Коспект уроку "Як з’явилися культурні рослини?"

Про матеріал

Мета: поглибити знання учнів про культурні рослини, походження та значення культурних рослин у житті людини; формувати навички роботи в групах; розвивати спостережливість, творче мислення, вміння точно і грамотно висловлювати свої думки; виховувати любов до природи.Мета: поглибити знання учнів про культурні рослини, походження та значення культурних рослин у житті людини; формувати навички роботи в групах; розвивати спостережливість, творче мислення, вміння точно і грамотно висловлювати свої думки; виховувати любов до природи.

Перегляд файлу

Урок з природознавства

Тема  Як зявилися культурні рослини?

Мета: поглибити знання учнів про культурні рослини,  походження та значення культурних рослин у житті людини; формувати навички роботи в групах; розвивати спостережливість, творче мислення, вміння точно і грамотно висловлювати свої думки; виховувати любов до природи.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

 - Стали всі рівненько,

  посміхнулися гарненько.

  Настрій на урок взяли

  й працювати почали.

 ІІ. Хвилинка спостережень.

  • Діти, послухайте уважно загадку.

Вже морози розгулялися навколо,

та в будинки не пускаєм лютий холод.

Снігурі злетілися на збори – віче.

Це який на даний час зимовий місяць? ( Січень )

 

  • Так, січень. Це вже другий місяць зими.
  • Чи світить сьогодні сонце?
  • Який стан неба?
  • Яка температура надворі?
  • В якому напрямку вітер?
  • Чи є опади?

 

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

  • Які рослини називають хвойними?
  • Чим хвойні відрізняються від квіткових?
  • У чому у хвойних рослин утворюється насіння?

 

ІV. Актуалізація опорних знань.

  • Діти, до нас у гості завітав Мудрий Лісовичок, і приніс нам загадки.
  • Отож, слухайте уважно.

1. В золотому решеті – чорні хатки є густі.

    Їх горобчики клюють, нам з тобою не дають. ( Соняшник ) 

2. Звідкіль не поглянеш, кругленьке й рум’яне,

    Духм’яне, гладеньке, на смак солоденьке. ( Яблуко )

3. Бік до сонця підставляє товстунець червоний.

    У полоні сік ховає солодко-солоний. ( Помідор )

4. У вінку зеленолистім, у червоному намисті

    Заглядається у воду на свою чарівну вроду. ( Калина )

  • Діти, про що ці загадки?
  • А які саме?

2. Робота в парах.

Позначте правильне визначення знаком « + ».

 1) Культурні рослини – це:

Найкрасивіші рослини;

Рослини, які споживають тільки люди;

Рослини, які спеціально вирощують люди.

  2) У якому ряду названі тільки квіткові рослини?

Ялина, горобина, ромашка;

Морська капуста, кульбаба, фіалка;

Троянда, липа, калина.

 

V. Оголошення теми і мети уроку.

 Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь більше про різноманітність культурних рослин.

 

VI. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота за підручником.

 - Пригадайте, які квіткові рослини вирощує людина?

 - Подивіться фотографії в підручнику на с. 90 і розкажіть, де вам траплялося бачити ці рослини? З якою метою їх вирощують?

Розповідь вчителя про культурні рослини, на які групи вони поділені, і що виготовляють з них.

 - Запамятайте! До культурних рослин належать лише ті, які не можуть повноцінно існувати без допомоги людини.

Фізкультхвилинка

 

VII. Узагальнення і систематизація знань.

1. Гра « Сортування»

- Розподіліть рослини по групах. Давайте з вами пригадаємо, які є групи.

( На дошці групи, і учні до групи прикріплюють рослини )

Зернові                       Технічні                            Овочеві                      Плодово-ягідні

Ячмінь                        соняшник                        картопля                    яблуня

Пшениця                   льон                                  огірок                          смородина

Кукурудза                  цукровий буряк               гарбуз                         вишня

 

2. Гра « Четверте зайве»

- Визначте « зайву рослину» та аргументуйте свій вибір.

    Квасоля, горох, смородина, соя.

    Вишня, конюшина, суниця, груша.

    Пшениця, овес, картопля, кукурудза.

3. Робота в зошиті.

 

VIII. Підбиття підсумків. Рефлексія.

  • Як людина використовує культурні рослини?

На дошці таблиця,  зображені культурні рослини, а учні повинні  підібрати відповідне.

  • Які рослини називаються культурними?
  • Які овочеві рослини вирощують у нашій місцевості?
  • Які ви знаєте плодово-ягідні рослини?

 

 

 

ІХ. Домашнє завдання.

 

Дослідіть і розкажіть, які культурні рослини поширені у нашій місцевості. Опрацювати  в підручнику с.90-91.

docx
Додано
3 травня 2018
Переглядів
3444
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку