Цікаві матеріали про серце
Наше серце починає битися через чотири тижні після зачаття.
- Жіноче серце б'ється набагато частіше, ніж чоловіче. Жіноче серце робить за хвилину близько 78 ударів, а чоловіче всього – 70.
Тема уроку: Кровоносна система. Серце людини: будова, функції, механізм роботи
Номер слайду 2
Вправа “Так-ні” - Кров відноситься до сполучної тканини? - Об'єм крові у дорослої людини становить 2-3 л?Переливання крові між людьми з різною групою завжди закінчується смертю реципієнта?Формені елементи крові утворюються у червоному кістковому мозку?
Номер слайду 3
Вправа “Так-ні” До складу крові не входять органічні речовини?Лейкоцити виконують захисну функцію?- Тромбоцити беруть участь у зсіданні крові?
Номер слайду 4
Виписати у зошит
Номер слайду 5
Цікаві факти про серце. Наше серце починає битися через чотири тижні після зачаття.- Жіноче серце б'ється набагато частіше, ніж чоловіче. Жіноче серце робить за хвилину близько 78 ударів, а чоловіче всього – 70.
Номер слайду 6
Цікаві факти про серце. Серце дорослої середньостатистичної людини робить за хвилину 72 удари, за день – 100 000 ударів, за рік – 36,5 млн. ударів, а протягом усього життя близько 2,5 млрд. ударів.
Номер слайду 7
Цікаві факти про серце. За день людське серце виробляє таку кількість електричної енергії, що її б вистачило машині, щоб проїхати 32 км. А за життя людини цієї енергії виробляється стільки, що машині б вистачило з'їздити на Місяць і назад .
Номер слайду 8
Кровообіг – це безперервний рух крові замкненою кровоносною системою за рахунок рушійної сили серця. Функції серцево-судинної системи: - здійснює транспорт крові до всіх органів і системпідтримує гомеостаззабезпечує життєдіяльність організму.
Номер слайду 9
Анатомія серця людини ЗРОБИТИ МАЛЮНОК ТА ПІДПИСАТИ
Будова серця№ п/п. Структура (частина серця)Особливості будови. Функції1. Утворена сполучною тканиною, яка має багато еластичних волокон. Оберігає серце від пере розтягування і виділяє рідину для зменшення тертя (у нормі містить 30мл ексудату)2. Утворений сполучною тканиною, покритою одношаровим епітелієм. Забезпечує захист серця3. Утворений серцевою поперечно-посмугованою тканиною. Забезпечує скорочення серця4. Утворена сполучною тканиною з еластичними волокнами. Вистилає камери серця зсередини і утворює клапани серця Навколосерцева сумка – перикард. Зовнішній шар – епікард. Середній шар – міокард Внутрішній шар – ендокард
Номер слайду 13
Будова серця№ п/п. Структура (частина серця)Особливості будови. Функції5. Суцільний поздовжній м’язів утвір. Розділяє серце на праву і ліву частини6. Побудовані із сполучної тканини. Лівий – двостулковий, правий – тристулковий Не пропускають кров назад до передсердь7. Утворені сполучною тканиною. Не пропускають кров назад із судин до шлуночків8. Складаються з трьох оболонок, мають тонку м’язову стінку. Забезпечують рух крові до шлуночків9. Складаються з трьох оболонок, мають тонку м’язову стінку. Забезпечують надходження крові в мале і велике кола кровообігу. Серцева перегородка. Стулкові клапани. Півмісяцеві клапани. Праве і ліве передсердя. Правий і лівий шлуночки
Номер слайду 14
Мітральний клапан серця - він же двостулковий. Це клапан серця, що знаходиться між лівим передсердям та лівим шлуночком. Цей клапан має дві стулки та безліч сосочкових м'язів. Така будова зумовлена великим тиском, що розвивається у лівому шлуночку. Струни людського серця. У буквальному та переносному значенні. Струнами називаються сухожильні хорди, які тягнуться від серцевого м'яза до клапанів. Під час того, як клапани відкриваються – вони розслаблені, коли вони закриваються – хорди натягуються. Звідси і походить друга назва серцевих струн. Клапани серця. Дивись відео «Мітральний клапан»,«Струни людського серця» (Додала окремим файлом)
Номер слайду 15
Властивості серця: Збудливість – здатність серця переходити зі стану спокою до робочого стану, що супроводжується скороченням. Скоротливість – здатність серцевого м’язу (міокарда) реагувати скороченням у відповідь на збудження. Провідність – здатність серцевого м’яза поширювати збудження з будь-якої ділянки по всьому серцю. Автоматія – здатність серця скорочуватися під дією імпульсів, що виникають у самому серці. Виписати у зошит
ОзнакаІ фаза – скорочення передсердь (систола)ІІ фаза – скорочення шлуночків (систола)ІІІ фаза – розслаблення передсердь і шлуночків (діастола)Тривалість, секунди0,10,30,4 Стан клапанів. Стулкові клапани відкритіСтулкові клапани закритіСтулкові клапани напіввідкритіТиск, мм рт. ст.8 – 10 У лівому близько 120, у правому – 20 – 25 Близько 0 Рух кровіЗ передсердя до шлуночків. В артерії кіл кровообігу. Кров наповнює передсердя і шлуночки. Серцевий цикл