«Козацької слави вірні нащадки»
Ведуча 1 День козацтва, День захисника України –
Мужності й геройства свято.
Ми вклоняємося тим,
Хто літ тому назад багато
І тим, хто нині з автоматом
Наш спокій береже і захищає,
Всю нашу велику родину,
Рідну землю свою – Україну.
Ведуча 2 Шановні друзі! Сьогодні ми зібралися у цій затишній залі, щоб засвідчити свою повагу всім захисника наших домівок, які здатні завжди підставити своє сильне плече чарівній половині людства і відзначити свято – День захисника України та День козацтва.
ВЧИТЕЛЬ ЗВ: Свято з нагоди Дня Захисника України оголошую відкритим
(звучить гімн України)
Ведуча 1 На нашому святі присутні гості:__________________________
Ведуча 2 Військові традиції не вмирають, доки існує сам народ, доки розвиваються його збройні сили. 14-го жовтня ми віддаємо данину любові та поваги до захисника України, до вас шановні учасники бойових дій в гарячих точках та на Сході держави. Щиро зичимо вам доброго здоров’я, щастя, родинного затишку, миру, натхнення і високих звершень на благо розквіту Великої Української Держави!
Ведуча 1 Збройні сили України своїми славними традиціями зобов’язані козацтву. Багато століть лунають над нашою землею пісні, які уславлюють козаків. Тож хай живе і донині слава козацька, слава України.
Ведуча 2 .З глибини віків, із давніх-давен доходять до нас легенди про воїнів звитяжців, які не жаліючи життя свого боронили рідну землю – неньку Україну.
Ведуча 1 14 жовтня церкви східного обряду відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Його суть – ідея заступництва Божої Матері над християнами.
Ведуча 2 За вікову історію української народності наша земля не один раз закликала своїх синів стати на її захист. І ніколи ці заклики до оборони рідного краю не залишилися не почутими.
Ведуча 1 Повертаючись сьогодні обличчям до нашої історії, ми з глибокою вдячністю схиляємо голову перед бійцями, які поклали своє життя заради України.
Читець. Запалим свічку пам’яті про тих,
Кого війна забрала в домовину.
Бог забирає кращих, може і святих.
У когось батька, в когось – і дитину.
Запалим свічку й тихо пом’янемо
Героїв тих, що бились за свободу.
А ворога назавжди проклянемо,
За те, що відібрав він цвіт народу.
Сьогодні Україна вся в плачу,
По всіх усюдах б’ють церковні дзвони.
Запалим в кожнім домі ми свічу.
І всі разом підійдем до ікони.
Помолимось за тих, хто ради нас,
Йшов крізь вогонь і знищував гармати.
Когось забрала куля, когось убив фугас,
І не одна ридає зараз мати.
Хвилина мовчання
Ведуча 2: Сьогодні наші хлопці, майбутні захисники Вітчизни, доведуть що вони з гідністю нестимуть це звання, адже їм довірять оберігати спокій багатьох мільйонів жителів України.
Ведуча 1: А для того, щоб стати справжнім захисником, треба уже зараз готуватися: загартовуватися, займатися спортом. І не тільки, треба ще бути мужнім, дужим, винахідливим і кмітливим.
Ведуча 2: І сьогодні ми маємо впевнитися, що хлопці для цього готові, а тому влаштуємо їм випробування. Проведемо змагання.
Ведуча 1: А оцінювати конкурси буде шановне журі: (представлення журі). Усі змагання оцінюються за 3-х бальною системою. Команда, яка перемогла у конкурсі, отримує 3 б. Команда, яка була другою – 2 б. Остання команда – 1 б.
Ведуча 2: Отож, розпочинаємо. Той, хто набере більшу кількість балів і переможе сьогодні.
Ведуча 1: Перший конкурс – Представлення (назва команди, девіз)
(Кожна команда по черзі представляє себе)
Ведуча 2: Хто такий козак? Це мужній, сильний, вправний воїн, що дотримується лицарської присяги бути безстрашним, ризикувати за рідну віру, охороняти вдів і сиріт, жити бездоганно перед Богом і людьми, боротись проти зла, бути щедрим, правдивим, дотримуватись слова, любити Батьківщину.
Ведуча 1: Прості слова,
А скільки змісту в них.
Із зброєю в руках її читають.
Військова клятва − навіть вітер стих,
Коли слова присяги промовляють.
На все життя залишаться слова,
Які від батька передали сину
Нічого кращого в світі нема −
Як захищати рідну Батьківщину.
Ведуча 2: Отже, Другий конкурс «Кодекс лицарської честі».
Ведуча 1: Слово для зачитання клятви-присяги надається команді ________ (команди по черзі дають клятву-присягу).
Зміст клятви-присягии
Ведуча 2: Наступний конкурс – „Чи вміють козаки співати?” Ще козаків з-за гори не було видно, а козацька пісня котилася попереду, сповіщаючи про прихід славного воїнства. (Команди по черзі співають козацькі пісні)
Ведуча 1: Призовники потрапляють в армію: хто за бажанням, а хто по необхідності виконати свій обов’язок. А що важливо в армії? Навчання - ось що!
Ведуча 2: Тому наступний конкурс «Стройовий впоряд». Журі оцінює організованість та якість виконання впорядових наказів. (Під керівництвом вчителя фізкультури команди виконують прийоми в такій послідовності
Ведуча 1: Поки журі підводить попередні підсумки, ми проведено конкурс для глядачів, Обираємо з залу двох дівчат. Той хто переможе зможе віддати 1 бал команді на власний вибір.
Питання для глядачів «Чоловік – жінка»
Ведуча 2: Слово надається журі конкурсу.
Ведуча2: Ми продовжуємо нашу конкурсну програму. Наступний конкурс «Намалюй танк». Кожен учасник команди по черзі підбігає до столу і малює один елемент танку. Команда, яка перша впоралася, перемагає.
Ведуча 1: Справжній козак має вміти добре полювати, щоб прогодуватись у довгих походах. А для цього він повинен вміти з великої відстані влучити у звіра.
Ведуча 2: Конкурс «Снайпер». З певної відстані влучити у відро зім’ятим папірцем. Усі учасники мають по шість спроб. Максимум — 6 балів. За кожне влучне попадання — 1 бал.
Ведуча 2: Конкурс на витривалість «Стрибки на скакалці». Від кожної команди по оному учаснику. Хто залишиться, той й перемагає.
Ведуча 1: Для підбиття попередніх підсумків надаємо слово журі.
Ведуча 2: Отже, наступний конкурс «Перетягування канату» який покаже нам командний дух наших учасників.
Ведуча 1: Команда, яка дала найбільше правильних відповідей – перемагає.
Ведуча 2: „У кого найсильніша рука?” В Україні з давніх-давен мірялися силою. А зараз учасники змагань, не відриваючи ліктя від столу, намагаються відхилити і притиснути руку суперника до поверхні столу.
Ведуча 1: Молодці, після кожного конкурсу переконуюсь, які у нас і вправні, і розумні, і сильні хлопці. А давайте запропонуємо їм ще одне випробування.
Ведуча 2: Справжній захисник повинен мати гарну силу духу. Тож давайте саме її ми зараз і перевіримо.
Ведуча 1: Конкурс «Надути кульку». Учасникам за командою потрібно надути кульку доки вона не лопне. Запрошуються по одному учаснику із команди. Той, хто впорається швидше, то й перемагає.
Ведуча 2: І наостанок перевіримо всіх учасників команди. Конкурс «Віджимання від підлоги». Учасник команди, який залишиться останнім, та команда перемагає і отримує 3 б.
Ведуча 1: Поки члени журі підраховують бали й виявляють переможців, не можемо не нагадати, що в армії між солдатами також повинна бути дружня атмосфера, взаємоповага, взаємодопомога. Тому кожному пропонуємо учасникам команд утворити коли, і назвати три позитивних риси свого однокласника, який знаходиться праворуч. Вибираємо найяскравіші риси, які характеризують вашого товариша.
Ведучий 2. Ось, нарешті, після чесної боротьби настав хвилюючий момент − визначення переможця. Надаємо слово журі.
Оголошення результатів конкурсу. Нагородження переможців.
.
Ведуча 1: Наші щирі вітання переможцям, а також дозвольте подякувати всім вам за активну участь у змаганні.
Ведуча 2: Завершується наше свято . Розлучатися завжди важко, але ми віримо, сподіваємося, що крім приємних хвилин, проведених разом, Ви отримали хороший настрій, у Вас добавилося оптимізму, віри у власні сили.
Ведуча 1: Зичимо здоров’я, щастя! Нехай у Вас панує достаток, витає козацький дух, а золоте колосся і червона калина схиляються на добро. На все добре!