Тема . Старовинне місто Львів
Хоботовичі у Львові
Мета:
формування предметних компетентностей:
вчити ставити запитання за змістом тексту, визначати послідовність подій у творі, розвивати зв’язне мовлення школярів, творчу уяву, спостережливість; збагачувати їхній лексичний запас; виховувати любов до рідної землі;
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: формувати здатність сприймати мету, яку ставить учитель, відповідно до неї планувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати;
комунікативної: удосконалювати володіння позитивними навичками спілкування;
інформаційної: розвивати вміння здобувати необхідну інформацію з різних джерел;
соціальної: формувати здатність працювати в парі, з усіма в колективі; загальнокультурної: сприяти дотриманню норм мовленнєвої культури, правил поведінки на уроці.
Тип уроку: урок набуття нових знань.
Хід уроку
І.ВСТУПНА ЧАСТИНА
1. Організаційний момент
Пролунав для нас дзвінок,
Розпочався наш урок.
Тож і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо.
2.Вправа «Синоптики»
Повідомлення дітей про стан погоди та зміни в природі.
3. Артикуляційні вправи
1) Зарядка для язичка.
Посичимо гускою: с-с-ссс!
Подзижчимо комариком: дз-дз-дззз!
Пошумимо вітерцем: ш-ш-ш-шшш!
Полетимо літаком: у-у-у-у!
2) Робота над скоромовкою.
У діброві — дуби,
Під дубами — гриби,
Трава — між грибами,
Хмарки — над дубами.
3. Розвиток читацьких умінь і навичок
1) Гра «Склади прислів’я» .
Що говорить народна мудрість про Батьківщину (вставте слова та поясніть прислів’я).
Людина без Вітчизни як соловей без …………(пісні).
Рідна земля і в жмені………..( мила).
Всюди добре, а вдома……….( найліпше).
Кожному мила своя ………….(сторона).
Нема кращого у світі………….( сторона).
2) Вправа «Доріжка».
— Прочитайте, пройшовши доріжкою за стрілочками.
Львів - ↓ яке↓
місто↑ захоплює .
— Чи доводилося вам побувати у Львові?
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Дотекстова діяльність та підготовка учнів до сприймання змісту тексту
1) Актуалізація знань учнів.
Послухайте вірш.
Знаю гарних міст багато —
і великих, і малих...
Як життя нового свято —
Львів наш рідний
серед них.
Наче сонячна вершина
серед пагорбів-холмів,
наче батечко для сина —
отакий для мене Львів.
Місто лева – засноване багато століть тому великим князем Данилом Галицьким. Серед основних культурних пам’яток особливо виділяються такі: Національний оперний театр, палац Потоцьких, Бернардинський монастир, площа Ринок, та численні собори і церкви різних релігій та конфесій. Ці будівлі вражають своєю красою.
2) Повідомлення теми та завдань уроку.
— Сьогодні на уроці разом з родиною Хоботовичів подорожуємо до старовинного міста Львова.
2. Руханка
(Учні стають в коло і виконують рухи під вірш А. Камінчука «Україна»)
Україна (розводять руки в сторони)
Рідний край (піднімають руки догори)
Поле, річка, (нахили вправо-вліво)
Синій гай. (присідають)
Любо стежкою іти (ходьба на місці)
Тут живемо я і ти. (беруться за руки)
(Руханку можна повторити кілька разів.)
3. Первинне сприймання змісту тексту учнями
1) Читання оповідання учнями самостійно.
— Куди приїхала родина Хоботовичів?
— Які пам’ятки культури відвідали герої?
2) Словникова робота.
Вправа «Довідкове бюро».
— Користуючись тлумачним словником, доберіть синонім до слова ошатний.
— Які синоніми ви можете дібрати до слова насолоджувалася?
— Що означає замилувалися?
4. Поглиблений смисловий і структурний аналіз тексту
1) Читання оповідання.
2) Поглиблене усвідомлення фактичної інформації.
5. Робота в парах
Розробіть маршрут подорожі Хоботовичів по Львову.
6. Командна робота. Вправа «Віртуальна мандрівка».
— Об’єднайтеся парами . Обговоріть питання, які пам’ятки культури нашого краю можна запропонувати відвідати Хоботовичам. Доручіть спікерові переконати решту в тому, що думка вашої команди слушна.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1.Рефлексивний аналіз змісту прочитаного
Інтерактивний прийом «Мікрофон»
— З яким твором ознайомилися на уроці?
— Хто його автор?
— Яке місто відвідали герої твору?
— Які пам’ятки культури Львова вас вразили?
— Які міста України варто відвідати туристам?
Вправа «Асоціативний кущ»
Поміркуйте і запишіть , які слова вам асоціюються (приходять на думку, уявляються), коли ви промовляєте слово «Львів».
Львів
2.Хвилинка-цікавинка. Цікаво про Львів
Львів – місто, збудоване 1256 року і подароване засновником Данилом Галицьким для свого сина Лева, а також – назване в його честь. Гасло міста – «Львів відкритий для світу».
Львів – винахідницьке місто. Саме у місті Лева вперше в історії винайшли гасову лампу, запустили в повітря першу повітряну кулю, започаткували перший готель, запустили перший трамвай, зустріли перший в Україні поїзд, заснували перший професійний театр та відкрили першу школу. Львів -фестивальний центр. Протягом року в місті проводиться понад 100 різноманітних фестивалів: святкових, музичних, гастрономічних, історичних. У будь-який час року можна опинитися на святі вуличного театру, шоколаду або класичної музики.
3.Бліц-вікторина «Моя Україна»
4.Творче завдання
Створити рекламу пам’ятки культури нашого краю.
https://yilin.com.ua/lviv-misto-vrazhen/
https://pepi.com.ua/biblioteka/virshi/pro-lviv