Креслення орнаментів на будівлях

Про матеріал
Презентація покращує опанування даної теми, має велу кількість фото картинок та описового матеріалу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Орнаменти

Номер слайду 2

Доповніть речення1. ……….штучно створені в штукатурці канавки або валики. 2. Русти поділяють………3. ……….конструктивна система, що виросла на основі доведеної до вищого ступеня досконалості стійко-балкової конструкції. 4. В класичній ордерній системі, нараховується пять ордерів: ………5. …….профілі поперечних розрізів пластичних архітектурних деталей —гуртів, які є складовими елементами архітектурних колонних ордерів чи самостійним декором.6. Архітектурні обломи бувають двох видів:………..7. Контури деталі наводять ………….лініями.8. Ордер складається з: колони, ………………….9. Розмір на деталі проставляють ………….лініями.10. При побудові обломів, першим будують (приймають) ………

Номер слайду 3

Орнаментом називається узор побудований почергово яких-небуть малюнків або ліній. Орнамент (прикраса) – узор, що складається з ритмічних почергових елементів рослинного або тваринного походження, а також геометричних форм. Головною особливістю орнаменту являється те, що він зв'язаний з конкретним предметом ( будівлею) за масштабом, ритмом, пропорціями та іншими засобами гармонії.

Номер слайду 4

Основні види орнаментів:ланцюговий;сітчастий;композиційно- замкнутий. Ланцюговий орнамент має вид ленти або полоси та нагадує «відкритий двостороній рух». Такій орнамент складається із елементів, що повторюються і мають межу зверху та знизу. Цей орнамент поділяють на фриз, бордюр та кайма. Фриз – орнаментна композиція, призначена для декоративного оформлення у верхній. Частині стіни всередині або на зовні. Бордюр – полоса, що підкреслює крає певної площини або об'ємної форми. Кайма – оздоблювальна полоса, що обрамлює площину.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Бордюри

Номер слайду 7

Які існують орнаменти. Звичайний орнамент – можна скласти із гілок, листків, квітів, ракушок, метеликів…. Декоративний – складається також із природної флори, тільки пристосований до формита призначення предмета, шо він оздоблює. Геометричний орнамент складається з різних геометричних фігур, найчастіше – кола, квадрату, трикутника. Абстрактний орнамент представляє собою поєднання форм та квіткових плям, не схожих на будь-які інші предмети.

Номер слайду 8

Звичайний орнамент. Декоративнийорнамент. Геометричнийорнамент. Абстрактнийорнамент

Номер слайду 9

Принцип побудови орнамента. Ритм, або повтор – багаторазове повторення одних і тих же малюнків-мотивів. Ритми можуть бути різними.

Номер слайду 10

2. Чергування – набір ритмів в орнаменті. Чергування придає орнаменту різновидність, оживляє його. Можливо змінювати не тільки форму елементів орнаменту, но і інші признаки. Контрасне чергування Зміна положення. Зміна кольору. Зміна розміру. Накладення елементів

Номер слайду 11

Характерна особливість орнаменту- симетричність. Симетричний орнамент. Несиметричнийорнамент

Номер слайду 12

Застосування орнаментів. Орнаменти в одязі

Номер слайду 13

Орнаменти в архітектурі

Номер слайду 14

Орнаменти в посуді

Номер слайду 15

В різних країнах орнаменти придають свою суть но по різному бачать предмет. В одних країнах сонце, в інших хрест….

Номер слайду 16

Символ сонця в різних країнах. Росія. Греція

Номер слайду 17

Орнаменти народів світу

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Завдання

Номер слайду 21

Дякую за увагу

pptx
Пов’язані теми
Креслення, Презентації
Додано
13 червня
Переглядів
36
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку