Роальд Дал "Чарлі і шоколадна фабрика"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
По периметру:
1 - 2. Хто з дітей, а можливо і дорослих, не мріяв потрапити на шоколадну фабрику?
2 – 3. Царство солодощів заворожує незвичайними пахощами та смаками. Вони ніби переносять у дивовижну країну, де здійснюються всі бажання.
3 – 4. Сім`я Чарлі Бакета була дуже бідною, їм не вистачало грошей навіть на харчування. Вони їли лише картопляні й капустяні страви. Чарлі постійно ходив голодний, і нерідко мати й батько віддавали йому свою їжу, але Чарлі ніколи цим не користувався, бо завжди дбав про інших.
4 –5. Лише раз на рік, у свято, Чарлі отримував шоколадку, яку купували йому батьки. Але ніколи не з`їдав його сам, а ділився з усіма рідними. Квиток-запрошення на відвідування шоколадної фабрики став для нього здійсненням найпотаємніших мрій.
5 – 6. Незвичайні працівники фабрики притягують до себе погляд і дітей, і дорослих. Умпа-лумпи прибули з далекої дикої країни і втілюють природний погляд на цивілізацію і сучасних людей.
6 – 7. Герої твору - сучасні діти, у характері кожного з них автор відобразив якусь одну ваду: жадібність, розбещеність, надмірне захоплення телевізором та інше.
7 – 8. Опинившись серед солодкого світу, Чарлі та його дідусь Джо не втрачають сердечності та порядності. Хлопчик, захоплений красою цукеркових див, не випускає руки дідуся, хвилюється за тих дітей, які потрапили в небезпеку.
8 – 1. Спостережливий Віллі Вонка виділив Чарлі серед дітей. Господар уважно стежив за маленькими гостями, адже головною метою екскурсії було знайти серед дітей найбільш чемного, розумного й доброго. Саме таким і виявився Чарлі Бакет. У фіналі твору Чарлі отримує винагороду - шоколадну фабрику Віллі Вонки.
По хресту:
2 – 9. Радість буде справжньою лише тоді, коли її можна буде розділити з найближчими для себе людьми.
4 – 9. Мрії збуваються. І як добре, коли тебе підтримує твоя сім`я.
6 – 9. Засобом від дитячих "хвороб сучасності" умпа-лумпи вважають книжки, які розвивають творчу уяву та мислення, покращують характер і душу дитини.
8 – 9. Стосунки у сім`ї Бакетів були напрочуд теплими, довірливими, добрими. Мабуть саме тому містер Вонки дарує фабрику тому, чия сім`я з гідністю бідністю і голодом.
Ільченко Микола Миколайович, учитель зарубіжної літератури Миколаївського ЗЗСО І-ІІІ ст.№11
Ільченко Алла Михайлівна,. учитель зарубіжної літератури Миколаївського ЗЗСО І-ІІІ ст.№11