнішніх носіїв. Навчання в Інтернеті. Спілкування, нові знайомства. Розваги, відпочинок (музика, ігри, фільми, мультфільми). Системи оперативного опитування. Додаткові робочі місця.

Номер слайду 9

Негатив Інтернету в нашому життіІнтернет-залежність. Шахрайство в мережі Інтернет. Шкідливий вплив на здоров’я. Заміна «живого» спілкування віртуальним. Низький рівень цензури. Злочини хакерів. Поширення вірусів. Відхід книги на задній план. Кібербулінг, тролінг. Неправдива інформація. Агресія, образи, психологічний тиск. Неетична реклама. Порушення авторських прав. Вторгнення в особисте життя.

Номер слайду 10

Загальнодоступність та поширення Інтернету призвели до появи категорії користувачів, які завдають шкоди іншим. Саме тому важливо розуміти, як убезпечити себе під час роботи в Інтернеті. 1. Користувачі Інтернету часто вважають, що відомості, які знаходяться на сайтах, завжди достовірні. Але це помилка! 2. Щоб протистояти атакам зловмисників, слід використовувати спеціальне програмне забезпечення та додержуватися правил безпеки. Основну загрозу становлять віруси, хробаки та програми типу «троянський кінь».

Номер слайду 11

3. Щоб запобігти зараженню комп'ютера вірусом, необхідно обов'язково використовувати програму для захисту. Кожен користувач має розуміти, що таке комп'ютерний вірус та які існують правила запобігання зараження комп'ютера вірусом. 4. Необхідно навчитися визначати, чи містить сайт повні, незастарілі й надійні дані. Критично сприймати отримані відомості та аналізувати їх якість та достовірність.

Номер слайду 12

5. Не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти. 6. Не відвідувати сайти з агресивним змістом.

Номер слайду 13

На сьогоднішній день 90% підлітків і молодих людей користуються інтернетом (у школі і вдома). При цьому 60% дітей та підлітків спілкуються в чатах щодня. Половина дітей проводить в інтернеті 1-3 години щодня. Кожна десята дитина проводить в мережі 5-10 годин щодня. Кожна восьма дитина «живе» в інтернеті.

Номер слайду 14

10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей 1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи. 2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

Номер слайду 15

3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків. 4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

Номер слайду 16

5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи , то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет. 6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про відведений час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

Номер слайду 17

7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила. 8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.

Номер слайду 18

9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті. 10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

Номер слайду 19

Висновок Час не стоїть на місці,іде вперед… Інтернет – це звичайно добре та все ж таки зловживати ним не треба, тому що можна і не помітити, яксправжнє життя перетвориться у віртуальне.

Номер слайду 20

Хто володіє інформацією – той володіє світом! Користуйтесь Інтернетом, дотримуючись простих правил та будьте у безпеці!

Номер слайду 21

Дякую за увагу!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Булава Оксана Петрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Психологія, Презентації
Додано
8 листопада
Переглядів
114
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку